AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upis na specijalistički i polaganje prijamnog isipta

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo je i popodne ali i prijepodne. To ovisi od profesora. Ali ja nisam išla na predavanja osim seminara iz komparativne koje je bilo obvezno i kolokvija iz organizacijskog razvoja.
 

tina0707

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde ljudi pomoć, znači prve 3 godine sam završila u Osijeku, sad radim u Zagrebu i upisala bih tu specijalistički...jel za prijemni još uvijek dovoljna ona literatura koju je netko naveo na početku ove teme? Stvarno izvanredni studenti nisu obvezni dolaziti na predavanja?
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Završila sam u petom Mjesecu sad tri godine. Dobila sam sad stručno u osomom mjesecu, tj tek sam potpisla zahtjev ali kako mi se čini to neće biti odobreno još kroz dva mjeseca. Sad me zanima dal ja mogu upisati specijalistički u statusu redovnog studenta bez obzira na ovo stručno) vrlo vjerojatno ne mogu ali čula sam neke informacvije da mogu ako se odreknem studenskih prava a to je kao iksice, studenskog ugovora). Tražila sam ali nigdje ništa takvo ne mogu naći. pa dal neko zna iz vlastitog iskustva ili od nekog drugog dal je to moguće?
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Završila sam u petom Mjesecu sad tri godine. Dobila sam sad stručno u osomom mjesecu, tj tek sam potpisla zahtjev ali kako mi se čini to neće biti odobreno još kroz dva mjeseca. Sad me zanima dal ja mogu upisati specijalistički u statusu redovnog studenta bez obzira na ovo stručno) vrlo vjerojatno ne mogu ali čula sam neke informacvije da mogu ako se odreknem studenskih prava a to je kao iksice, studenskog ugovora). Tražila sam ali nigdje ništa takvo ne mogu naći. pa dal neko zna iz vlastitog iskustva ili od nekog drugog dal je to moguće?

Koliko ja znam ne mozes...ili si redovan student ili si izvanredan...ali ti mozes upisat kao redovan student bez obzira na strucno...samo sto onda neces moci dolazit na predavanja a zbog toga te mogu neki profesori gnjaviti jer ti nece dati potpis vec ces morat placati testiranje indeksa...
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Završila sam u petom Mjesecu sad tri godine. Dobila sam sad stručno u osomom mjesecu, tj tek sam potpisla zahtjev ali kako mi se čini to neće biti odobreno još kroz dva mjeseca. Sad me zanima dal ja mogu upisati specijalistički u statusu redovnog studenta bez obzira na ovo stručno) vrlo vjerojatno ne mogu ali čula sam neke informacvije da mogu ako se odreknem studenskih prava a to je kao iksice, studenskog ugovora). Tražila sam ali nigdje ništa takvo ne mogu naći. pa dal neko zna iz vlastitog iskustva ili od nekog drugog dal je to moguće?
možeš ti redovno studirati ali nećeš položiti seminare na koje OBAVEZNO MORAŠ ići, a oni su ti u jutarnjim terminima
 

maarijaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Završila sam u petom Mjesecu sad tri godine. Dobila sam sad stručno u osomom mjesecu, tj tek sam potpisla zahtjev ali kako mi se čini to neće biti odobreno još kroz dva mjeseca. Sad me zanima dal ja mogu upisati specijalistički u statusu redovnog studenta bez obzira na ovo stručno) vrlo vjerojatno ne mogu ali čula sam neke informacvije da mogu ako se odreknem studenskih prava a to je kao iksice, studenskog ugovora). Tražila sam ali nigdje ništa takvo ne mogu naći. pa dal neko zna iz vlastitog iskustva ili od nekog drugog dal je to moguće?
Samo naprijed, upisuj redovno ako možeš, pa čak i da platiš tih simboličnih 150kn slj god za testiranje semestra (ako ti fali jedan ili više potpisa)...ali iz vlastitog iskustva uvijek se možeš dog s profesorima da ti izađu u susret ili čak i s poslodavcem :) :)
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Samo naprijed, upisuj redovno ako možeš, pa čak i da platiš tih simboličnih 150kn slj god za testiranje semestra (ako ti fali jedan ili više potpisa)...ali iz vlastitog iskustva uvijek se možeš dog s profesorima da ti izađu u susret ili čak i s poslodavcem :) :)
Upisala bih ali evo marina kaze da necu moci rijesit seminare. Evo bas danas pocinjem radit i moram se dogovorit s poslodavcem da vidim sto uopce on kaze na to.
[DOUBLEPOST=1475125890,1475125832][/DOUBLEPOST]
možeš ti redovno studirati ali nećeš položiti seminare na koje OBAVEZNO MORAŠ ići, a oni su ti u jutarnjim terminima
Znaci ne postoji mogucnost da npr dodem na predavanja kad imaju izvanredni. Da se tako dogovorim s profesorima?
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upisala bih ali evo marina kaze da necu moci rijesit seminare. Evo bas danas pocinjem radit i moram se dogovorit s poslodavcem da vidim sto uopce on kaze na to.
[DOUBLEPOST=1475125890,1475125832][/DOUBLEPOST]
Znaci ne postoji mogucnost da npr dodem na predavanja kad imaju izvanredni. Da se tako dogovorim s profesorima?
Ja sam upisala redovno iako radim...seminar sam uzela iz sociologije koji se održavao popodne tako da je to bilo ok...sa ostalim predmetima nisam imala problema...nisam išla na predavanja a na ispite sam išla bez potpisa profesora i skupljala ih na konzultacijama....
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam upisala redovno iako radim...seminar sam uzela iz sociologije koji se održavao popodne tako da je to bilo ok...sa ostalim predmetima nisam imala problema...nisam išla na predavanja a na ispite sam išla bez potpisa profesora i skupljala ih na konzultacijama....
Hvala ti. Znaci mogu uzet seminar iz sociologije. To je prvi semestar. A jel ima i u drugom semestru seminar da mi mozes preporucit da nemam problema
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala ti. Znaci mogu uzet seminar iz sociologije. To je prvi semestar. A jel ima i u drugom semestru seminar da mi mozes preporucit da nemam problema
Taj drugi seminar cu upisati tek ove god (prosle nisam mogla zbog razlikovnih ispita)...tak da nisam sigurna sta je najbolje...preporucili su mi sluzbenicko...ono je bilo popodne u 14 pa cu probati tako...
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Taj drugi seminar cu upisati tek ove god (prosle nisam mogla zbog razlikovnih ispita)...tak da nisam sigurna sta je najbolje...preporucili su mi sluzbenicko...ono je bilo popodne u 14 pa cu probati tako...
Puno hvala :D
[DOUBLEPOST=1475241933,1475241615][/DOUBLEPOST]
Puno hvala :D
Samo jos jedno pitanje. Jel si ti radila na ugovor o djelu,odredeno ili neodredeno ili si bila na strucnom osposobljavanju pa si to mislila pod rad?
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Puno hvala :D
[DOUBLEPOST=1475241933,1475241615][/DOUBLEPOST]
Samo jos jedno pitanje. Jel si ti radila na ugovor o djelu,odredeno ili neodredeno ili si bila na strucnom osposobljavanju pa si to mislila pod rad?
Jos uvijek radim :) na neodredeno - drzavna sluzba...a gle...kad sam vec upala tako ja sam isla probati redovno da vidim koliko cu toga uspjeti dati...mislila sam se prebaciti na izvanredno od ove god za slucaj da bude problema s predavanjima i slicno ali ih nije bilo do sada..
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jos uvijek radim :) na neodredeno - drzavna sluzba...a gle...kad sam vec upala tako ja sam isla probati redovno da vidim koliko cu toga uspjeti dati...mislila sam se prebaciti na izvanredno od ove god za slucaj da bude problema s predavanjima i slicno ali ih nije bilo do sada..
Ok. Vidjet cu onda kak cu ja uspjet . Hvala ti. Ak i uspijem nadam se da necu imat problema s tim seminarima jer sam cula da ne mozes birat koji ti hoces. A ako ne pplozim seminar jel mogu izac na ispit iz tog predmeta?
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Upisala bih ali evo marina kaze da necu moci rijesit seminare. Evo bas danas pocinjem radit i moram se dogovorit s poslodavcem da vidim sto uopce on kaze na to.
[DOUBLEPOST=1475125890,1475125832][/DOUBLEPOST]
Znaci ne postoji mogucnost da npr dodem na predavanja kad imaju izvanredni. Da se tako dogovorim s profesorima?
možda se s nekim možeš dogovoriti, neznam, stvar je u tome što nemaš baš kontrolu nad tim koji ćeš seminar dobiti jer se ide po prosjeku. profesori nisu baš susretljivi što se seminara tiče. pogotovo ne iz npr.javnog menadžmenta ili komparativnih političkih sustava. na seminar iz javno privatnog partnerstva moraš dolaziti jer je uvjet da ga položiš polaganje kolokvija. ti vidi sama kako želiš. nije da te strašim ali ima dosta obevaza kao redovni student na 4.godini. ako živiš u zg onda bi mogla uspjeti.
 

Lidijja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poštovani svi! Diplomu upravnog pravnika stekla sam davne 2011. Ove godine nešto me tjera da probam upisati specijalistički. Prvo što sam išla pregledavati je upravo ovaj forum koji mi je u mom trogodišnjem studiranju puno pomogao. Listajući sve po malo imam još više upitnika i strahova pa ako mi itko može pomoći sugestijom ili odgovorom bila bih i više nego zahvalna.. naime, budući da nisam iz Zagreba i radim trenutno mislila sam upisati izvanredno, ali sada vidim da se tu spominju obvezna predavanja i potpisi. :(Kako stvari stoje sa tim? Jer ako je stvarno tako, bolje sa ne upisujem i trosim novce za nešzo što mi je fizički neizvedivo. Eto ako ima itko (posebice udaljeniji od Zagreba) i upisao izvanredno je li spreman podjeliti iskustva sa mnom i olakšati mi odluku. Zahvaljujem unaprijed svima:)
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Puno ljudi radi i studira i nisu iz Zg (ja sam među njima) i sve se može..čak i u roku. Ja nisam išla na predavanja osim na neka obvezna i seminare.
Samo naprijed!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks