AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni na specijalističkom

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jučer obranila završni na katedri iz sociologije. Točnije odabrala sam temu iz kolegija Etika u javnoj službi, mentorica prof Ksenija Grubišić, izuzetna, susretljiva, ne komplicira, dostupna i vrlooo umiljata osoba i prpfesorica. Voli istraživačke radove i jako cijeni. Od prihvaćanja mentorstva do obrane rada prošlo 2 i pol mj. Eto, najgore prošlo, cilj ostvaren. Sretno svima!
Bravo, čestitke kolegice ☺
 

Antonia Blazekovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolege,

Ima li netko od vas tko je završni rad pisao iz Prava EU i uzeo prof. Vasiljević kao mentoricu ili iz Konzularnog prava i uzeo prof. Rusan Novokmet? Ako da, možete podijelit vaša iskustva s njima, teme koje prof. daju za pisanje, ako ih daju ili sami moramo naći, kako odgovaraju na mailove i da li su pristupačne..?

Svaka info je dobrodošla! :)
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zanima me što se tiče prijave završnog rada sada kada je sve on line. Razumijem ono što treba ispuniti obrazac i poslati Koščaku u referadu za Specijalistički studij. No, piše da se prije obrane treba donesti u referadu klasični obrazac radi potpisa referade i mentora. Zanima je da li se to mora osobno donesti ili može poštom, da li prije ja mentoru moram to odnesti na potpis pa onda u referadu ili će oni iz referade mentora pozvati da dođe tamo potpisati?
 

Antonia Blazekovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolege,

Ima li netko od vas tko je završni rad pisao iz Prava EU i uzeo prof. Vasiljević kao mentoricu ili iz Konzularnog prava i uzeo prof. Rusan Novokmet? Ako da, možete podijelit vaša iskustva s njima, teme koje prof. daju za pisanje, ako ih daju ili sami moramo naći, kako odgovaraju na mailove i da li su pristupačne..?

Svaka info je dobrodošla! :)

Bilo tko zna išta??!!
 

Marina1202

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolege, da li može netko podijelit iskustva sa odabirom teme, profesora kod kojeg pisati završni rad?
Kod koga bi bilo najbolje uzet temu?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kad profesor kaže kad bude obrana onda se još samo uplati 400 kn za izradu diplome? ili još što treba u referadi?
 

Antonia Blazekovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me što se tiče prijave završnog rada sada kada je sve on line. Razumijem ono što treba ispuniti obrazac i poslati Koščaku u referadu za Specijalistički studij. No, piše da se prije obrane treba donesti u referadu klasični obrazac radi potpisa referade i mentora. Zanima je da li se to mora osobno donesti ili može poštom, da li prije ja mentoru moram to odnesti na potpis pa onda u referadu ili će oni iz referade mentora pozvati da dođe tamo potpisati?


Ja sam isto pitanje slala Sanji Storjak u referadu i ovo mi je odgovorila:


Obrani završnog rada student/ica može pristupiti nakon što položi sve propisane ispite i dovrši ostale studijske obveze.


Sve o prijavi teme završnog rada u ovim izvanrednim okolnostima možete pronaći na

Obrasci - Studijski centar za javnu upravu i javne financije

Naslov; Prijava tema završnih radova u vrijeme izvanrednih okolnosti izazvanih COVID19 pandemijom i potresom

Za odabir teme i mentora potrebno je prvo kontaktirati željenog nastavnika.

Kada dođe vrijeme za odabir mentora i teme za Vas molim ispunite word obrazac koji možete pronaći na web stranici i nakon toga vratite ga ispunjenog na ovaj mail. Ispunjavate ga u wordu. U ovim trenutnim okolnostima nije potrebno ishoditi potpis mentora već je student dužan konzultirati se sa mentorom i ishoditi njegov pristanak. Važno je da student samoinicijativno ne prijavit temu i mentora prije dogovora. Studentu koji prijavi temu vjeruje se da je ostvario kontakt sa nastavnikom.

Također u povratnom mailu molim navedite i kontakt broj telefona.


Srdačan pozdrav


Sanja Storjak
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala na odgovoru, sve informacije o prijavi i obrani na Specijalističkom daje Koščak, evo meni je i brzo odg na mailove. Uplata za izradu diplome je 500 kn, a bila prije 400. Ah stalno neke promjene. Nadam se da je još uvijek online obrana, imam sljedeći tjedan.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto pošto baš ova tema nije nešto aktivna samo da napišem svoje dojmove oko obrane. Vjerojatno svi jedva dočekaju da diplomiraju pa više i neidu na forum. Mentor mi je bio profesor Škarica, zaista sve pohvale. Imala sam njega i nakon stručnog studija pa sam i sada. Ja sam ponudila temu što bih otprilike pisala on je samo malo preformulirao naslov. Te dogovore oko teme možete i dok ostane 3 ispita obaviti, krenula sam pisati rad početkom 3.mj. Predala ga krajem 4.og, profesor odgovorio nakon 10ak dana, rekao što treba ispraviti, to sam ispravila. i opet nakon 10ak dana odgovorio da može biti obrana za tjedan dana. U komisiji bili Đulabić, Škarica i Lopižić. Ovo je zaista formalnost, žao mi je što nije moglo biti uživo nego online. ali bitno da se riješilo. Mentor je rekao da u 5-10 min isprezentiram usmeno samo o čemu sam pisala i neke svoje zaključke, Lopižić me nije na kraju ništa ni pitala, Škarica i Đulabić jesu po jedno pitanje svaki kao više neki svoj komentar što bi se moglo promijeniti, tako da u 20ak minuta bilo sve gotovo. Eto jedno veliko olakšanje. Pošto sam zamolila u referadi kod Koščaka da ako je moguće mi odmah jučer izda potvrdu o diplomi pošto je otvoren natječaj za koji imam priliku za zaposlenje pa mi treba diploma, zaista ga moram pohvaliti bio je ažuran, odmah odgovorio na mail. Za njega je još trebalo u wordu napisati kratak sažetak rada, i ispod ključne riječi. Onda mu je trebalo poslati potvrdu naloga da je sjelo 500 kn za izradu diplome. Onda mu je trebao rad u wordu i pdf-u poslati. I ono što je još meni bila greška je što sam na naslovnoj stranici pisala diplomski rad , a treba završni rad. Eto nisam znala pa pišem ovo prvenstveno da olakšam drugima. Sretno svima dalje!
Za promociju još nema nekih naznaka. Valjda nekad bude i to
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto pošto baš ova tema nije nešto aktivna samo da napišem svoje dojmove oko obrane. Vjerojatno svi jedva dočekaju da diplomiraju pa više i neidu na forum. Mentor mi je bio profesor Škarica, zaista sve pohvale. Imala sam njega i nakon stručnog studija pa sam i sada. Ja sam ponudila temu što bih otprilike pisala on je samo malo preformulirao naslov. Te dogovore oko teme možete i dok ostane 3 ispita obaviti, krenula sam pisati rad početkom 3.mj. Predala ga krajem 4.og, profesor odgovorio nakon 10ak dana, rekao što treba ispraviti, to sam ispravila. i opet nakon 10ak dana odgovorio da može biti obrana za tjedan dana. U komisiji bili Đulabić, Škarica i Lopižić. Ovo je zaista formalnost, žao mi je što nije moglo biti uživo nego online. ali bitno da se riješilo. Mentor je rekao da u 5-10 min isprezentiram usmeno samo o čemu sam pisala i neke svoje zaključke, Lopižić me nije na kraju ništa ni pitala, Škarica i Đulabić jesu po jedno pitanje svaki kao više neki svoj komentar što bi se moglo promijeniti, tako da u 20ak minuta bilo sve gotovo. Eto jedno veliko olakšanje. Pošto sam zamolila u referadi kod Koščaka da ako je moguće mi odmah jučer izda potvrdu o diplomi pošto je otvoren natječaj za koji imam priliku za zaposlenje pa mi treba diploma, zaista ga moram pohvaliti bio je ažuran, odmah odgovorio na mail. Za njega je još trebalo u wordu napisati kratak sažetak rada, i ispod ključne riječi. Onda mu je trebalo poslati potvrdu naloga da je sjelo 500 kn za izradu diplome. Onda mu je trebao rad u wordu i pdf-u poslati. I ono što je još meni bila greška je što sam na naslovnoj stranici pisala diplomski rad , a treba završni rad. Eto nisam znala pa pišem ovo prvenstveno da olakšam drugima. Sretno svima dalje!
Za promociju još nema nekih naznaka. Valjda nekad bude i to
Čestitam :)
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eto pošto baš ova tema nije nešto aktivna samo da napišem svoje dojmove oko obrane. Vjerojatno svi jedva dočekaju da diplomiraju pa više i neidu na forum. Mentor mi je bio profesor Škarica, zaista sve pohvale. Imala sam njega i nakon stručnog studija pa sam i sada. Ja sam ponudila temu što bih otprilike pisala on je samo malo preformulirao naslov. Te dogovore oko teme možete i dok ostane 3 ispita obaviti, krenula sam pisati rad početkom 3.mj. Predala ga krajem 4.og, profesor odgovorio nakon 10ak dana, rekao što treba ispraviti, to sam ispravila. i opet nakon 10ak dana odgovorio da može biti obrana za tjedan dana. U komisiji bili Đulabić, Škarica i Lopižić. Ovo je zaista formalnost, žao mi je što nije moglo biti uživo nego online. ali bitno da se riješilo. Mentor je rekao da u 5-10 min isprezentiram usmeno samo o čemu sam pisala i neke svoje zaključke, Lopižić me nije na kraju ništa ni pitala, Škarica i Đulabić jesu po jedno pitanje svaki kao više neki svoj komentar što bi se moglo promijeniti, tako da u 20ak minuta bilo sve gotovo. Eto jedno veliko olakšanje. Pošto sam zamolila u referadi kod Koščaka da ako je moguće mi odmah jučer izda potvrdu o diplomi pošto je otvoren natječaj za koji imam priliku za zaposlenje pa mi treba diploma, zaista ga moram pohvaliti bio je ažuran, odmah odgovorio na mail. Za njega je još trebalo u wordu napisati kratak sažetak rada, i ispod ključne riječi. Onda mu je trebalo poslati potvrdu naloga da je sjelo 500 kn za izradu diplome. Onda mu je trebao rad u wordu i pdf-u poslati. I ono što je još meni bila greška je što sam na naslovnoj stranici pisala diplomski rad , a treba završni rad. Eto nisam znala pa pišem ovo prvenstveno da olakšam drugima. Sretno svima dalje!
Za promociju još nema nekih naznaka. Valjda nekad bude i to
Bravo! :) Čestitke :)
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto pošto baš ova tema nije nešto aktivna samo da napišem svoje dojmove oko obrane. Vjerojatno svi jedva dočekaju da diplomiraju pa više i neidu na forum. Mentor mi je bio profesor Škarica, zaista sve pohvale. Imala sam njega i nakon stručnog studija pa sam i sada. Ja sam ponudila temu što bih otprilike pisala on je samo malo preformulirao naslov. Te dogovore oko teme možete i dok ostane 3 ispita obaviti, krenula sam pisati rad početkom 3.mj. Predala ga krajem 4.og, profesor odgovorio nakon 10ak dana, rekao što treba ispraviti, to sam ispravila. i opet nakon 10ak dana odgovorio da može biti obrana za tjedan dana. U komisiji bili Đulabić, Škarica i Lopižić. Ovo je zaista formalnost, žao mi je što nije moglo biti uživo nego online. ali bitno da se riješilo. Mentor je rekao da u 5-10 min isprezentiram usmeno samo o čemu sam pisala i neke svoje zaključke, Lopižić me nije na kraju ništa ni pitala, Škarica i Đulabić jesu po jedno pitanje svaki kao više neki svoj komentar što bi se moglo promijeniti, tako da u 20ak minuta bilo sve gotovo. Eto jedno veliko olakšanje. Pošto sam zamolila u referadi kod Koščaka da ako je moguće mi odmah jučer izda potvrdu o diplomi pošto je otvoren natječaj za koji imam priliku za zaposlenje pa mi treba diploma, zaista ga moram pohvaliti bio je ažuran, odmah odgovorio na mail. Za njega je još trebalo u wordu napisati kratak sažetak rada, i ispod ključne riječi. Onda mu je trebalo poslati potvrdu naloga da je sjelo 500 kn za izradu diplome. Onda mu je trebao rad u wordu i pdf-u poslati. I ono što je još meni bila greška je što sam na naslovnoj stranici pisala diplomski rad , a treba završni rad. Eto nisam znala pa pišem ovo prvenstveno da olakšam drugima. Sretno svima dalje!
Za promociju još nema nekih naznaka. Valjda nekad bude i to
čestitke i hvala puno na informacijama :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Preporuke za prof. Škaricu. Poslala sam mu prvu verziju, kroz 10 dana je odgovorio, ispravila što sam trebala i odmah je zakazao obranu. U povjerenstvu su bile Lopižić i Manojlović, prvo sam prezentirala temu nekih 10 minuta, i onda me svaki pitali po jedno pitanje i to je to, gotovo za 15 minuta sve. Sretno svima dalje :)
 

medo brundo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav!

imam pitanje obranila sam 5.7.2021 kod Jasmine Dzinic( ako nekog zanima iskustva s njom rado cu ih podijelit, samo recite) i sve uredno napravila šta sam trebala i sad me zanima šta nebi trebali mi dobit neko uvjerenje, potvrdu da smo zavrsili i stekli to zvanje, ne mislim na diplomu neg bas onu potvrdu il meni nije dosla il su to ukinuli il ja to nes online trebam ugl help..
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
čestitke svima!!!!! imam jedno pitanje koliko ranije mogu tražiti mentora i temu za završni rad tj.ako mi je ostalo 3.-.4 ispita mogu li paralelno raditi rad..unaprijed zahvaljujem
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks