AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Suvremene upravne doktrine

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo nas je 10ak na pismenom. Pitanja su bila: ekološki pristup ju, feministički pristup ju, marksističko poimanje uprave, razlika upravnih doktrina i upravnih teorija i konzekvence i postavke kameralizma, te što se od kameralizma može primijeniti u suvremenom dobu?
Znači 5 pitanja, 40 min pisanja. Usmeni imamo sutra u 16 sati kod prof. Koprića.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo neš kratko...pokrivanje izvanrednih državnih rashoda povećanjem poreza, državnim zajmovima i prodajom državne imovine (kao zadnja moguća opcija). Uzimanje zajmova od bogatih financijera, kojima se zauzvrat daju unosne koncesije i povlastice...
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, koji ste polagali ovaj ispit, molim Vas malu pomoć. Jeste li učili onaj članak od OECD-a, koliko je on bitan? Hvala :)
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja s usmenog: ekološki pristup u javnoj upravi; koja doktrina je vezana za ekološki pristup; razlika između nove javne uprave i dobrog upravljanja

Teo je zaista super.. Smiren, korektan i ako znaš, nagradi te :)
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekološki pristup u javnoj upravi; koja doktrina je vezana za ekološki pristup; razlika između nove javne uprave i dobrog upravljanja

da li netko zna odgovor na ova pitanja? :)
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekološki pristup u javnoj upravi; koja doktrina je vezana za ekološki pristup; razlika između nove javne uprave i dobrog upravljanja

da li netko zna odgovor na ova pitanja? :)

eloloski pristup - pricas rigs i astley, razlika upravnih dokktrina dobrog upravljanjai nove javne uprave pricas razlike u vrijednosti, a ekoloski pristup u kojoj dokrtini se moze primjenit , nisam sugrna m, mozda u dobrom upravljanju, nek me netko ispravi ako grijesim.
 

dada1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa roka 30. 6. (pismeni)

1. Historijski i materijalni uvjeti nastanka i razvoja kameralne discipline u Europi
2. Objasni anarhiju
3. Objasni primjenjivost Neoweberijanske doktrine u tranzicijskim zemljama
4. Kako Svjetska Banka pristupa pojmu i definiranju dobrog upravljanja
5. Objasni koncept objedinjene vlade (joined-up government)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege, koliko je po vašoj procjeni dovoljno za naučiti ovaj predmet?
Dva tjedna po 6-7 sati dnevno dosta?
:)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja s pismenog danas:eek:kolnosti nastanka modernih država i kameralizma;anarhistički pogled na državu i upravu;vrijednosti,struktura i modeli upravljanja NJU po Fredericksonu;primjenjivost neoweberijanske doktrine na zemlje u tranziciji;nabroji teoretičare upravne ekologije i objasni dvije perspektive okolišne teorije.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je netko učio za ovaj ispit po nekoj drugoj literaturi osim po prezentacijama i onom dijelu iz knjige koji se odnosi na kameralizam?
ne znam, svi kažu prezentacije, no meni su nekako šture i nerazumljive u nekim dijelovima. jel netko ima neke knjige, nešto?
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na usmenom je bila jučer prof. lalić, koja je super. svima je postavila jedno pitanje i digla ocjenu iz pismenog. pitanja nisu teška, sve ono što je u prezentacijama.
prizmatično društvo, vrijednosti u pojedinim doktrinama, dobro upravljanje i kako taj pojam definiraju međ. institucije- svjetska banka, oecd, eu i tak.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pismeni je bio u utorak, pitanja:
1. vrijednosti u javnoj upravi, posebno objasniti unutarnje uprave
2. klasifikacija kameralista i detaljnije objasniti Tautscherovu klasifikaciju
3. feministički pristup javnoj upravi i može li se primijeniti u HR
4. joined-up government - prednosti i nedostaci
5. ogoljena država (Rhodes)

na usmenom je ispitivao prof. Giljević - pitanja su bila marksistički pogledi na upravu - što se od marksizma može primijeniti danas u javnoj upravi, razlika upravnih teorija i doktrina, ekološki pristup - posebno za tranzicijske zemlje, koncepti cjelovite uprave - kanada, australija
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks