AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativni politički sustavi

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel bi netko htio staviti pitanja s drugog kolokvija? Hvala.
Ustavni izbor, sustav parlamentarne vlade, sustav skupstinske vlade, erozija politicke odgovornosti, korupcija, prihvacanje polupredsjednickog sustava, ustavne promjene 2000. I 2001... Uglavnom, pitanja su podnaslovi iz knjige
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hoće li ispit izgledati isto kao kolokvij? koliko vremena se piše i koliko ima pitanja, tj. da li se stigne ili ruka otpada? :)
Iskreno, nadam se da vam nece biti kao nama,
Mi smo 7 pitanja pisali sat i pol i ruka mi se raspala
 

marko90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Otvoren rok za seminar Komparativni politički sustavi
Studenti koji pohađaju seminar iz predmeta Komparativni politički sustavi obvezni su prijaviti otvoreni rok na studomatu (02.06.2014.). Upis ocjena:

- voditelj doc. dr.sc. M. Jelušić, 05.06. 2014. u 08:00 sati na TMT 3, I kat, soba 11
( kabinet doc. dr.sc. M. Jelušić)

- voditelj doc. dr. sc. Đorđe Gardašević, 04.06.2014. u 17:00 sati, Gundudlićeva 10, soba 20 ( kabinet doc. dr. sc. Đ. Gardašević)



Usmeni dio ispita za studente koji su položili predmet Komparativni politički sustavi putem kolokvija održati će se 05.06.2014. u 08:00 sati, TMT 3, I kat, soba 11 (kabinet doc. dr. sc. M. Jelušić) Ispit obavezno prijaviti za prvi rok u 6 mjesecu.
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Otvoren rok za seminar Komparativni politički sustavi
Studenti koji pohađaju seminar iz predmeta Komparativni politički sustavi obvezni su prijaviti otvoreni rok na studomatu (02.06.2014.). Upis ocjena:

- voditelj doc. dr.sc. M. Jelušić, 05.06. 2014. u 08:00 sati na TMT 3, I kat, soba 11
( kabinet doc. dr.sc. M. Jelušić)

- voditelj doc. dr. sc. Đorđe Gardašević, 04.06.2014. u 17:00 sati, Gundudlićeva 10, soba 20 ( kabinet doc. dr. sc. Đ. Gardašević)



Usmeni dio ispita za studente koji su položili predmet Komparativni politički sustavi putem kolokvija održati će se 05.06.2014. u 08:00 sati, TMT 3, I kat, soba 11 (kabinet doc. dr. sc. M. Jelušić) Ispit obavezno prijaviti za prvi rok u 6 mjesecu.
Da obavijestim curke kojih nije bilo na seminaru, nas cetiri smo rijesile to preko kolokvija, usmeni ce biti 29.5 u 8 u jelusicevom kabinetu a upis ocjena ce biti 5.6 u 8
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, nisam bila niti na jednom predavanju iz ovog predmeta. Dali je bitno uciti o SAD-u, V. Britaniji, Francuskoj? Sto ste od obradivali na predavanju? Dali je prof.istaknuo sto je bitno iz tih dijelova? Hvala Vam. Pozdrav
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, nisam bila niti na jednom predavanju iz ovog predmeta. Dali je bitno uciti o SAD-u, V. Britaniji, Francuskoj? Sto ste od obradivali na predavanju? Dali je prof.istaknuo sto je bitno iz tih dijelova? Hvala Vam. Pozdrav
Najvaznije je povezati drzave s modelima ustrojstva vlasti i njihovim ustavnim sustavom
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko od prije kakva iskustva s usmenim ispitima na ovoj katedri, da li su uobicajeno prijepodne ili mozda ima sanse da bude nakon radnog vremena. Ne znam vise kako da trazim izlaz s posla dva puta u dva dana
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko od prije kakva iskustva s usmenim ispitima na ovoj katedri, da li su uobicajeno prijepodne ili mozda ima sanse da bude nakon radnog vremena. Ne znam vise kako da trazim izlaz s posla dva puta u dva dana
Na studomatu piše da je pismeni ispit u srijedu u 10 sati pa sam zaključio da je moguće da usmeni imamao kod jelušića u četvrtak u 8 sati. Ali to su samo moje pretpostvke! :confused:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam odlična iskustva sa ovom katedrom, ali od prije 18 godina dok sam još bio perspektivan student prava, bio sam seminarist kod Jelušića i polagao ispit kod Smerdela bili su više nego super, diplomski na upravi polagah kod Jelušića-dojam odličan, poredbeno ustavno pravo-super...
Vodeći se tom logikom izabrah seminar iz Komp.pol.sustava, dobih Gardaševića, zažalit ću do kraja života, radnju sam trebao predati 30.04., još uvijek je kod mene, dvaput ju već vraćao zbog nepravilnog citiranja, nepravilnih fusnota, nepravilnog citiranja korištene literature...koristih upute prof. Vukorepe i Uzelca, ali bez uspjeha... bili kolega i ja kod Gardaševića u srijedu na konzultacijama, nakon J. politika, da nam čovjek objasni zašto vraća sem. radnju i šta trebamo ispraviti, ništa nismo skužili...
stalno pokazuje svoju doktorsku disertaciju i kako to treba izgledati...
poanta ovog studija je da ništa ne možeš planirati i analogno zaključivati na osnovu prijašnih iskustava...
morat ću uzeti bolovanje, nema šanse da me šef pusti, u utorak imam ispit iz nac.manjina, u srijedu u 10 h ovo, srijeda popodne upis ocjene iz javnih politika i seminara iz komp.pol.sustava (koji je još kod mene jer ne valja)...
uzet ću vreću za spavanje i laptop i spavati ispred Gardaševićevog kabineta
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na studomatu piše da je pismeni ispit u srijedu u 10 sati pa sam zaključio da je moguće da usmeni imamao kod jelušića u četvrtak u 8 sati. Ali to su samo moje pretpostvke! :confused:
Nemate kod jelusica, to imamo samo mi seminaristi...vi imate kod smerdela ili podolnjaka
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja na pismenom:
1.Razlikovanje ustava prema stupnju ostvarenja.
2.Deklaracija nezavisnosti 1776.
3.Nova institucionalna rješenja SR Njemačke.
4.Većinski izborni sustav.
5.Prikriveni ustavotvorni referendum.
6.Impeachment.
7.Elementi federalnog načela.
Ispit se piše sat vremena.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Današnja pitanja na pismenom:
1.Razlikovanje ustava prema stupnju ostvarenja.
2.Deklaracija nezavisnosti 1776.
3.Nova institucionalna rješenja SR Njemačke.
4.Većinski izborni sustav.
5.Prikriveni ustavotvorni referendum.
6.Impeachment.
7.Elementi federalnog načela.
Ispit se piše sat vremena.
Kolega, svaka čast na kolegijalnosti...
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kad ce rezultati pismenog? Nikako da objave
Ja sam jučer popodne bila kod Gardaševića na upisu ocjene iz seminara pa mi je rekao da je naše ispite uzeo prof. Smerdel i da će usmeni vjerojatno biti u petak ujutro, ali rezultate bi baš i mogao objaviti.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako bi mogao objaviti kad vas je bilo toliko na ispitu...
Ispravite vi 5 ili 6 ispita za dva dana...
Kolegice, malo tolerancije za naše slabo plaćene profesore...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks