AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prof. Đulabić je rekao da je literatura sve što je obajvljeno na stranici njihove katedre, te da to uređuje Škarica.
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas je rekao da će nam poslati prezentacije koje bi trebale zamijenti neke djelove gradiva. Nadam se da će nam poslati čim prije.
Također su danas bili potpisi.
 

hawk

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej, evo da javim kako je bilo na ispitu :)
Prvo, skarica je legenda!! Opustena atmosfera skroz :)
vise trazi povezivanje i razumijevanje gradiva nego da nabiflate sve napamet.
Sto se tice pitanja bilo je npr. sts mislimo koja javna sluzba je najautonomnij, najliberalnija i zasto i onda tu trebate povezat malo gradivo.. pitao je one tendencije (liberalizaciju, privatizaciju, komercijalizaciju, remuncipalizaciju), kako jls moze obavljati kom.djel i koja je razlika izmedu ugovora o koncesiji i ugovora o prijenosu.. ne mogu se sjetiti vise.. neka netko od kolegica jos nadopuni ako se sjeti neceg konkretnog jer sve sve odvijalo kroz ugodni razgovor pa se ne mogu niti sjetiti svih pitanja.
Sretno svima dalje :)
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej, evo da javim kako je bilo na ispitu :)
Prvo, skarica je legenda!! Opustena atmosfera skroz :)
vise trazi povezivanje i razumijevanje gradiva nego da nabiflate sve napamet.
Sto se tice pitanja bilo je npr. sts mislimo koja javna sluzba je najautonomnij, najliberalnija i zasto i onda tu trebate povezat malo gradivo.. pitao je one tendencije (liberalizaciju, privatizaciju, komercijalizaciju, remuncipalizaciju), kako jls moze obavljati kom.djel i koja je razlika izmedu ugovora o koncesiji i ugovora o prijenosu.. ne mogu se sjetiti vise.. neka netko od kolegica jos nadopuni ako se sjeti neceg konkretnog jer sve sve odvijalo kroz ugodni razgovor pa se ne mogu niti sjetiti svih pitanja.
Sretno svima dalje :)
 

hawk

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
što se tiče literature..prezentacije s predavanja i zakoni su ti dovoljni :)
prezentacije ti mogu poslati, a zakone sam kopirao od kolegice :)
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na zadnjem ispitnom roku bilo je super. Prof je odlican. Ne pita te direktno po zakonu da tocno napises nego trazi povezivanje.
Mene je pitao koja je od lokalnih sluzbi najliberalnija i koja ima najvise autonomije (ja sam rekla da vatrogastvo, pa sam pricala o tome), onda me pitao da je vatrogastvo komunalna djelatnost i da se moze dati privatnom pruzatelju da li bi se dala na temelju koncesije ili ugovora o povjeravanju (odgovor je ugovor o povjeravanju jer se financira iz proracuna).
Druge je pitao koja je sluzba najvise otvorena trzistu i najvise liberalizirana (vrtici), kako se osnivaju vrtici, da li su isti uvjeti za osnivanje vrtica za pravne i fizicke osobe i za drzavu i lokalne jedinice. Da li se vode mogu privatizirati i da li su otvorene privatizaciji i liberalizaciji i iz cega to vidimo. (Ne moze se niti privatizirati niti je liberalizirano, jer privatni pruzatelj na niti jedan nacin ne moze sudjelovati u djelatnosti vodoopskrbe - pa niti koncesija) Na koji nacin pravne i fizicke osobe mogu obavljati komunalne djelatnosti, nabrojati koje se preko koncesije a koje na temelju povjravanju poslova, i da li se zakonodavac vodio odredjenim kriterijima pri odredjivanju koje ce djelatnosti povjeravati na temelju koncesije a koje na temelju ugovora (odgovor je da se djelatnosti za koje je predvidjena koncesija financiraju od korisnika iz cijene pruzanja usluga a djelatnosti za koje je predvidjen ugovor se financiraju iz proracuna)
 

Sanja.21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Buduci da sam izvanredni student i nisam isla na predavanja da li je sto profesor govorio o tome na predavanju,hocemo li imat problema kod izlazaka na ispit?
 

matejm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ponavljaju se pitanja + neka nova, npr. pitao je koja su osnovna dva oblika jpp-a, zatim gdje iz zakona o predškolskom odgoju vidimo da je najbolje da vrtići budu u nadležnosti jls , sve ostalo je vise manje napisano
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jos: kada su jls obvezne zajednicki obavljati komunalnu djelatnost, zasto vlada usppstavlja usluzna podrucja - cl. 199 zakona o vodama
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks