AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Budući da izvanredni još nisu imali predavanja, može netko od redovnih napisati literaturu?
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prezentacije s predavanja
Zakon o komunalnom gospodarstvu
Zakon o vodama: čl. 196-216
Zakon o predškolskom odgoju i obrazovanju: čl. 1-23
Zakon o održivom gospodarenju otpadom: čl. 6; 21-36
Zakon o vatrogastvu: 1-19; 43-51

Pročišćeni tekstovi propisa dostupni su na Zakon.hr
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ali to što navodi kolegica ana2 je literatura za redovne studente koji su izvršili obvezu prezentacije na predavanjima. Mislim da se standardna literatura za izvanredne studente razlikuje od ove prethodno navedene. Ovo navodim jer ne bih želio da se netko povede za prethodnim a da je neka druga literatura u pitanju. Najbolje je direktno provjeriti s profesorom.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na drugom predavanju za izvanredne Škarica je dao ovu literaturu i navedena je u njegovoj prezentaciji s tog predavanja, koja je također sastavni dio literature. Ako netko želi i treba prezentacije s predavanja neka mi pošelje adresu pa ću poslati.
 

*tamarica*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i redovnima i izvanrednima je ista literatura, s time da je redovnima već samim time što su radili te neke prezentacije, seminare što već, zajamčen prolaz na ispitu, usmeno samo podižu ocjenu... bar je tako nešto natuknuo škarica jučer na ispitu...
i evo par pitanja s ispita jučer: tendencije (liberalizacija, privatizacija i ostalo...), vatrogastvo - osnivanje postrojbi i dobrovoljnih društava, komunalne djelatnosti (po zakonu o komunalnom gospodarstvu... i pazite opskrba pitkom vodom više ne spada u kom. djelatnosti - pročitati u prošićenom tekstu kad vas navodi na članak iz nekog drugog zakona, jer po tome vidite što se mijenjalo.. ja to nisam, pa naravno nisam ni znala, koncesije i ugovor o povjeravanju poslova... a kolegicu je pitao dječje vrtiće, financiranje vatrogastva - tražio je baš one postotke) i dalje se više ne mogu sjetiti...
inače, škarica je jednom riječju legenda!! samo ću to reći ;)
sretno svima!
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da. Potpisivali smo se. Rekao je da ce nam poslati prezentacije s predavanja na mail (jos nije). ... O literaturi nismo diskutirali.
 

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
DOBILA NA MAIL DANAS

Poštovane kolegice i kolege,

obavještavam vas da će se predavanje iz kolegija Lokalne javne službe za
izvanredne studente umjesto u petak, 15. 1., održati u ponedjeljak, 18. 1.
u 17.00h - Ćirilometodska 4, dvorana III. Obavijest o tome će biti
stavljena i na webu Studijskog centra. Ukoliko poznajete nekoga tko je
upisao kolegij, a nije bio na prošlom predavanju, molim da ih
obavijestite.

Srdačan pozdrav,

Mihovil Škarica
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ima ko "Kemeter, Dragica; Komunalne djelatnosti; Društveno veleučilište (2009), str. 13-30, 47-54, 146-161" ?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav imate li sljedeću literaturu i gdje ste ju pronašli?

1. Pavić, Željko; Od antičkog do globalnog grada; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2001), str. 179-230, 237-256
3. Kemeter, Dragica; Komunalne djelatnosti; Društveno veleučilište (2009), str. 13-30, 47-54, 146-161
4. Sarvan, Desanka; Obavljanje komunalnih djelatnosti kao javne službe; Hrvatska javna uprava (2008), str. 1055-1086
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imate li pouzdanu informaciju da su gore spomenute knjige obvezna literatura? Prosle godine bili su samo propisi i prezentacije.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Imate li pouzdanu informaciju da su gore spomenute knjige obvezna literatura? Prosle godine bili su samo propisi i prezentacije.
Službena literatura se nalazi na Webu pa tamo pogledaj.
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Službena literatura se nalazi na Webu pa tamo pogledaj.
Da, znam sto tamo9 pise; pisalo je i lani. Pitam ima li tko pouzdane informacije da to sve treba. Pritom mislim na informacije of profesora s predavanja
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predavanju profesor nije ništa govorio o literaturi. Obzirom da će se danas održati zadnje predavanje za izvanredne, pitati ćemo za detalje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks