AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativni politički sustavi

forum

<i>automatski bot</i>
Komparativni politički sustavi

Smerdel, Kostadinov, Podolnjak, Jelušić, Gardašević

5 ECTS, 30 sati predavanja
 

martina_sk

Administrator
Obvezna literatura za pripremanje ispita

B. Smerdel – Ustavno uređenje europske Hrvatske, NN, Zagreb 2013.
poglavlje I. i II. str. 3-50
poglavlje VI. str. 155-168
poglavlje VII. str. 169-198
poglavlje VIII str. 199-220

B. Smerdel, Đ. Gardašević, urednici: –Izgradnja demokratskih institucija RH, HUUP, Zagreb 2011.
Zadaće pravne znanosti str. 3-28
Parlamentarni sustav str. 281-316
Odgovornost vlade str. 317-339

http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij/sazeci_nastavnog_plana?@=6mlt#news_31203

da ne morate i vi računati, to vam je cca. 192 str :)
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obvezna literatura za pripremanje ispita

B. Smerdel – Ustavno uređenje europske Hrvatske, NN, Zagreb 2013.
poglavlje I. i II. str. 3-50
poglavlje VI. str. 155-168
poglavlje VII. str. 169-198
poglavlje VIII str. 199-220

B. Smerdel, Đ. Gardašević, urednici: –Izgradnja demokratskih institucija RH, HUUP, Zagreb 2011.
Zadaće pravne znanosti str. 3-28
Parlamentarni sustav str. 281-316
Odgovornost vlade str. 317-339

http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij/sazeci_nastavnog_plana?@=6mlt#news_31203

da ne morate i vi računati, to vam je cca. 192 str :)
kako bi bilo lijepo da nama koji smo položili poredbeno ustavno pravo smanje literaturu! :rolleyes: :rolleyes:
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da nam ovo nije bila literatura za poredbeno, barem nije bila prosle godine dok je predavao smerdel
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da nam ovo nije bila literatura za poredbeno, barem nije bila prosle godine dok je predavao smerdel
znam da nije ista ali za pretpostavit je da ćemo učiti SAD i Englesku a to smo imali u tom predmetu, bilo bi lijepo :rolleyes: ali sumnjam :cry:
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znam da nije ista ali za pretpostavit je da ćemo učiti SAD i Englesku a to smo imali u tom predmetu, bilo bi lijepo :rolleyes: ali sumnjam :cry:
I ja sumnjam, da je tako, onda bi nam se priznao i zus i ovaj dio iz europskog upravnog, i meni iz migracija bi se priznali i stranci i granica i azil jer sam sve to polagala na policijskom
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sjećam se Smerdela sa Pravnog fakulteta još, vrlo ugodan čovjek, voli razgovor i razumijevanje materije...
Naučili smo iz dosadašnjeg tijeka studiranja da literaturu ne treba shvatiti doslovno, od toga se napravi dobra skripta od 40-tak stranica...
Mislim da će ovo biti ugodan ispit, kao i Javne politike, prof. Petak je legenda nad legendama, dok je živio u mom kvartu igrao je košarku sa nama na igralištu.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jučer nam je predavanje održao profesor Podolnjak, koji će nam održati i narednih nekoliko predavanja, a ostali predavači će biti prof. Smerdel, prof. Gardašević i možda još netko sa katedre.
Predavanje se odnosilo na ustavne tradicije Britanije, SAD-a, Francuske i na nastanke prvih ustava, na tipove ustava u tim zemljama i slično.
Meni super zanimljivo povijesno-pravno predavanje(iako smo dosta toga već do sada učili).
Dolasci se ne zapisuju(za sada), još se ne zna da li je ispit i pismeni i usmeni ili samo usmeni ali vjerojatnije je da će biti samo usmeni.
Eventualni kolokviji nisu spominjani.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li prof. na predavanjima za izvanredne dala literaturu? Je li izmijenjena u odnosu na gore navedeno?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dakle, danas nam je definirano još nešto-ispit je i pismeni i usmeni, dakle oboje.
Kolokvije imaju samo seminaristi.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
"Krasno", čim pohvalim neku katedru (javne politike, ustavno pravo) odmah neugodno iznenađenje...
No, takav je život, pljuvao sam Kregara jer kad sam bio na pravu prije 20 godina prolaznost je bila cca. 30 %, kako se ljudi mijenjaju...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
"Krasno", čim pohvalim neku katedru (javne politike, ustavno pravo) odmah neugodno iznenađenje...
No, takav je život, pljuvao sam Kregara jer kad sam bio na pravu prije 20 godina prolaznost je bila cca. 30 %, kako se ljudi mijenjaju...
Mislim da na sociologiji na pravnom studiju i dalje prolaznost nije veća od nekih40-50%, a i na prvoj godini preddiplomskog su isto stroži bili,puno(bar sam takvog dojma sad).
Malo me iznenadilo to što su ubacili i pismeni, posebno zato jer je samo usmeni na Ustavnom pravu RH, ali navodno tako to rade na pravnom studiju pa kao uvode tu praksu i nama. Možda ipak u tom slučaju neće previše cjepidlačiti na usmenom ako je pismeni dobar(kao što bi da je samo usmeni), nadajmo se.
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dakle obavijest na WEB-u http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij?@=6nrp#news_20176

Obavještavaju se studenti specijalističkog stručnog studija javne uprave da će se kolokvij iz predmeta Komparativni politički sustavi održati u petak, 25. travnja u 11:00 sati, D IV./TMT 3.

Pa sada jel me može koja dobra duša prosvijeltliti da li na kolokvij mogu izaći i redovni i izvanredni i koja je leiteratura za dotićni jer na predavanjima za izvanredne prof. Kostadinov nam nije napomenula da će biti kolokvija...
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dakle obavijest na WEB-u http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij?@=6nrp#news_20176

Obavještavaju se studenti specijalističkog stručnog studija javne uprave da će se kolokvij iz predmeta Komparativni politički sustavi održati u petak, 25. travnja u 11:00 sati, D IV./TMT 3.

Pa sada jel me može koja dobra duša prosvijeltliti da li na kolokvij mogu izaći i redovni i izvanredni i koja je leiteratura za dotićni jer na predavanjima za izvanredne prof. Kostadinov nam nije napomenula da će biti kolokvija...
Kolokvij je samo za seminariste
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokviji su samo za redovne seminariste u sklopu seminara a ne redovnog predmeta
Pa da... to se naravno da lako iščitati iz ove obavijesti na našoj WEB stranici... Pogotovo iz ovog prvog dijela rečenice "Obavještavaju se studenti specijalističkog stručnog studija javne uprave..." iz toga je jasno vidljivo da se radi o seminirastima i to redovnim... :wtf:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks