AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalne javne službe

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel bio tko na proljetnom roku iz ovog predmeta? neka pitanja s roka?
Pitanja su ponavljajuca, liberalizaciju komercijalizaciju i te tendecije treba znati za prolaz, vodne usluge, tko odreduje cijenu, dodatno pravo glasa, tko daje koncesiju za komunalne usluge, koje su usluzne kom djelatnosti, mijesani kumunalni otpad koje su ovlasti jedinice ugl fokusirati se na pitanja
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s današnjeg roka 9.7.2020.
1)Nabrojati tendencije
2) Deregulacija
3) Ugovor o povjeravanju kom. djelatnosti i koje se djelatnosti obavljaju tim putem?
4) Tko su isporučitelji vodnih usluga i koliko ih ima na jednom uslužnom području?
5) Cijena vodnih usluga
6) Dodatno pravo glasa
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne bih znala kako je to moguće s obzirom na novonastalu situaciju i na druga predavanja koja su online. Možda iz razloga jer prošle godine je bilo omogućeno onim studentima koji polaze predavanje polaganje ispita na predroku koji je bio početkom 12.mj.pa možda i sada bude tako.
 

katarina.g

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li mi netko reci jel literatura za ispit i dalje prezentacije i zakoni, jer ja na web stranici vidim samo navedena 3 zakona i knjige. Ne znam gdje se nalaze prezentacije
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li je literatura za ovaj predmet ona sa web stranice, one 4 knjige i zakoni ili i te neke prezentacije?
 

vale123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas ispit kod Škarice, sve tri smo prošle. Pitanja standard s foruma plus logički povezivanje i razumijevanje gradiva što nama nije išlo hahah i tu smo ga malo naživcirale, ali sve u svemu okej, jedan manje. Prvu curu je pitao nabrojati tendencije, posebno o deregulaciji, klasifikacija službi po eu i vatrogastvo. Moja pitanja: obveze javnih službi, objasniti svaku i problem sa univerzalnosti tj kako se ne postiže tako nešto ugl odgovor je lokacija korisnika i troškovi, dalje kako komunalne djelatnosti mogu obavljati privatni subjekti i sve objasniti o tome i obveze županije kod soc skrbi. Treća cura pitanja: liberalizacija, komercijalizacija, poveznica između njih dvije, jel smatra da komercijalizacija postoji kod nas i ako da u kojim službama i još nešto vezano uz to i cijena vodne usluge. Učila sam iz knjige upravna znanost i iz zakona.
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pitanja iz moje grupe
Remunicipalizacija, obveze jls u vatrogastvu, tko je isporučitelj vodnih usluga, odlucivanje i pravo glasa, tko obavlja komunalne djelatnosti i sve o koncesiji, obveze javnih službi, gospodarske negospodarsko sluzbe i kako se dalje dijele po eu, obveze ljs kog gospodarenja otpadom, cijena i tko ih obavlja, tko određuje cijenu i kako to ide kod monopolista, komunalne djelatnosti one dvije vrste , teritorijalni okvir za vodne usluge
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala za pitanja, jel znate ovo za komercijalizaciju u kojim službama kod nas postoji?
Ja imam sutra u podne.
A kod obveza javnih službi to je ono da je obveznost korisnika da se koriste js, i jednako davanje js svima na jednak način?
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala za pitanja, jel znate ovo za komercijalizaciju u kojim službama kod nas postoji?
Ja imam sutra u podne.
A kod obveza javnih službi to je ono da je obveznost korisnika da se koriste js, i jednako davanje js svima na jednak način?
Ne znam ovo za komercijalizaciju, a obveze javnih službi su posebni zahtjevi koji se postavljaju pred pružatelji službe od općeg interesa i oni su univerzalnost, kontinuitet, kvaliteta, pristupačna cijena i zaštita potrošača. Imate to na prezentaciji.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne znam ovo za komercijalizaciju, a obveze javnih službi su posebni zahtjevi koji se postavljaju pred pružatelji službe od općeg interesa i oni su univerzalnost, kontinuitet, kvaliteta, pristupačna cijena i zaštita potrošača. Imate to na prezentaciji.
U redu. Hvala puno
 

vale123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I koja je poveznica između komercijalizacije i liberalizacije?
Poveznica bi trebala biti ta da sa liberalizacijom tj otvaranjem trzista i za privatnike dolazi i do komercijalizacije tj do naplate pune trzisne cijene javnih usluga. Ali nisam sigurna jel to odgovor jer je kolegica nesto objasnjavala u tom smislu, ali ne bas razumljivo pa on na kraju uopce nije rekao jel to tocno ili ne. A odgovor na komercijalizaciju i sluzbe kod nas ne znam. Kolegica je nesto pricala o komunalnim sluzbama, ali nije bio zadovoljan s tim odgovorom i na kraju nije rekao koji je odgovor nego dao drugo pitanje tako da pojma nemam
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto danas odgovarale kolegica i ja kod profesora Škarice, obje dobile odličan. Pitanja od kolegice : liberalizacija, deregulacija. Koja je nj. Povezanost. I potpitanja oko toga. Traži povezivanje i razumjevanje. Pa je bilo nešto kako se ti trendovi liberalizacije primjenjuju na komunalne djelatnosti. Vatrogasna zajednica u jedinici lok. Sam, koje su obveze jedinice kod komunalnog otpada.
Moja pitanja: obveze javnih službi (hvala kolegici što je rekla u postu gore koje su obveze, da nisam pitala krivo bih rekla.) to sam nešto svojim rječima, pa me pitao cijena komunalnih usluga, tko daje suglasnost za određivanje cijene(izvršno tjelo jedinice), koje je mjerilo za cijenu-to sam rekla da mora biti pristupačna građanima,da ne smije biti previsoka. Javni isporučitelj kod vodnih usluga i vijeće za vodne usluge. Profesor je super, navodi na odgovor ako se odmah nezna. Iznenadila sam se što smo obje 5 dobile. Ja mislila bude negdje 3 otprilike jer smo i svojim rječima govorile. Uglavnom učite i prezentacije od profesora na merlinu. Sretno dalje ☺
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks