AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativni politički sustavi

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa danasnjeg usmenog kod jelusica: konstitucionalizam i ovlasti izvrsne vlasti po kojima utvrdujemo da postoji ravnoteza izmedu zakonodavne i izvrsne vlasti
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imali danas usmeni kod prof. smerdela...oni koji imaju 2 i 3 ne trebaju odgovarat,osim ukoliko žele veću ocjenu...a oni koji imaju 4 i 5 moraju odgovarat,to je zapravo potvrda te ocjene...isto tako,petice mogu odbit odgovaranje,al im se onda piše trojka...sve to nam je profesor lijepo svima obrazložio prije ispita...a pitao nas je ono što na pismenome nismo dobro odgovorili
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege seminaristi, mozete li pogledati na studomatu da li vam je unesena ocjena iz seminara? Hvala
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne, doduše ja sam poseban slučaj, meni je tek jučer upisao ocjenu u indeks...
Nama redovnima ocjena je upisana 5.6. I svima ostalima je ocjena iz seminara vec upisana osim nama iz ovog predmeta, i zvala sam referadu da ih pitam, i ovaj nesto poceo spominjati profesora i onda rekao da ce biti, da pratimo na studomatu
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa današnjeg pismenog :
1. prirodno pravo i društveni ugovor
2.ustavni trenutak i ustavni proces
3.preferencijalno glasovanje
4.pojam i vrste referenduma
5.kongresni nadzor nad administracijom
6.argumenti za i protiv drugog doma
7. Realna i personalna unija
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i sedmo pitanje: personalna i realna unija kao oblici složenih država
Usmeni je bio odmah danas za nas većinu, dvoje kod prof. Jelušića, nekoliko kod prof.Kostadinov, ostatak čeka ponedjeljak Gardaševića (jadni oni) i Podolnjaka.
Na pismenom nas je bilo svega 10. Jelušić je bio super ispitivač i obavezno pita pitanje Konstitucionalizam.
Veliko, veliko hvala kolegicama A. i V. na ogromnom trudu oko izrade skripte.
Sretno svima!
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i sedmo pitanje: personalna i realna unija kao oblici složenih država
Usmeni je bio odmah danas za nas većinu, dvoje kod prof. Jelušića, nekoliko kod prof.Kostadinov, ostatak čeka ponedjeljak Gardaševića (jadni oni) i Podolnjaka.
Na pismenom nas je bilo svega 10. Jelušić je bio super ispitivač i obavezno pita pitanje Konstitucionalizam.
Veliko, veliko hvala kolegicama A. i V. na ogromnom trudu oko izrade skripte.
Sretno svima!
a zašto ta skripta nije u skriptarnici?
 

sara1978

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na ispitu kod prof. Kostadinov danas bilo je odlično, profesorica je super, pitanja sa usmenog: ustavotvorni i zakonodavni referendum, izvori britanskog prava, referendum u RH. Sretno svima!
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svaki problem ima svoj uzrok, tijekom ove prve godine spec. studija nastalo je stvarno dosta skripti, veliku većinu sam dobio i proslijedio dalje. Kolega Horiemon, mislim da je indikativno da je u skriptarnici završilo samo 4 skripte do trenutka pisanja ovog posta. Ono što bih isključio je pokvarenost i nekolegijalnost kolega, znači zec je u nekom drugom grmu. Uspjeh na ovom studiju mogu u velikoj mjeri zahvaliti forumu i prije svega kolegicama i kolegama koji su nesebično pomagali informacijama i savjetima te skriptama.
Veliko hvala svima i još puno položenih ispita za sve studente!
Mislim da će skripte doletjeti u skriptarnicu kada se promjene neka pravila na forumu, o tome smo već polemizirali, no na to ja nemam nikakvog utjecaja, jedino mogu pomoći svaki mjesec novčanim prilogom.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
schuman


Nije to išlo tebe, iako sam pomislio da će tako ispasti čim sam kliknuo na pošalji. :) To je jedna šira problematika o kojoj sam već vodio niz rasprava na drugim temama. :)
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega Horiemon, preko puta Gundulićeve 10 je bivši Jazz caffe dolje u podrumu, Velebitsko 10 kuna, Pan 8 kuna.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
idem i ja:)
ispit je dakle, na tmt 14? piše samo I. dvorana, zna netko gdje je to točno? prvi kat, drugi kat...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks