AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Županija, grad i općina kako znaju da im treba vrtić? Po načelu supsidijarnosti.
da li netko zna ovo objasniti? :)
[DOUBLEPOST=1486901407,1486900965][/DOUBLEPOST]Županija, grad i općina kako znaju da im treba vrtić? Po načelu supsidijarnosti.
da li netko zna ovo objasniti? :)
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja jučer: što je deregulacija i koja djelatnost u rh bi se mogla deregulirati i zašto? Da li je dobro da se neka djelatnost deregulira? Ja sam izdvojila komunalne djelatnosti jer bi se sve djelatnosti mogle objedinit barem s manjim brojem zakona, ako već ne s jedinstvenim zakonom za sve komunalne djelatnosti. To što bi se to moglo ne znači i da bi se trebalo jer deregulacija može biti dobra samo za davatelja usluge a ne i za građane. Drugo pitanje mi je bilo kakav utjecaj imaju županije za dječje vrtiće. Tu sam rekla da županije mogu otvoriti vrtić ako smatraju da je potreban a jedinica lokalne samouprave nema sredstava da ga otvori sama i nitko na području te lok. jed. nije pokazao namjeru da ga otvori. Malo sam još naravno klepetala i za jedno i za drugo pitanje. Tendecije treba znat definiciju jer je s tim pitanjem krenuo kod svih koji su jučer odgovarali a kasnije ispit ide više kao razgovor. Za učenje je dovoljno naučiti zakone i prezentacije.
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, koji ste bili na ispitu 7.4.(i polozili), stoji li i vama jos na studomatu po rubrikom ispiti u tijeku ovaj predmet?
 

chubelina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
skripta anchi je dobra ali ima 2 greske
prva je da opskrba vodom,prociscavanje i odvod otpadnih voda po novom zakonu vise ne spada u kom djelatnost
druga tendencije su krivo napisane- tendencije ucite po njegovim prezentacijama jer je tendencija uvijek prvo pitanje. i ak ne znas padas
[DOUBLEPOST=1496760956,1496310045][/DOUBLEPOST]Dns kod skarice klasicna njegova pitanja.
Pitso je zasto se djelatnosti koje se povjeravaju ugovom o povj.komunalnih poslova se ne naplacuju cijenom korisnika? Prrvo moraas reci koje su ( javna rasvjeta.odrzavanje javnih povrsina i krematorija.odrzavanje nerazvrstanih cest) ne placaju se jer npr nemozes mjerit njihovu potrosnju.ne mozes mjeriti koliko puta je neko puta presao cestu .
 

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
današnja pitanja: liberalizacija, što je komunalno redarstvo, da li komunalno redarstvo javna služba, tko obavlja poslove prikupljanja miješanog komunalnog otpada, uloga jedinice lokalne samouprave kod vrtića (donosi plan mreže it.), financiranje vatrogastva, kada dvije ili više jls moraju zajednički organizirati obavljanje kom. djelatnosti, tko određuje cijenu vodne usluge (dakle, isporučitelj, ali potrebna je suglasnost op. načelnika, gradnonačelnika)
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna tko gdje da nabavim prezentacije, budući da prema komentarima skripta nije u potpunosti pouzdana. Predavanja su tek u 1. mj., a htio bi pokušati riješiti taj predmet.
 

rikelme

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bitni su zakoni i tendencije razvoja javnih službi.Tendencije su prvo pitanje svakome.Pitanja s foruma su na svakom ispitu.
 

valentinak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tendencije, tko moze obavljati djelatnost javne vodoopskrbe i odvodnje, tko odreduje cijenu vodnih usluga, kom. djelatnosti nabrojati, tko obavlja poslove vatrogastva, tko osniva javne vatrogasne postrojbe.. Ugl. ponavlja pitanja s foruma s tim da je ispit vise kao razgovor a ne pitanje-odgovor, bitno mu je razumijevanje i povezivanje gradiva.
Jedan od laksih ispita, sretno!
 

Leo6

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ljudi, jel netko moze rec odgovor na pitanje utjecaja zupanije na komunalne djelatnosti? Nemogu nac nigdje, a vidim cesto se pojavi pitanje
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks