AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativni politički sustavi

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam otišla nakon ispita doma bez da sam skužila kada i gdje su rezultati:D, jedino sam čula nešto - net, ponedjeljak...
pa jel netko ima informaciju kakvu o tome?:)

inače, za one koji još nisu položili, pitanja s današnjeg roka-

1. ustav kao pravni i politički dokument
2. izborne jedinice(okruzi)
3. američka konfederacija
4. daytonski sporazum
5. federalno načelo
6. državni proračun SAD-a
7. imunitet nepovredivosti
 

987654321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam otišla nakon ispita doma bez da sam skužila kada i gdje su rezultati, jedino sam čula nešto - net, ponedjeljak...
pa jel netko ima informaciju kakvu o tome?
rekao je Gardašević da će objavit na netu - katedra za ustavno pravo pa će valjda tad i stavit kad je usmeni...
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ok, hvala ti.
ja bih da usmeni bude čim prije, da još mogu iskoristiti ovaj zadnji bijedni rok početkom mjeseca:mad: drugi tjedan.
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam na izlazu pitala kada je usmeni, rečeno je da će jedan dio biti danas popodne, samo oni koji će biti kod gardaševića će imati usmeni tek u ponedjeljak
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam na izlazu pitala kada je usmeni, rečeno je da će jedan dio biti danas popodne, samo oni koji će biti kod gardaševića će imati usmeni tek u ponedjeljak
danas popodne?
pa šta bi čovjek trebao samo sjediti pred kompom i čekati rezultate?
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam na izlazu pitala kada je usmeni, rečeno je da će jedan dio biti danas popodne, samo oni koji će biti kod gardaševića će imati usmeni tek u ponedjeljak
Kad sam predala ispit otišla sam do Gradaševića i zatražila ga informaciju zbog poslodavca i moje komplikacije izostanka i podnošenja zahtjeva za izostanak s posla da mi kaže koje su mogućnosti odnosno kada bi mogao biti ispit.
Rekao mi je da će danas do kraja dana na webu na katerdi za ustavno biti rezultati pismenog s terminima usmenog. Na moje pitanje da li to znači da bi usmeni mogao biti već sutra odgovorio je da.
Ne znam što sad da mislim. Ako će rezultai do kraja dana onda kaj budemo navečer ili u ponoć imali usmeni kad bi bio danas. Što njima zapravo znači kraj dana? Po meni je to ponoć. Naravno nadam da će objava biti u popodnevnim satima. Koliko ja znam još uvijek nismo čipirani pa da imaju mogućnost navigavati s nama. Pa neki možda nisu iz Zgb. Meni treba bar sat vremena da stignem do faksa. Letit još ne znam iako sad uočavam da mi je to velika mana...
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ga nisam čula da je spominjao rezultate danas, čula sam i kasnije od dvije cure koje su s našeg faksa da je rekao do sutra(ili sutra) rezultati na netu.
ovo je već par raznih varijanti, a najbolja je ova da bi ispit mogao biti danas.
to bi trebalo značiti da bi bilo najbolje stražariti ispred kabineta i čekati, neki ljudi žive van zagreba, neki imaju posla, obaveze i nisu u mogućnosti biti priključeni za net.
ja sam htjela ići kuhati ručak, ali mislim si da će možda objaviti za to vrijeme rezultate s pozivom da s dođe za recimo sat vremena. prestrašno.:twisted:
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ah, super, na prvoj obavijesti su bili samo ovo troje kod kostadinov gdje me nije bilo , pa sam se pomirila s padom. iako sam priznajem , bila u čudu jer sam dobro napisala. ali, dobro je.
kakav je smerdel?
Na prvom roku Smerdel je rekao tko hoće ocjenu s pismenog ne mora odgovarati, ali se na kraju pokazalo da to vrijedi za 2 i 3, jer su 4 i 5 ipak morali odgovarati ako su htjeli te ocjene. Rekao je da je to njegova uobičajena praksa
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja danas na usmenom kod kostadinov

ustavnost francuske ( ona 3 razdoblja)
kohabitacija
daytonski sporazum ( ono što je bilo loše napisano na ispitu)

odličan ispitivač ,sve pohvale i sretno svima na idućim rokovima
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel dovoljna skripta iz kps-a za prolaz? ima nekih 50 str.
dovoljna je i za odličan:D.

danas smo "odgovarali" kod prof. smerdela.
najbolji profesor na faksu što se mene tiče. tu bih još istaknula pičuljana, ravlića.
ja sam dobila 5 iz testa, ušla i rekla mu da sam zadovoljna ocjenom i da ne želim odgovarati za veću ocjenu:D, prof je potražio test, kad je vidio ocjenu se nasmijao i rekao da sam vrlo skromna, uzeo mi indeks i upisao peticu i još mi je ispričao vic o dobitku na lotu.(jer mi je iz indeksa ispao listić):)
isto je bilo i sa ostalima, nitko nije morao odgovarati neovisno o dobivenoj ocjeni, koliko se sjećam, samo je jedan dečko želio ocjenu veću od 4 i dobio ju je.
odličan i opušten profesor.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel ima netko da je odgovarao kod gardaševića kps? skupljam iskustva za 9-i mj? i općenito drugi profesori?
 

Mandy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dovoljna je i za odličan:D.

danas smo "odgovarali" kod prof. smerdela.
najbolji profesor na faksu što se mene tiče. tu bih još istaknula pičuljana, ravlića.
ja sam dobila 5 iz testa, ušla i rekla mu da sam zadovoljna ocjenom i da ne želim odgovarati za veću ocjenu:D, prof je potražio test, kad je vidio ocjenu se nasmijao i rekao da sam vrlo skromna, uzeo mi indeks i upisao peticu i još mi je ispričao vic o dobitku na lotu.(jer mi je iz indeksa ispao listić):)
isto je bilo i sa ostalima, nitko nije morao odgovarati neovisno o dobivenoj ocjeni, koliko se sjećam, samo je jedan dečko želio ocjenu veću od 4 i dobio ju je.
odličan i opušten profesor.
Obuhvaća li ta skripta cjelokupnu literaturu ili si još iz nečeg učila? Netko mi je spomenuo da je u njoj obrađeno Ustavno uređenje europske hrvatske, ali ne i dio Izgradnja demokratskih institucija RH, pa me zanima koliko je taj dio bitan i da li ga ispituju? :)
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obuhvaća li ta skripta cjelokupnu literaturu ili si još iz nečeg učila? Netko mi je spomenuo da je u njoj obrađeno Ustavno uređenje europske hrvatske, ali ne i dio Izgradnja demokratskih institucija RH, pa me zanima koliko je taj dio bitan i da li ga ispituju? :)
sori što tek sad odgovaram, uzela sam predah od faksa i učenja:cool:

koliko se sjećam, ta skripta obuhvaća sve, podijeljenja je u dva dijela, jedan dio je veći i obuhvaća tu najbitniju materiju te ima još par stranica worda koje obuhvaćaju ostatak.
no, pročitaj si nakon toga i te knjige ako hoćeš, ne obuhvaćaju one ništa puno više od skripti( i po mome ima puno nepotrebnog), ali će ti stvari biti jasnije, dosta toga se ponavlja, nadovezuje, za neka poglavlja shvatiš da pričaju jednu te istu priču;)

Smerdel je car! BTW, prepričaj nam vic!! :D
pa i nema ga baš(vica, mislim;))
profesor- kolegice, znate li vi onaj vic o dobitku na lotu?
ja- ne znam. mora da se radi o čovjeku koji čeka dobitak,a nije uplatio listić.
profesor- e taj!:cool:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks