AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni na specijalističkom

Dolla

Miss Gates
Meni ipak isto nije trebao ručni upis, već sam mogla preko studomata, iako je i meni na kraju izbacio tu nebulozu sa 7200,00 kn... Predala sam i indeks i uplatnicu na 300 kn pa ću vidjeti kako će biti kod podizanja indeksa...
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala kolegice! Jer sam i ja uspjela obaviti upis preko studomata i super sto ne moramo ici odmah sutra vec imamo fore do 13.
 

Dolla

Miss Gates
Prije nekoliko dana sam obranila završni rad kod prof. Džinić. Mentorica je za svaku preporuku (samo, sada je na nekom dužem bolovanju), susretljiva i hoće pomoći oko svih pitanja i nedoumica. U pravilu se komunikacija preko e-maila odvija brzo, nema potrebe za dolaskom na konzultacije jer sve se može riješiti mailom i mislim da što se tiče rada ima normalne kriterije s obzirom na ovu razinu studija.
Temu smo zajedno oblikovale na konzultacijama nakon što sam došla s nekoliko područja koja me zanimaju, predložila mi je knjigu za polazišnu literaturu, a ostalo sam sama tražila - najviše knjiga i članaka na engleskom jeziku uz neke knjige koje su nam nebrojeno puta bile ispitna literatura. Kasnije je dala zeleno svjetlo za moj prijedlog literature i koncept rada, a obrana je bila formalnost kao što mi je bila i na preddiplomskom te je uslijedila ubrzo nakon ispravljanja prve verzije rada po mentoričinim uputama.
Kad sam tražila mentora, prof.Held je bila popunjena, prof.Šikić nije znao koliko je tema podijelio (lol), ali eto i ovo je ipak bio odličan izbor. Sretno svima! :D
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Javni poziv studentima Specijalističkog diplomskog stručnog studija Javna uprava za sudjelovanje u projektu

Katedra za upravnu znanost Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu uspostavila je međunarodnu suradnju s James Madison University iz SAD-a, Sveučilištem u Prištini, Kosovo i Sveučilištem u Firenci, Italija. U okviru te suradnje, od 22. do 28. travnja 2018. održat će se međunarodna konferencija u Firenci pod nazivom "Engaging Southeastern Europe: American, European, and Broader Global Partnerships".

Pozivaju se studenti Specijalističkog diplomskog stručnog studija Javna uprava da se uključe u rad ove konferencije. Odabrani studenti će na konferenciji predstaviti svoje istraživačke radove. Radovi se pišu na engleskom jeziku, opsega 6,000-8,000 riječi na temu koja se uklapa u jedno od sljedećih područja: security, migration, intra-Balkan relations and the external relations of Balkan countries, and socio-economic issues (upravni aspekt). Radovi se pišu uz mentorstvo doc. dr. sc. Goranke Lalić Novak i dr. sc. Tijane Vukojičić Tomić s Katedre za upravnu znanost. Studentima koji uspješno dovrše rad i prezentiraju svoje istraživanje na konferenciji, rad će biti priznat kao završni rad na studiju. Sve troškove sudjelovanja studenata na konferenciji snosi organizator.

Zainteresirani studenti trebaju se javiti doc. dr. sc. Goranki Lalić Novak i dr. sc. Tijani Vukojičić Tomić na: [email protected] i [email protected]. U obzir će se uzeti prijave podnesene do 1. prosinca 2017. godine.
 

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moj prijedlog je da se napravi baza koja bi bio dostupna studentima odnosno popis slobodnih profesora za mentorstvo na završnim /diplomskim radovima koju bi zaposlenici referade redovito ažurirali.
Prijedlog broj 2. jest povećanja kvota profesorima za diplomske radove.
Sad sam upite poslala već nekolicini profesora, međutim svi su zauzeti. Postoje neki studenti koji zaista žele neku konkretnu temu iz konkretnog kolegija, a na kraju moraju pisati nešto što im baš ne odgovara. (od jedne profesorice sam dobila zaista jedan jako čudan odgovor na moj upit, a neki profesori niti ne odg na mailove ili odgovaraju selektivno). Primijetila sam da profesorima diplomski nisu nešto za što se grabaju.
Možda ima tko saznanja tko bi mogao biti slobodan?
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moj prijedlog je da se napravi baza koja bi bio dostupna studentima odnosno popis slobodnih profesora za mentorstvo na završnim /diplomskim radovima koju bi zaposlenici referade redovito ažurirali.
Prijedlog broj 2. jest povećanja kvota profesorima za diplomske radove.
Sad sam upite poslala već nekolicini profesora, međutim svi su zauzeti. Postoje neki studenti koji zaista žele neku konkretnu temu iz konkretnog kolegija, a na kraju moraju pisati nešto što im baš ne odgovara. (od jedne profesorice sam dobila zaista jedan jako čudan odgovor na moj upit, a neki profesori niti ne odg na mailove ili odgovaraju selektivno). Primijetila sam da profesorima diplomski nisu nešto za što se grabaju.
Možda ima tko saznanja tko bi mogao biti slobodan?
Uglavnom su slobodni uvijek netko s katedre upravne znanosti.
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prije dva tjedna sam diplomirala... mentor Turudić... imala sam malih problema sa njim: na dogovor sam došla sa nekoliko svojih tema ali on je to odbio i dao mi temu sa područja koje njega zanima... nisam bila oduševljena ali sam prihvatila...
Njegova uputa je bila : "20-25 strana, pronađite si literaturu, ima puno zakona koji su bitni i nemojte niti jedan zaobići, sudska praksa nije literatura i pošaljite mi rad na mail kada ste gotovi"
Prvi pokušaj diplomskog je odbio( priznam da nije bio baš nešto ), drugi pokušaj je načelno bio dobar, trebala sam dodati par fusnota i odmah mi je zakazao obranu koja je zaista bila super, pitao me nešto o radu i ČESTITAM .
Profesor o.k., odmah odgovara na mail ali ima svoja pravila, zanima ga područje komunikacija i kod njega morate imati strašno puno CITATA!
SRETNO SVIMA
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, imam pitanje! Ostao mi je samo diplomski rad, upisala sam ga prosle godine i hocu li ga morati ovaj semestar ponovno placati, ako ne stignem diplomirati do kraja drugog mjeseca?
 

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, imam pitanje! Ostao mi je samo diplomski rad, upisala sam ga prosle godine i hocu li ga morati ovaj semestar ponovno placati, ako ne stignem diplomirati do kraja drugog mjeseca?
Nečeš. Diplomski se samo jednom plaća.
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej ljudi! Imam nedoumicu oko one izjave o izvornosti koja se pise u diplomskom radu.
Zanima me gdje se ona tocno stavlja i jeste li ju naveli u sadrzaju? (Na stranicama PFZG pise samo na pocetku rada). Hvala na pomoci! :)
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej ljudi! Imam nedoumicu oko one izjave o izvornosti koja se pise u diplomskom radu.
Zanima me gdje se ona tocno stavlja i jeste li ju naveli u sadrzaju? (Na stranicama PFZG pise samo na pocetku rada). Hvala na pomoci! :)
na početku odmah iza naslovne stranice..ne navodi se u sadržaju..prvo što navodiš u sadržaju je uvod :)
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko iskustva sa obranom diplomskog na katedri upravne znanosti? Koliko traje i jel to samo formalnost ili?
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo jučer obranila diplomski kod škarice, s odličnim uspjehom. Diplomirala sam kod njega i na trećoj i bila zadovoljna pa sam ga odabrala opet. Uglavnom već sam na predavanjima iz lok javnih službi stekla dojam o čemu bi pisala i kad sam imala sva nepolozena ispit a javila sam mu se i dogovorili smo tu temu. Težište mog rada bilo je na istraživanju koje sam provela, ali moram priznat da on to voli i da su rekle kolegice koje nisu imale istraživanja već samo literaturu da im je rekao nek malo istraže. Prvu verziju koju sam imala mi je neznatno ispravio riješila sam ispravke za 2 dana čisto jer sam tražila info po netu, ništa strašno. Obrana mi je bila za tjedan dana, u komisiji on i lopižić, u potpisu je i đulabić ali on nije bio tamo. Stvarno je samo formalnost rekli su neka pričam o tome o čemu sam pisala, pitanja nije bilo osim kao što bi poboljšali i što mislite o tome.
Znači kolege najgore je prošlo, obrana je reda radi. Sretno svima
 

mape5

Super Moderator
Evo jučer obranila diplomski kod škarice, s odličnim uspjehom. Diplomirala sam kod njega i na trećoj i bila zadovoljna pa sam ga odabrala opet. Uglavnom već sam na predavanjima iz lok javnih službi stekla dojam o čemu bi pisala i kad sam imala sva nepolozena ispit a javila sam mu se i dogovorili smo tu temu. Težište mog rada bilo je na istraživanju koje sam provela, ali moram priznat da on to voli i da su rekle kolegice koje nisu imale istraživanja već samo literaturu da im je rekao nek malo istraže. Prvu verziju koju sam imala mi je neznatno ispravio riješila sam ispravke za 2 dana čisto jer sam tražila info po netu, ništa strašno. Obrana mi je bila za tjedan dana, u komisiji on i lopižić, u potpisu je i đulabić ali on nije bio tamo. Stvarno je samo formalnost rekli su neka pričam o tome o čemu sam pisala, pitanja nije bilo osim kao što bi poboljšali i što mislite o tome.
Znači kolege najgore je prošlo, obrana je reda radi. Sretno svima
čestitam od srca
 

mape5

Super Moderator
dragi forumaši-ja sam diplomirala, gotov je specijalistički, mentor prof. Koprić, zahtjevan, dosta traži, ali i puno pomaže. Vrlo brzo odgovara na mejlove-dva do četiri dana. Obrana je trajala oko 45 minuta (online) sve zajedno-15 minuta moje izlaganje, svatko je postavio pitanje-to je trajalo oko 15 minuta, pa se malo isključiš da dogovore ocjenu, onda još jedno 15-ak minuta priče, zahvale, viceva i tako :)
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dragi forumaši-ja sam diplomirala, gotov je specijalistički, mentor prof. Koprić, zahtjevan, dosta traži, ali i puno pomaže. Vrlo brzo odgovara na mejlove-dva do četiri dana. Obrana je trajala oko 45 minuta (online) sve zajedno-15 minuta moje izlaganje, svatko je postavio pitanje-to je trajalo oko 15 minuta, pa se malo isključiš da dogovore ocjenu, onda još jedno 15-ak minuta priče, zahvale, viceva i tako :)
Bravo, čestitam
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer obranila završni na katedri iz sociologije. Točnije odabrala sam temu iz kolegija Etika u javnoj službi, mentorica prof Ksenija Grubišić, izuzetna, susretljiva, ne komplicira, dostupna i vrlooo umiljata osoba i prpfesorica. Voli istraživačke radove i jako cijeni. Od prihvaćanja mentorstva do obrane rada prošlo 2 i pol mj. Eto, najgore prošlo, cilj ostvaren. Sretno svima!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks