AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kod profesorice Lopižić:
Ekološka uloga lokalnih jedinica, decentralizacija u prvoj fazi, lokalni utjecaj na centralnu državnu vlast, karakteristike decentralizacije, razlika između prenesenog i vlastitog djelokruga s naglaskom na nadzor, svrhe urbane decentralizacije, decentralizacija u Italiji i u baltičkim zemljama, decentralizacija u Zagrebu, općenito o mjesnoj samoupravi, reforme 2001. i 2005. godine, četiri profila lokalnog djelokruga (Škarica sr. 73.), procesi dekoncentracije, delegacije i devolucije (str. 71. Škarica), i još neka pitanja iz njegovog članka kojih se ne sjećam, jedno pitanje iz Izvještaja (ne sjećam se koje), kod Koprića koncepcije o ulozi lokalnih jedinica (str. 420. i dalje, mislim da je to to), Davey podjela (to je valjda ono na str. 50. iz Djelokrug lokalne i područne (regionane) samouprave). Ostalih pitanja se ne sjećam. Sretno svima!
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ispit danas kod prof. Dulabica, prioriteti razvoja zupanija, objasni onaj koji se ticd uloge zupanije u poticanju drustvenog i gospodarskog razvoja, kolegicu je pitao urbanu dezentralizaciju u francuskoj. I pitanje o planu decentralizacije koje smo radile. Sretno svima!
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja još: uloge lokalne samouprave, temelji decentralizacije, karakteristike tj. obilježja suvremenog pristupa decentralizacije, financiranje lokalnih jedicina i što je tu bitno vezano za decentralizaciju, dobro upravljanje, prioriteti i mjere. Klasična njegova pitanja koja postavlja. sasvim ugodan ispit..
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko ima članak od Škarice i od Koprića Okvire? Kolegica je bila jučer u Masarykovoj i rekli su joj da nemaju te članke.
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel netko možda zna odgovore na ova pitanja:
  1. razvoj lokalne samouprave u RH kroz faze
  2. decentralizacija u prvoj fazi
  3. reforme 2001. i 2005. godine
  4. decentralizacija u Zagrebu
[DOUBLEPOST=1466622706,1465842736][/DOUBLEPOST]Ide tko sutra na ispit?
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
idem ja

odgovor je u članku od Jurline Alibegović - prva faza bi bila od 2000. do 2004. a druga bi bila 2005. pa nadalje... znači prva faza jesu one promjene Ustava i ZLRS,

reforme ti se protežu kroz sve članke - 2001. promjena Ustava i uvođenje načela supsidijarnosti, solidarnosti, razmjernosti, Zakon i uvođenje opće klauzule, donekle decentralizacije u školstvu, socijalnoj skrbi, zdravstvu i vatrogavstvu, a 2005. je promjena Zakona, uvođenje velikih gradova i prebacivanje poslova vezanih za izdavanje građevinskih i lokacijskih dozvola, te održavanje javnih cesti, nešto malo se poboljšala i fiskalna politika, ali dalje su sredstva nedostatna

decentralizacija u Zagrebu - problem je u tome što se i dalje na Zagreb gleda kao jedinstvenu jedinicu tj. nije orazniziran kao dvostupanjska jedinica kao većina gradova EU, podijeljen je na gradske četvrti ali one ne čine samostalne submunicipalne jedinice, od 2009 bi trebao imati preko 200 mjesnih odbora (koji su dobili pravnu osobnost po sili zakona, a toliki broj pak izaziva probleme jedinstvenosi grada, ali i upravne, eknomske, političke, fiskalne i sl), - otprilike tako nekako
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je bio kod Đulabića... Pital je karakteristike decentralizacije, neporezni prihodi lokalnih jedinica, i zaključak iz Ivaniševićevog članka - odnosno što se može zaključiti o decentralizaciji gradova s obzirom na europske gradove, pitanja od kolegice se ne sjećam
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ima tko članak od prof. Koprića: Okviri, naglasci i perspektive aktualne decentralizacije u RH?
Ne mogu pronaći članak, iako je navedeno da je dostupan na stranicama IJU.

hvala ;)
 

Tajanasch

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakva su vaša iskustva sa skriptama? Jel pametno učiti po njima i koja je bolja?
[DOUBLEPOST=1484727742,1484727625][/DOUBLEPOST]Kakva su vaša iskustva sa skriptama? Jel pametno učiti po njima i koja je bolja?
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakva su vaša iskustva sa skriptama? Jel pametno učiti po njima i koja je bolja?
[DOUBLEPOST=1484727742,1484727625][/DOUBLEPOST]Kakva su vaša iskustva sa skriptama? Jel pametno učiti po njima i koja je bolja?
Kolegice, biste li mi proslijedili na mail skripte? [email protected]
 

mare1205

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko odgovor na pitanje financiranje lokalne samouprave?
[DOUBLEPOST=1485788907,1485788850][/DOUBLEPOST]jel zna netko odgovor na pitanje financiranje lokalne samouprave?
 

L0rY

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
neka od pitanja danas kod Dulabica: nacelo supsidijarnosti i kako je ono povezano sa decentralizacijom, elementi dobrog upravljanja u velikim gradovima, sve o mjesnoj samouopravi, samoupravni i preneseni djelokrug, neporezni prihodi...
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
još neka pitanja: devolucija u Velikoj Britaniji, dualizam u Njemačkoj (dvostruki kolosjek), nabrojati proritete razvoja županije
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks