AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi šta ste radili na predavanju iz upravljanje decentralizacijom za redovne, ja nisam bila u mogućnosti doći, pa da mi netko ukratko isprica,
hvala =)
 

*tamarica*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s danasnjeg ispita: na koji nacin i kroz koje mehanizme lokalna razina moze utjecati na sredisnju drzavu, tri glavne svrhe upravljanja dec. u velikim gradovima, decentralizacija kao novi pristup i koja su obiljezja tog novog pristupa i prioritet zupanija koji se odnosi na poticanje drustvenog i gospodarskog razvoja.. Kolegicu je pitao funkcije lok. samouprave i da objasni ekonomsku, prioritete koji se odnose na zupanije, nacelo supsidijarnosti i dalje se ne mogu sjetiti..
Sretno svima!
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej ekipo.. može malo iskustva od onih koji su bili na ova dva roka u drugom mjesecu... po čemu ste pripremali ispit? ima dosta literature navedene jel treba to sve prolaziti? tko vas je ispitivao? i tak? ;)
 

nula12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja s danasnjeg ispita: temelji decentralizacije, dobro upravljanje u velikim gradovima i neporezni prihodi lokalnih jedinica! sretno svima ;)
 

biserna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mene je pitao: nabrojati uloge lokalne samouprave i objasniti socijalnu ulogu, svrhe urbane decentralizacije i prioritete i mjere za županije :whistling:
 

lidač

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja su bila: decentralizacija u Njemackoj i zaduzivanje lokalnih jedinica (ogranicenja i problem). Kolegicu je pitao upravnu ulogu lokalnih jedinica i razvoj lokalne samouprave u RH kroz faze.
Sretno svima!
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja: koja se pitanja javljaju u upravljanju urbanom decentralizacijom, financiranje lokalne samouprave i provedba decentralizacije (nabrojati korake). Sretno!
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li netko gdje se može naći:
1.Škarica, Mihovil; Lokalni djelokrug u svjetlu novih funkcija i uloga lokalne samouprave. U: Koprić, I. (ur.) Reforma lokalne i regionalne samouprave u Republici Hrvatskoj; Pravni fakultet i Institut za javnu upravu (2013), str. 55-98
2.Koprić, Ivan; Okviri, naglasci i perspektive aktualne decentralizacije u Hrvatskoj; Hrvatska javna uprava, god. 3., br. 3-4., str. 411-454 (2001), str. - dostupno u elektronskom obliku na: IJU - naslovnica | Institut za javnu upravu (ovo pod 2 ima na ovoj stranici, ali se ne može skinuti)
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, jel itko bio na predavanju? Jel mozete podijelit informacije s nama koji nismo mogli doc? Hvala
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
profesor je kasnio jedno 20 minuta, predavanje je bilo poprilično sažeto i nije se potpisivalo, ali je kolegama koji su imali indeks dao potpis. Kroz sve je poprilično brzo prošao i imala sam dojam da mu se uopće nije niti dolazilo ali se bar ispričao što nije došao u četvrtak.
 

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da literatura je sva koja je na stranici katedre i skoro sve je dostupno sa stranica instituta za javnu upravu osim jednog dijela od Škarice...nije bilo loše zapravo na predavanju...
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, jel itko ima sve članke potrebne za polaganje ispita? ja sam uspjela pronać svega 4 članka, ostalo ne, pa bih bila zahvalna onome tko mi može poslati na mail...hvala..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks