AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni na specijalističkom

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iz cega ste uzeli diplomski i kako je to proslo? Kakva je bila obrana i koliko ste stranica trebali napisati?
Moze li netko nesto preporuciti?
 

Kovač

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da ja kažem svoja iskustva sa diplomskim iako još čekam na obranu (koja sigurno neće bit još dugo), ali toliko sam razočaran na ovakav način kako se postupa s nama da je to strašno. Uglavnom, mentor mi je prof. Đulabić, izabrao sam ga jer me zanima područje lokalne samouprave i decentralizacije. Napisao sam rad i predao mu ga mailom i od tada je prošlo već mjesec dana a ja nisam dobio odgovor, ali baš ništa. Stoga sam otišao na konzultacije i dobio odgovor da ga još nije pročitao i da će mi javit kad pročita i od tada je prošlo već tjedan dana, i nisam bio jedini s takvom situacijom. Ja razumijem da oni imaju dosta posla, posebice sada kada su ispitni rokovi, ali ukoliko znaju da neće biti u mogućnosti biti mentori ona ne bi trebali prihvaćati mentorstvo. Mentor bi trebao biti tu da ti pomogne i usmjeri te, ispočetka sam bio ljut ali sada sam razočaran. I kako stvari stoje čini se da ću morati ponovno upisati diplomski i pisati novi. :(:(:(
 

mape5

Super Moderator
za slobodne mentore treba otići Sanji u referadu i tamo provjeriti ko je slobodan... sve se vodi kompjuterski

dakle i ja sam stekla uvjete za prijavu rada....koliko je to komplicirano....i to što sam sve trebaš odrađivati bez kvalitetnih informacija... nije problem što moram sama nego ne znam neke stvari, nemam poštenih informacija... mislim strašno....:mad:
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
za slobodne mentore treba otići Sanji u referadu i tamo provjeriti ko je slobodan... sve se vodi kompjuterski

dakle i ja sam stekla uvjete za prijavu rada....koliko je to komplicirano....i to što sam sve trebaš odrađivati bez kvalitetnih informacija... nije problem što moram sama nego ne znam neke stvari, nemam poštenih informacija... mislim strašno....:mad:
kod koga si uzela temu?
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zauzet je i prof. Potočnjak, prof. Lalić Novak, prof. Turudić (iako je Sanja rekla da je slobodan), Ofak i Crnković ... itd.
Navodno su slobodni Marčetić i Giljević, a Džinić neće biti na faxu od 9.-12. mj.
 

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko piše li se sažetak rada samo na hrvatskom ili ga treba napisati na hrvatskom i engleskom kao što se piše naslov rada na novom obrascu?
 

mape5

Super Moderator
ma postoje nekakve upute za pisanje završnih radova ...trebalo bi se raspitati u knjižnici ili negdje......
ili ne... NE..... ma mit o sve moramo znati... sve informacije nam padaju s neba grrrrrrrrr
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko piše li se sažetak rada samo na hrvatskom ili ga treba napisati na hrvatskom i engleskom kao što se piše naslov rada na novom obrascu?
Mi u Ri smo ga morali napisati i na Englishu, pa moraš pokazati neki style kaj ne? ;-)
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kod kolega koji su diplomirali i čije sam radove vidjela, nisam uočila sažetak niti na hrvatskom niti na engleskom u bilo kojem obliku ....
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pozzz....jel se na prvu stranu diplomskog piše i naziv teme na eng?
Mislim da ne, na engleskom samo treba napisati naslov na onoj prijavi. Možda ipak da pitaš i mentora jer kako sve ide možda i svaki mentor nešto drugo traži.
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da ne, na engleskom samo treba napisati naslov na onoj prijavi. Možda ipak da pitaš i mentora jer kako sve ide možda i svaki mentor nešto drugo traži.
uzeli mi u referadi rad na koji sam stavila i eng naslov....bez ikakvih rijeci...imala kod sebe i bez eng za svaki slucaj....al eto,nije bilo potrebe
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Baš čitam informacije od proljeća vezano za diplomski i prema tome ne trebamo plaćat obranu? Jel to stvarno istina?

I nigdje nisam našla da rad treba uvesti u tvrde korice, te da mora imati minimalno 20str?

Molim da mi netko potvrdi, hvala :)

"Prijava završnog rada
Stručni studiji završavaju polaganjem svih ispita i dovršenjem ostalih studijskih obveza te izradom i obranom završnog rada.
Mentor u postupku izrade završnog rada mora biti nastavnik Fakulteta ili zaposlenik u suradničkom zvanju iz čl. 31. st. 2. Pravilnika o studiju.
Završni rad može se pisati iz obveznih predmeta ili predmeta modula, odnosno smjera.

Za PRIJAVU TEME ZAVRŠNOG RADA potrebno je da student zajedno s indeksom dostavi u studentsku referadu ispunjen i od strane mentora potpisan obrazac sa zadanom temom rada na hrvatskom i engleskom jeziku. Obrazac PRIJAVA ZAVRŠNOG RADA(nalazi se u repozitoriju lijevo) potrebno je ispisati obostrano sa stranice Fakulteta. Prednju stranu obrasca student je dužan popuniti svojim osobnim podacima. Udijelu "Prijava rada" student svojim potpisom daje suglasnost za objavljivanje podataka o završnom radu.

Teme završnih radova prijavljuju se;
soba 8/I. kat – stručni porezni studiji i specijalistički diplomski stručni studij javna uprava
soba 14/I. kat - stručni studij javne uprave
Student može prijaviti završni rad s najmanje tri nepoložena ispita. Mora ga prijaviti odmah nakon što položi sve ispite, a najkasnije 30 dana prije obrane rada.
Obrani završnog rada student može pristupiti nakon što položi sve propisane ispite i dovrši ostale studijske obveze.
Prije obrane završnog rada studenti su dužni vratiti sve posuđene knjige iz Biblioteke.

Prije obrane završnog rada
Par dana prije zakazane obrane student je dužan provjeriti ocjene u studomatu i u studentsku referadu donijeti indeks i jedan primjerak rada u fizičkom obliku. Ukoliko je potrebno indeks se zadržava u studentskoj referadi (jedan dan) zbog usklađivanja i ostalih formalnosti.

Nakon obrane završnog rada
Nakon obrane završnog rada u svrhu evidencije završetka studija i postupka pohranjivanja podataka o diplomskim i završnim radovima studenti koji su u postupku obrane rada i završetka studija dužni su u studentsku referadu dostaviti:

  1. Indeks/e
  2. Obrazac "Prijava završnog rada popunjen od strane mentora i povjerenstva za obranu.
  3. Dostaviti slijedeće podatke na tvrdom mediju (CD ili DVD mediju):
    1. cjelokupni završni/diplomski rad u pdf formatu
    2. cjelokupni završni/diplomski rad u word formatu
    3. poseban word dokument sa slijedećim podacima o radu:
      1. Sažetak rada – citirani dio sažetka iz završnog/diplomskog rada (do 20 rečenica najviše)
      2. Ključne riječi – obvezno navesti ključne riječi za koje se smatra da kao pojmovi opisuju temeljni sadržaj rada (od 6 do 8 ključnih riječi)"

Obrasci - Studijski centar za javnu upravu i javne financije - Studij
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolegica Viktoria je na prethodnoj stranici napisala da se predaje jedan primjerak rada sporalno uvezan, CD i da se dobije uplatnica, a što se tiče dužine rada mislim da to ovisi o profesoru. Ja pišem kod prof. Potočnjaka i na stanici katedre imaju upute kako se pišu radovi i tamo stoji da treba napisati 30-35 stanica završnog rada a u onim uputama za izradu radova što se moglo kupiti prije, stoji da bi trebao imati minimalno 20-25 stranica.
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, par dana prije obrane, ja sam osobno dan prije obrane, trebate odnijet u referadu indeks (koji će vam odmah biti vraćen), jedan primjer rada uvezenog i na cd-u, to ostaje na faksu. Tamo ćete dobit zapisnik koji morate donijet na obranu. Nakon obrane taj zapisnik i indeks donesete u referadu. Potvrdu da ste diplomirali dobijete nakon nekih tjedan dana i to je sve. Sretno svima

Dali tko zna kada bi trebala biti promocija?? i gdje će biti promocija za specijalistički?

hvala
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Čestitam kolegice Vitaap na uspješno obavljenom poslu. Mene obrana čeka u petak i pere me gadna trema, ne znam ni sama zašto. Valjda jer je kraj tako blizu. Htjela sam pitati koliko treba upratit na račun faksa na dan obrane 300 ili 250 kuna, imam različite informacije. Hvala unaprijed na odgovoru!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks