AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni na specijalističkom

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna koji je rok za diplomirati (bez dodatnih uplata)? Zvala sam fax i ne žele/ne znaju ništa reći!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pa mislim, ako ne diplomiraš u godini u kojoj si upisala diplomski rad, onda ga plaćaš 15x100/120 na upisima u 9mj kao i sve ispite koje ponovno upisuješ. To je moje mišljenje ali ima i drugih teorija poput ''plaćaš diplomski pri ponovnom upisu u ljetni semestar''.
Ima i treća teorija a ta je da se diplomski rad ne plaća pri ponovnom upisu nakon što ga jednom upišeš ali ta mi je najnevjerojatnija.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
E da, i ja sam ih sve već čula! :) Baš sam zato zvala fax da saznam kako će biti zaista, ali eto, rekli su mi da mi ne mogu ništa reći i da pratim stranicu faxa.. :D
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni je realno koncept diplomskog rada koji iznosi 15 ECTS-a(dakle da mi je ostao samo diplomski platio bih 2100kn u 9mj) potpuno besmislen osim u vidu činjenice da će samo najizvrsnijih max. 10 studenata po godini uspjeti sve položiti i diplomirati u roku pa ako njima oko 15-25 ostane diplomski rad što bi ga platili samo kao jedan ispit. Nek on radije košta kao 3 ispita i kao skoro trećina najviše moguće školarine.
 

Mare89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam prije nekih 2 tjedana zvala Sanju i kaže da ako mi ostane jedino diplomski da plaćam samo 300kn upisninu i da imam rok diplomirati do početka ljetnog semestra. Iskreno se nadam da će tako zaista i biti i da je ta njena informacija točna. :hm:
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znači jedino diplomski?
Ako ti ostane diplomski+1 predmet plaćaš 20 ects-a. Kul!
 

Mare89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E za to ne znam,ja sam pitala samo za svoju situaciju,jer namjeravam zadnji ispit položiti na sljedećem roku,tako da će mi ostati samo diplomski.Na moje pitanje,odgovor je bio da plaćam samo upisninu. Što u situaciji da mi ostane ipak taj ispit + diplomski,ne znam. :confused:
 

martina_sk

Administrator
diplomski se plaća samo prvi put kad se upisuje. svaki predmet kao i doplomski se upisuju i plaćaju u onom semestru u kojem jesu.
 

fakin

Super Moderator
ako ga prvi put upisuješ onda ga plaćaš normalno, ako ga ponovno upisuješ onda ga ne plaćaš...
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako sam dobro shvatila temu moramo izabrati najkasnije 30 dana od zadnjeg položenog ispita, ili možemo izabrati temu s tri nepoložena ispita. Tada je potrebno s upisanom temom na obrascu dostaviti indeks i taj obrazac u referadu. Onda nakon toga imamo mogućnost pisati diplomski i obraniti ga do datuma do kada imamo studentska prava, tj. do kada imamo upisanu godinu. Obranu naravno zakazuje mentor kada kaže da je diplomski ok. Jesam li ja to dobro poredala ili sam u svemu tome pobrkala lončiće? Molim nekoga tko je to već odradio da mi potvrdi ili neka me popljuje. Hvala unaprijed!
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako sam dobro shvatila temu moramo izabrati najkasnije 30 dana od zadnjeg položenog ispita, ili možemo izabrati temu s tri nepoložena ispita. Tada je potrebno s upisanom temom na obrascu dostaviti indeks i taj obrazac u referadu. Onda nakon toga imamo mogućnost pisati diplomski i obraniti ga do datuma do kada imamo studentska prava, tj. do kada imamo upisanu godinu. Obranu naravno zakazuje mentor kada kaže da je diplomski ok. Jesam li ja to dobro poredala ili sam u svemu tome pobrkala lončiće? Molim nekoga tko je to već odradio da mi potvrdi ili neka me popljuje. Hvala unaprijed!
Tako je. Kad predaš u referadu obrazac i indeks, za par dana ih nazoveš da provjeriš jesu li ti odobrili temu i onda počinješ pisati. Kad se dogovoriš s mentorom za obranu, najmanje tjedan dana prije obrane nosiš jedan primjerak diplomskog (spirano uvezani) i primjerak na CD-u u referadu, oni ti daju statistički list, anketu za ispuniti i uplatnicu što sve vraćaš kad obraniš rad
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks