AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Suvremene upravne doktrine

RinaKne

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa danasnjeg roka (31.1.2017.):

1. Koje uloge imaju vrijednosti u javnoj upravi i objasni kategoriju unutarnjih upravnih vrijednosti.
2. Zasto doktrina nove javne uprave istice da sluzbenici ne smiju biti neutralni? Objasni
3. Objasni koncept ogoljivanja drzave, Rhodes.
4. Objasni neoweberijansku drzavu
5. Objasni koncept joined up government i navedi prednosti i nedostake na primjeru hrvatske javne uprave
[DOUBLEPOST=1486811571,1485874161][/DOUBLEPOST]Usmeni kod profesorice Lalić (3.2.) - anarho markskstičko gledanje na drzavu, feministicki pristup JU i kontekst nove javne uprave. Jako ugodna kao ispitivač :)
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kod Giljevića usmeni: upravljanje bez vlade, ekološki pristup, nova javna uprava, ogoljivanje države, dobro upravljanje razlika s novom javnom upravom,
[DOUBLEPOST=1487411413,1487411261][/DOUBLEPOST]Kod Giljevića usmeni: upravljanje bez vlade, ekološki pristup, nova javna uprava, ogoljivanje države, dobro upravljanje razlika s novom javnom upravom,
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li netko reći koliko je dovoljno za spremiti ovaj ispit te da li se na ispitima ponavljaju ova pitanja sa foruma?
Hvala!
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako su prošli rokovi ovaj mjesec?
Jeste voljni napisati pitanja vi koji ste bili?
Hvala!
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako su prošli rokovi ovaj mjesec?
Jeste voljni napisati pitanja vi koji ste bili?
Hvala!
Bilo nas je troje na pismenom...dvije smo prosle...
Pitanja su bila:
1.Kameralizam - historijski i materijalni uvjeti nastanka.....
2.Marksisticki pogledi na drzavu i upravu
3.kako Svjetska banka pristupa pojmu dobrog upravljanja
4.Neoweberijanska doktrina u tranzicijskim zemljama
5.objasni koncept joined up goverment

Pitanja se ponavljaju...prezentacije dovoljne....
Na usmenom.je bio Giljevic...dosta kratko pitao...
Postavio dva pitanja svakoj...Riggs i okolisna teorija, feminizam,vrijednosti u upravi i ogoljena drzava po Rhodesu....obje smo prosle i to ti je to :)
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa pismenog 30.1.
1.društveni i historijski uvjeti nastanka političko-kameralne discipline u Europi
2. vrijednosti, strukture i upravljanje društvenom jednakošću po Fredericksonu
3. neoweberijanska država objasni weberijanske i neo elemente
4. objasni sadržaj dobrog upravljanja
5. nabroji predstavnike ekološkog pristupa i objasni dvije vrste eko perspektive koje su se razvile u sklopu teorije organizacije

usmeni 1.2. kod prof. Tijane
nabrojati predstavnike i vrijednosti te opisati društ. kontekst nove javne uprave i što se promijenilo u strukturi po Fredericksonu
dobro upravljanje vrijednosti objasniti barem 3, svjetska banka
marksističko poimanje uprave

kolegica je imala valove feminizma i tradicionalne modele javne uprave (onih 5)..

ppt sa weba dovoljne za ispit :)
 

Magi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na usmenom na roku u 4. mjesecu ispitivao doc. Giljevic. Od iduceg roka ponovno je potrebno spremiti i prezentaciju neoliberalizam.
 

Antoniaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka 19.6.

1. Razlika između upravnih doktrina i teorija
2. Autor i djelo na kojem počiva kameralizam (nauka o policiji - Sonnenfels: Grundsätze der Polizei, Handlung und Finanzwissenschaft o_O), te glavne postavke kameralizma
3. Marksisički pogled na upravu i usporedba s weberijanskom upravom
4. Najvažniji predstavnici ekološkog pristupa i objasniti dvije vrste ekološke perspektive
5. Nešto vezano uz krizu socijalne države (Koprićev dio iz knjige).

Nisam primjetila da su do sad postavljali pitanja iz knjige, pa možda ne bi bilo loše da ubuduće malo bacite oko na tih 20-ak str.
[DOUBLEPOST=1530090279,1529494765][/DOUBLEPOST]Usmeni kod Vukojičić Tomić:

1. Historijski i materijalni uvjeti nastanka kameralizma
2. Tri vala feminizma (nas 3 smo odgovarale, svaka je morala ukratko objasnit po jedan val)
3. Dobro upravljanje, i usporediti s tradicionalnom upravom

Kolegice je pitala vrijednosti po Fredericksonu i objasniti što se promijenilo u strukturi, 'neo' i 'weberijanski' elementi neoweberijanske doktrine, neoweberijanska doktrina u tranzicijskim zemljama i kontekst doktrine nove javne uprave.

Vrlo ugodan usmeni, daje vremena za razmislit o svakom pitanju. Kolegicama je samo potvrdila ocjenu s pismenog, a meni je dala ocjenu više jer sam dobro odgovorila na sva 3 pitanja.
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja 9.4.:
1. Razlika između upravnih doktrina i upravnih teorija
2. Klasifikacija kameralista i klasifikacija po Tautscheru
3. Koje promjene zagovara nova javna uprava
4. Objasni 3 vala feminizma
5. Navedi teoretičare ekološkog pristupa i objasni 2 vrste ekološke perspektive
[DOUBLEPOST=1554915818,1554915756][/DOUBLEPOST]Da li netko možda zna što je najvažnije reći kod usporedbe nove javne uprave i dobrog upravljanja?
[DOUBLEPOST=1554993223][/DOUBLEPOST]Usmeni kod Lalić Novak. 2 pitanja - prizmatičko društvo i anarhistički pogled na upravu. Kolegicu je pitala za što se to bori feministička teorija i weberijanska i neowberijanska država. Obje smo dobile 4. Jako kratak i ugodan usmeni.
Učila sam po pitanjima 2 dana, pitanja s foruma se ponavljaju na pismenom. :)
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Je li tko pristupio online ispitu iz ovog predmeta da napise dojmove s pismenog dijela?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks