AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ima li tko sljedeću literaturu i gdje ste ju pronašli?

Škarica, Mihovil; Lokalni djelokrug u svjetlu novih funkcija i uloga lokalne samouprave. U: Koprić, I. (ur.) Reforma lokalne i regionalne samouprave u Republici Hrvatskoj; Pravni fakultet i Institut za javnu upravu (2013), str. 55-98
Jurlina, Allibegović, Dubravka; Fiskalna decentralizacija u Hrvatskoj: između želja i mogućnosti. U: Musa, A. (ur) 1. Forum za javnu upravu; Zagreb: Friedrich Ebert stiftung i Institut za javnu upravu, (2012), str. 29-54 - dostupno u elektronskom obliku na: http://www.iju.hr - ja ga nisam uspjela pronaći online
Koprić, Ivan; Okviri, naglasci i perspektive aktualne decentralizacije u Hrvatskoj; Hrvatska javna uprava, god. 3., br. 3-4., str. 411-454 (2001), str. - dostupno u elektronskom obliku na: http://www.iju.hr - također nisam pronašla online
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jurlina je u istoj literaturi kao i Koprić, Ivan (2012); Lokalna samouprava u Hrvatskoj: pokvarena igračka u rukama politike. U: Musa, A. (ur) 1. Forum za javnu upravu.; Zagreb: Friedrich Ebert stiftung i Institut za javnu upravu (2012), samo poslije, mislim da je treće po redu
Za ovo zadnje, ne znam gdje naći jer stvarno nema nigdje na webu, našla sam da ima u Gradskoj knjižnici grada Zagreba ali samo za rad u knjižnici, a prvo na popisu ima u gradskoj knjižnici.
Ako netko nabavi Koprić, Ivan; Okviri, naglasci i perspektive aktualne decentralizacije u Hrvatskoj; Hrvatska javna uprava, god. 3., br. 3-4., str. 411-454 (2001), bilo bi super da proslijedi drugima ili da se kopira u nekoj od kopiraonica pa da svi možemo do toga. Hvala unaprijed
 

vasili

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege zar nitko nije bio na prvom roku? :/ Stvarno me zanima na koji je dan bio ispit posto je Đulabic u pitanju a on inace ima ispite cetvrtkom pa se nadam da je mozda i sada tako bilo
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit danas prošao super, jako ugodno iskustvo.
Mene i kolegicu je prvo pitao o planu decentralizacije što smo pisale, što smo zaključile, što bi mi decentralizirale i kako. Onda uloge lokalne samouprave, objasniti socijalnu ulogu, urbanu decentralizaciju, koji je zaključak u europi o urbanoj decentralizaciji, koji su prioriteti razvoja županija u rh.

Sretno!
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ok onda će nas biti. Jeste li vidjeli da je ispit 12.04. kod prof. Ive Lopižić? Jel netko zna kakva je kao ispitivač?
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Lopizic:
Uloge lok. Jedinica po skarici
Decentralizacija u Italiji
Marksisticki koncept komune (&ostala 3)
Samoupravni djelokrug
Ekonomska uloga lok.jed.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks