AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja rok 16.02
Obveze javne službe
Komercijalizacija
Cijene kod komunalnog gospodarstva (treba nabrojat org oblike, konkretno meni je prof dao primjer trgovačkog društva-zet te pitao ko odredjuje cijenu uz ciju suglasnost
Obveze izvršnog tijeka jls kod gospodarenja otpadom
Uloga županija kod vrtića tj predškolskog odbora
Remunicipalizacija
Javna vatrogasna postrojba
Odredjivanje cijene kod vodnih usluga
Tko su isporučitelji vodnih usluga
Pitanja se ponavljaju, skupite si ih na forumu, i ucite po zakonima i prezentacijama
Profesor je super! Ne gnjavi puno
Sretno svima! :)
 

pilotlin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s usmenog kod prof. Škarice: vlastiti pogon kod komunalnih djelatnosti(sve o tome), kako fizičke i pravne osobe obavljaju kom. djelatnost (koncesija i povjeravanje i sve o tome), u kojoj javnoj službi nije moguća privatizacija (vode) i tko su pružatelji vodnih usluga, koje su temeljne obveze javne službe
Ostala pitanja kojih se sjećam: tendencije, što je komercijalizacija i da li postoji kod lokalnih javnih službi, da li postoji kod komunalnih djelatnosti (ne, jer izvršno tijelo mora dati suglasnost na cjenik komunalnih usluga), vrste komunalnih djelatnosti, kako je ustrojeno vatrogastvo u RH od najniže do najviše razine, koja je uloga županija kod predškolskog odgoja
 

kapi1002

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa usmenog 08.07.: tendencije u razvoju javnih službi i objasniti svaku, obavljanje komunalnih djelatnosti od strane fizičkih i pravni osoba - na koji način, tko može obavljati javnu uslugu sakupljanja miješanog i biorazgradivog komunalnog otpada
 

Irena M.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit danas 31.8. Ja bila solo, očito su svi rješili ispit :) Pitanja danas tendencije, isporučitelji vodnih usluga, komercijalizacija i da li kod nas postoje usluge u LS koje su komercijalizirane (nešto sam tu nadrobila, ali nije mu se sviđao odgovor), tko može obavljati komunalne usluge, obveze JLS u gospodarenju otpadom, tko može pružati usluge gospodarenja i kako se određuje cijena. Ovdje moram napomenuti da bez obzira na donošenje novog zakona o gospodarenju otpadom i dalje se pita stari zakon te je više ispitivao tu temu jer nisam baš davala konkretne odgovore jer sam pretpostavljala da neće pitati pa nisam previše obračala pažnju na isti. Vezano za literaturu zakoni i prezentacije su meni bile dovoljne, a ostali dio literature sam samo pročitala. Najbolje je ustvari po forumu proć i pogledati pitanja jer se ponavljaju. Eto zadnji ispit i s moje strane. Sretno svima u ovom predmetu. PS Škarica je stvarno super, ugodan ispit, kratko je trajao, ne traži da se sve zna od riječi do riječi već da se shvati materija sama. Jedino kod njega neznaš da li si točno odgovorio i da li si na pravom putu sa odgovorom već ti ili postavi potpitanje ili ide dalje.
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Neka danasnja pitanja: tendencije sve o njima, obveze javne sluzbe objasniti svaku, cijena kod vodnih usluga, obavljanje vodnih usluga, osnivaci vrtica, da li su vrtici liberalizirani, komunalni otpad, cijena komunalnog otpada.... profesor opusten pomaze svojim primjerima i podpitanjima.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Škarica super profesor, ne zamjera zamuckivanje i tremu. Ocjenjuje i više nego fer (po meni dao i ocjenu veću ako ne i duplo veću). Pitanja standardna s foruma - možda koje potpitanje da se podsjetiš.
Moja pitanja danas: klasifikacija službi javnog interesa EU, temeljne obveze javnih službi, komunalno gospodarstvo tko obavlja djelatnost, cijena komunalnog gospodarstva - što ulazi u nju. I potpitanja oko toga jer sam zamuckivala.
Kolegicu je pitao puno više kroz gradivo (sve s foruma), ali je svakako bolje znala.
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Škarica super profesor, ne zamjera zamuckivanje i tremu. Ocjenjuje i više nego fer (po meni dao i ocjenu veću ako ne i duplo veću). Pitanja standardna s foruma - možda koje potpitanje da se podsjetiš.
Moja pitanja danas: klasifikacija službi javnog interesa EU, temeljne obveze javnih službi, komunalno gospodarstvo tko obavlja djelatnost, cijena komunalnog gospodarstva - što ulazi u nju. I potpitanja oko toga jer sam zamuckivala.
Kolegicu je pitao puno više kroz gradivo (sve s foruma), ali je svakako bolje znala.
odličan je Škarica, kod njega sam prošle godine položila ovaj predmet, jedan od ugodnijih usmenih, i više nego korektan profesor
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Škarica, pitanja koja je pitao sva su na forumu. odgovarala u 2 mjesecu, jednom pala (nisam ništa znala točno), drugi put prošla dobila 4. Učila po prezentacijama sa predavanja koje su na merlinu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks