AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Suvremene upravne doktrine

mdrvari

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne potpisujemo se. Ima pismeni isput na roku od 5 esejskih pitanja i nakon toga usmeni koji najcesce drze prof.Kopric i prof.Lalic.
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko ima:

*I. Koprić: Kriza socijalne države i menadžerske reforme javne uprave. U: Javna uprava- Nastavni materijali, Zagreb, 2006, str. 137-158.
*
*U. Dujšin: Kameralizam - politička doktrina mudrih dvorjana. U: Nikola Škrlec Lomnički, svezak 2, HAZU, HDA i Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, 2000., str.77-100

*OECD: Građani kao partneri. Zagreb, 2004., Oksimoron, str.: 11-88
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel zna netkoo kaj treba odgovorit na ova pitanja:

Objasni primjenjivost Neoweberijanske doktrine u tranzicijskim zemljama i
Ogoljena država

Itkoooo, pliiiiz. :(
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što je sa potpisima, da li mogu otići kod prof.Marčetić na konzultacije po potpis? :D
vidim novu objavu, već sam misla da mi je netko odg na pitanje. :p :p hmm, nez el možeš kod nje otić jer nam ona nije predavala.. tak je meni teo rekao za teoriju organizacije da nemremo dobit potpis kod prof koji nam nije predavao taj predmet.
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vidim novu objavu, već sam misla da mi je netko odg na pitanje. :p :p hmm, nez el možeš kod nje otić jer nam ona nije predavala.. tak je meni teo rekao za teoriju organizacije da nemremo dobit potpis kod prof koji nam nije predavao taj predmet.
sorry :D I hvala na odgovoru! :)
 

martina_sk

Administrator
danas smo odgovarale 3 kolegice i ja. sve smo prošle pismeni i usmeni. na usmenom je pitala prof lalić nekim dva a nekima po jedno pitanje. uglavno voli pitati usporedivanje izmedu raznih doktirna, standardna pitanja. razlika dobre javne uprave i dobrog upravljanja, izmedu anarhistickog i marksistickog pogleda na drzavu/upravu, dobrog upravljanja i neoweberijanske drzave, prva dva vala feminizma.

pitanja s pismenog 12.4.2016.
1. joined up government
2. drustveni i historijski uvjeti nastanka kamerlisticke uprave
3. kako je svjetska banka razvijala pojam i doktrinu dobrog upravljanja
4. primjena neoweberijanske dokrine na tranzicijske zemlje
5. anarhisticki pogled na drzavu/upravu
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel dovoljno uciti samo prezentacije za doktrine? Ja imam skriptu od 46 stranica sa tim prezentacijama?
 

Dolla

Miss Gates
Kojim je danom u pravilu pismeni, i jesu li dosta prezentacije? Zna li netko pitanja s ovog roka prošli tjedan?
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej..evo ja sam bio sad na roku 6.6 sa jos par kolegica! Pismeni dio ispita pada u utorak,a usmeni je bio u cetvrtak kod prof.Lalic,iako se ona malo smotala jel smo trebali bit u petak,al ok.. uglavnom da,uci samo po prezentacijama, skroz su dovoljne za prolaz. Svakom je postavila po 1 pitanje,tako da je mene pitala sve sto znam o feminizmu,a kolegice je pitala usporedbu izmedju doktrine nove javne uprave i good governance,onda usporedbu izmedju good governance i neoweberijanske drzave i jos jedno koje se ne sjecam. Nije tesko za proci! Sretno svima!!
 

Dolla

Miss Gates
Hvala puno na informacijama, sretno dalje :)
[DOUBLEPOST=1474646174,1465936650][/DOUBLEPOST]Evo pitanja sa ispita sa rokova iz ovog mjeseca, možda ubuduće nekome budu korisna:

6.9.:
1. Nabrojati kategorije vrijednosti u javnoj upravi, navesti po tri primjera za svaku; koju ulogu imaju vrijednosti u javnoj upravi, i povezati vrijednosti sa doktrinama (koje su u kojoj dominantne...)
2. Kako je Svjetska Banka razvijala pojam i doktrinu dobrog upravljanja?
3. Primjena neoweberijanske doktrine u tranzicijskim zemljama
4. Društveni i historijski uvjeti nastanka političko-kameralne discipline u Europi
5. Frederickson po onoj tablici sa kraja prezentacije o novoj javnoj upravi

20.9.:
1. Vrijednosti u javnoj upravi, kakvu ulogu imaju i posebno objasniti unutarnje upravne vrijednosti.
2. Opet društveni i historijski uvjeti iz prezentacije o kameralizmu
3. Opet primjena neoweberijanske doktrine u tranzicijskim zemljama
4. Joined up government, prednosti i nedostaci, povezati sa primjerom Hrvatske
5. Ogoljena država po Rhodesu.

Usmeni: marksistički pogledi na državu i upravu, feministički pristup. Prezentacije su OK, i vrte se pitanja sa foruma (hvala svima koji su ih objavljivali na temi ;)) :)
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel bio netko na uvodnom predavanju? jesu obavezna?
Na prvom predavanju se nismo potpisivali, a jučer jesmo. Nisu ništa rekli o tome, na svakom predavanju nas je bilo manje od 10, pa se da zaključiti da predavanja nisu obavezna.
[DOUBLEPOST=1480419507,1480419394][/DOUBLEPOST]
Jel bio netko na uvodnom predavanju? jesu obavezna?
Na prvom predavanju se nismo potpisivali, a jučer jesmo. Nisu ništa rekli o tome, na svakom predavanju nas je bilo manje od 10, pa se da zaključiti da predavanja nisu obavezna.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks