AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može li netko objasniti koje su faze decentralizacije u Rh? Učim tek 10 ak dana pa nisam naišla za sad na to
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li su za prolaz kod Đulabića dovoljna njega pitanja?
Mislim da bi svakako trebalo biti dosta, on da da se priča i svojom rječima. I ne traži baš striktno rečenicu određenu ili pojam. Njemu je bitno da se razumije o čemu pričamo.
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja : vrste decentralizacije, novi regionalizam, višerazinsko upravljanje, prioriteti županija, razlika dekoncentracija/decentralizacija, mjesna samouprava .. Drži se pitanja s foruma, svatko dobio 2 pitanja.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto položen i zadnji ispit, svako 2 pitanja, pitanja danas: prioriteti i mjere razvoja, modeli lok. sam., upravna decentralizacija, mjesna samouprava, decentralizacija u tranzicijskim zemljama, harmonizacija reg. Sam.
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Škarica, Mihovil; Lokalni djelokrug u svjetlu novih funkcija i uloga lokalne samouprave. U: Koprić, I. (ur.) Reforma lokalne i regionalne samouprave u Republici Hrvatskoj; Pravni fakultet i Institut za javnu upravu (2013), str. 55-98

Kolege, ima li tko možda ovaj dio od Škarice da pošalje?
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dns kod prof Lopižić, žena je super, jako ugodna i draga, pomaže s pitanjima ako zapnete, za prolaz očekuje da se znaju elementarni pojmovi, decentralizacija, vrste decentralizacije, i decentralizacija u RH (posebice dio 2000.godine nadalje)
Neka od pitanja dns:modeli lokalne samouprave i objasnit VB(kako je decentralizirana) urbana decentralizacija ciljevi i objasnit jednu od provedenih-jednu od velikih europskih gradova, mjesna samouprava u RH;objasnit Zagreb, personalni kapaciteti sa kojih se aspekata mogu ogledati(kvantitavni i kvalitativni element) i objasnit, kod škarice sektorski poslovi objasnit kakvo značenje imaju za lokalne jedinice, razlika između upravne i političke decentralizacije, razlika između stvarne i teritorijalne decentralizacije, prioriteti i mjere kod županija po Đulabiću, Regionalizam, koji su dokumenti važni kod regionalizma, objasnit kakav je utjecaj imao novi javni menadžment na decentralizaciju (to je ono kod Koprića dio vezan uz tendencije prema harmonizaciji)
 

nicole25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof Đulabić: viserazinsko upravljanje, urbana decentralizacija, decentralizacija kod postsocijalistickih zemalja, prioriteti zupanija, temelji decentralizacije
 

maria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja jučer kod prof.Đulabića - bilo nas je 4, svaka dobila 2 pitanja
fiskalna i funkcionalna decentralizacija, decentralizacija u tranzicijskim zemljama, razlika dekoncentracije i devolucije, mjesna samouprava u rh, prioriteti županija, suvremeni pristup decentralizaciji, regionalizam u europi (faze)
Sve smo prošle
Kolegica i ja smo učile samo po njegovim pitanjima s forume. Imam skupljena sva njegova pitanja i odgovore pa ako nekome može olakšati život javite mi se na mail [email protected], jer nisam često na forumu.
Sretno svima!
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dragi kolege, kolegice. Jedna subjektivna digresija na obveznost dolaska na predavanja iz ovog kolegija. Đulabić popisuje prisutne. Odnosno čita popis imena prisutnih sa zadnjeg puta i dopisuje nove. Profesor Škarica, po "zamolbi" profesora Đulabića proslijeđuje papirić na kojem se moramo popisati. Nisam sigurna koje će biti sankcije za nedolaženje, ali za sve studente trenutne i buduće ... prisutnost na predavanjima jest obvezna.
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li bi mi mogao netko objasniti što točno treba reći za sektorske poslove iz Škaricinog članka?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks