AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jucer usmeni kod prof. Đulabića:
urbana decentralizacija i Ivanisevicev zakljucak, mjesna samouprava u Hrvatskoj,
kolegicu je pitao prioritete za razvoj zupanija, germansku tradiciju i harmonizaciju regionalne samouprave
Sretno svima
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni danas kod Đulabića: vrste decentralizacije, i di bi tu svadala urbana decentralizacija, prioriteti i kod racionalizacije na koliko regija se traži smanjenje, ciljevi decentralizacije, temelji decentralizacije, ivaniševićev zaključak.
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice i kolege, trebala bih pomoć sa slijedećim pitanjima:
1. Lokalni djelokrug po Škarici ( Što tu treba reći?)
2. Faze decentralizacije u RH ( Dec. se spominje svugdje pa nisam sigurna što tu treba odgovoriti?)
3. Sektorski poslovi ( gdje se to nalazi?)
Hvala:)
 

knjiga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas pitanja kod Đulabića: vrste decentralizacije i objasni simetričnu i asimetričnu, mjesna samouprava u RH, nabrojati prioritete županija
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice i kolege, trebala bih pomoć sa slijedećim pitanjima:
1. Lokalni djelokrug po Škarici ( Što tu treba reći?)
2. Faze decentralizacije u RH ( Dec. se spominje svugdje pa nisam sigurna što tu treba odgovoriti?)
3. Sektorski poslovi ( gdje se to nalazi?)
Hvala:)
Faze decentralizacije se odnosi na onaj dio promjene Ustava 2000., uvođenje načela supsidijarnosti, donošenje Zakona o JLPRS, promjene 2005, koji poslovi su se decentralizirali...
Sektorski poslovi su oni koje gradovi tj županije imaju u svom samoupravnom djelokrugu te su uređeni posebnim (sektorskim) zakonima npr. Obrazovanje, školstvo, zdravstvo, kultura, promet, soc.skrb...
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Drage kolege, podijelit ću svoje iskustvo ovog ispita što se tiče prod. Lopižić: netko je napisao da je iscrpna i puno traži, te da ju iznjegavate ukoliko ne znate za 5 Imala sam užasan stres, što zbog gradiva, što zbog takvih "recenzija".. No, sve u svemu istina je na pola.. Istina, ispituje e drugačije od prof. Đulabića, ALI sve u svemu ima ležeran pristup, pomogne potpitanjima, naglasak stavlja na decentralizaciju, znači sve na tu temu, vrste, traži da se gradivo razumije i povezuje, germanska tradicija, mjesna samouprava, karakteristike decentralizacije, mjesna samouprava u VB, utjecaj decent.na personalni kapacitet ulok.jedinicama,kod Škarice pita dio koji se odnosi na sektorske zakone i koji je njegov zaključak s tim u vezi.. Kod nje je bitno proći i razumijeti svo gradivo, pričati se može svojim riječima ali sa bitnim stvarima materije, držite se svih pitanja sa foruma i probajte razmijeti što bolje gradivo. Bilo nas je danas samo dvoje na usmenom i obje smo položile. Sretno svima!
 

Irena M.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas ispit kod Đulabića. Moja pitanja prioriteti županija i mjesna samouprava u Hrvatskoj. Od kolega urbana decantralizacija (svrhe, al ne samo nabrajanje već povezati s tim što se po Ivaniševiću podrazumijeva pod urbanim decen), decentralizacija u tranzicijskim zemljama (članak od Marčetić), simetrična i asimetrična decentralizacija (primjer države sa asimetričnim i da li netko u RH zagovara istu). Dalje se nažalost ne sjećam. Ponavljaju se pitanja sa foruma, no ne traži čisto nabrajanjem i bubanje napamet već povezivanje materije njihove a ne kako je reko općenito sumiranje cjelokupnog studija i citiranje drugih predmeta (ako ima smisla kaj sam rekla).Može se odgovarat svojim riječima, al da je ispit mačji kašalj nije, barem za mene ne. Treba cijelu literaturu proć, jel ne znaš kaj će pitat il ako se koncentriraš samo na pitanja sa foruma može se desiti da te pita primjer il povezivanje s nečim drugim. Eto nadam se da sam pomogla.
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Faze decentralizacije se odnosi na onaj dio promjene Ustava 2000., uvođenje načela supsidijarnosti, donošenje Zakona o JLPRS, promjene 2005, koji poslovi su se decentralizirali...
Sektorski poslovi su oni koje gradovi tj županije imaju u svom samoupravnom djelokrugu te su uređeni posebnim (sektorskim) zakonima npr. Obrazovanje, školstvo, zdravstvo, kultura, promet, soc.skrb...
Hvala
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel zna netko jel ima sutra online predavanja za izvanredne studente? Ne vidim da ima gdje obavijest o google meet sastanku. Na web stranici piše da su predavanja sutra i prekosutra od 17 do 20h
 

petragalosi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer usmeni kod Lopižić, profesorica je super, ali stvarno traži povezivanje gradiva. Prolazi sve članke koje imamo u literaturi.
Neka od pitanja su bila: urbana decentralizacija - povezati sa VB i Nemačkom, ciljevi urbane decentralizacije, regionalizam, sektorski poslovi, germanska tradicija
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer usmeni kod Lopižić, profesorica je super, ali stvarno traži povezivanje gradiva. Prolazi sve članke koje imamo u literaturi.
Neka od pitanja su bila: urbana decentralizacija - povezati sa VB i Nemačkom, ciljevi urbane decentralizacije, regionalizam, sektorski poslovi, germanska tradicija
Nije ispitivao Đulabić?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks