AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da li vam je provedena ocjena na studomatu?
Nije da mi se žuri imati svjedočanstvo ovog užasnog iskustva i u studomatu ali ipak je prošlo skoro 10 dana ...
 

Tajanasch

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovo mi je bio najbolji ispit ikad, učila sam po skripti i prezentacijama, nešto malo pročitala zakone što mi nije bilo jasno iz navedenog i dobila 4. Moje znanje možda i je za 4, ali na ispitu to baš i nisam pokazala jer me uhvatila trema i momentalno sam zaboravila sve što sam znala i na najjednostavnije pitanje mi se činilo ko da me pita nešto iz astronomije, ali na kraju sam se nekako sabrala i znala nešto povezati. Uglavnom, nisam u stanju ponoviti ni jedno pitanje, ali mogu reći da je profesor super i šteta što nisu i drugi tako cool :)
 

moon

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok. Pitanja od danas su uloga županije u komunalnim djelatnostima. Kako općine organiziraju komunalne djelatnosti ako nemaju kapaciteta za organizaciju. Tko ima nadležnost o osnovati vrtić. Organi vrtića. Županija, grad i općina kako znaju da im treba vrtić? Po načelu supsidijarnosti. Uloga lokalnih jedinica kod komunalnog otpada. Pitanja su moja i kolegice koja je bila samnom odgovarala-

Profesor traži razumijevanje gradiva.
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja: nabrojat tendencije razvoja javne službe, privatizacija, komercijalizacija, po mom mišljenju koja je najliberalnija javna služba, a koja ne, određivanje cijena vodne usluge i komunalne usluge, nabrojat komunalne djelatnosti, tko ih obavlja, osnivači dječjeg vrtića, i dalje se više ne mogu sjetiti.... sretno svima..
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li ima netko možda pročišćene zakone da mi pošalje na mail?
daj mail :)

pitanja kod škarice 12.04.:
remunicipalizacija i zašto dolazi do nje i nadzorni mehanizam kod određivanja cijene komunalnih usluga.
kolegicu je pitao koje su komunalne usluge, oblici obavljanja komunalnih djelatnosti i zašto se neke mogu koncesionirati, a druge ne.
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
daj mail :)

pitanja kod škarice 12.04.:
remunicipalizacija i zašto dolazi do nje i nadzorni mehanizam kod određivanja cijene komunalnih usluga.
kolegicu je pitao koje su komunalne usluge, oblici obavljanja komunalnih djelatnosti i zašto se neke mogu koncesionirati, a druge ne.
Moze i meni procisceni tekst, molim?
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dal mi može netko odgovoriti na ova pitanja ako zna:
1. da li su isti uvjeti za osnivanje vrtica za pravne i fizicke osobe i za drzavu i lok. jedinice
( ja mislim da jesu, jesam li u krivu? )
2. gdje iz Zakona o predškolskom odgoju vidimo da je najbolje da vrtići budu u nadležnosti jls?
3. županija, grad i općina kako znaju da im treba vrtić?
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja mislim da su isti uvjeti osnivanja. Znaju prema planiranoj mrezi vrtica, koju donosi pred.tijelo jls. Tocka 2 mi nije jasna
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
država vrtić osniva zakonom, uredbom Vlade ili rješenjem Ministarstva a ostali aktom o osnivanju koji moraju dostaviti Ministrstvu na ocjenu sukladnosti akta sa zakonom. To je razlika. Ovo drugo ne znam a za treće mislim da je ono kako jls imaju pravo i obvezu odlučivati o potrebama i interesima građana na svom području pa osnivati i vrtiće ... čl. 2.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da se u zakonu vidi da je najbolje da vrtić osnuje jls tamo gdje piše o javnim uslugama koje se financiraju i putem proračuna jls i državnog proračuna (programi za djecu s poteškoćama u razvoju, nadarenu djecu ...i ostalo navedeno)
[DOUBLEPOST=1465409511,1465409454][/DOUBLEPOST]Mislim da ce nas biti dosta.
 

ČOKOLADA1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da se u zakonu vidi da je najbolje da vrtić osnuje jls tamo gdje piše o javnim uslugama koje se financiraju i putem proračuna jls i državnog proračuna (programi za djecu s poteškoćama u razvoju, nadarenu djecu ...i ostalo navedeno)
[DOUBLEPOST=1465409511,1465409454][/DOUBLEPOST]Mislim da ce nas biti dosta.

Dali se za ovaj ispit priznaje ispit JAVNE SLUŽBE- sa 3 godine???
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks