AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje decentralizacijom

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
20.4 rok kod Lopižić - Decentralizacija u RH sve do najsitnijeg detalja, kada, zašto, koji poslovi, koje zakone treba promijeniti da bi nešto decentralizirali, koja vrsta decentralizacije je bila 2019, Francuska tradicija - kakve su FR jedinice, kakve poslove imaju, tko njima upravlja, pa onda nešto usporediti njih sa britanskim jedinicama.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
31.05. rok kod Đulabića. Klasika pitanja s foruma: urbana decentralizacija i prioriteti županija za jednu kolegicu, a druga je dobila pitanja mjesna samouprava i dekoncentracija / devolucija. Treću kolegicu je počeo sa suvremenim pristupom decentralizaciji, pa onda preko fiskalne / funkcionalne, pa malo o velikim gradovima - izvlačio je svim snagama prolaz pa je onda dobila više (pod)pitanja.
Bile smo nas 3, sve prošle.
 
Posljednje uređivanje:

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja u petak kod prof. Dulabica:
1. Vrste decentralizacije - stvarna i fiskalna
2. Razlika dekoncentracije i devolicije

kolegicu je pitao:
1. Suvremena decentralizacija
2. Tranzicijske zemlje
3. Temelji decentralizacije.

sretno svima!
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja u petak kod prof. Dulabica:
1. Vrste decentralizacije - stvarna i fiskalna
2. Razlika dekoncentracije i devolicije

kolegicu je pitao:
1. Suvremena decentralizacija
2. Tranzicijske zemlje
3. Temelji decentralizacije.

sretno svima!
iz čega si učila
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
Koji bi bili temelji decentralizacije?
I koja je razlika između devolucije i dekoncentracije?

Hvala puno!
 

maraa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa roka 13.9.2022. kod prof.Đulabića:
1. Urbana decentralizacija+Ivaniševićev zaključak
2. Mjesna samouprava

Kolegicu je pitao 1. razliku između decentralizacije-dekoncentracije-devolucije i kojim doktrinama pripada
2. Prioriteti i mjere za modernizaciju LS (onaj njegov članak).
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolege,
ima li itko voljan da mi posalje primjer ovog plana decentralizacije koji se radi na predavanju? :)
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
5.4. kod Škarice, novi trendovi u razvoju ls u europi, kakvu ulogu u tome ima vijece europe i koje dokumente ono donosi, upravljanje decentralizacijom prema kopricu u hrvatskoj, upravljanje decentralizacijom kao nov pristup razvoju sustsva ls kopricev članak. Znala sam uz zamuckivanje, daje vremena za razmisliti i ako kreneš krivo te prekine pa reče na što je mislio. Prošla, dobila 3. Učila iz skripte, ali bih svakako preporučila po člancima jer je skripta u natuknicama i nije baš sve prejasno objašnjeno.
 

marinela116

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod prof Ive Lopižić
Svi smo imali polozeni seminarski dio izrade plana decentralizacije pa smo oslobođeni jednog dijela literature
Pitanja:
Decentralizacija u RH, detaljno!
Karakteristike decentralizacije i objasniti svaku
Modeli lokalne samouprave (Njemački, Britanski)
Urbana decentralizacija(što je, 3 cilja)
Urbana decentralizacija u Velikoj Britaniji
Decentralizacija općenito-definicija, objasniti političku, upravnu(definicija iz skripte nije dobra, uzeti sa njihove prez), ravnomjernu, asimetricnu, teritorijalnu i funkcionalnu
Upravne doktrine
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks