AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Službeničko pravo

Enči

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer na ispitu pitanja koja se već vrte na forumu, ništa novo, pa da ne zatrpavam forum. Što se tiće učenja, nisam dugo, nekih 5 dana pomalo:Dali možda meni lakše jer sam već u sustavu državne uprave ali iskreno nije težak ispit. Ja evo poklanjam uvezanu skriptu sa svim prezentacijam sa njegovog predavanja i člancima,imam i sva pitanja s foruma koje sam skinula s oznakama gdje se nalaze odgovori(ako netko želi mogu mu poslati i e mailom, za uvezanu pošaljite mi poruku) evo sretno svim s učenjem i naravno s polaganjem:)
 

mape5

Super Moderator
jučer ispit -svi prošli. pisalo se u informatičkoj radionici na kompjuterima. Ima se sat vremena za pisanje što možda izgleda kao puno, ali na kraju ipak bi falilo još koja minuta za pisanje.
pitanja su bila koja se vrte po forumu:
1. pojasniti razlike između službeničkog odnosa i odnosa u gospodarstvu
2. izvori službeničkog prava, u kakvom su odnosu i u odnosu na službeničko pravo
3. Obveze i prava državnih službenika pri izvršenju naloga nadređenog službenika ili čelnika tijela
4. prijam u državnu službu
5. disciplinska odgovornost državnih službenika.

pisali u 11 a do pol tri je on ispravio ispite. bio je samo upis ocjene jer nitko nije htio odgovarati za višu ocjenu.

Mislim da se ne trebate bojati ovog ispita jer smo to već sve prošli na stručnom studiju. Ja sam pripremala sve skupa 5 dana taj ispit -onak po sat vremena dnevno :) za prolaz se zna, a ako netkoko hoće višu ocjenu onda se za nju treba i više potruditi.
 

maja2201

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Probala sam, ali ne ide preko te lozinke
[DOUBLEPOST=1529051869,1529051771][/DOUBLEPOST]Probala sam s tom lozinkom, ali ne ide
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja s jučerašnjeg roka:

Pravni položaj službenika
Vrste povreda službene dužosti, tko ih donosi
zapošljavanje stranaca,
vrste zapošljavanja te naglasak na određeno i neodređeno vrijeme,
supsidijarna primjena radnog prava na službenički odnos

Ugl odmah je ispravio testove i upisao ocjene jer je išao na put. od nas devet mislim da je samo jedna osoba pala.
Na sto se tocno misli pod ovim pravni položaj drzavnih sluzbenika??
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja pismeni 19.06., usmeni (upis ocjena) sutra u 19 kod profesora.
II. grupa
1. Pravni izvori službeničkog prava i objasni kako utječu na prava, obveze i odgovornosti službenika
2. Tijela koja odlučuju o disciplinskoj odgovornosti, tko pokreće postupak
3. Prijem u službu i premještaj objasni glavne značajke
4. Prestanak državne službe
5. Ocjenjivanje postupak i tko odlučuje cemu služi i kada se ocjena uzima u obzir
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa pismenog ispita 19.6., Grupa I.:
1. pojasniti razlike između službeničkog odnosa i odnosa u gospodarstvu - koje su razlike a koje sličnosti
2. postupak prijma u državnu službu, kojim aktima, objasniti
3. kojim aktima je uređen sustav plaća državnih službenika i što čini plaću
4. nešto vezano uz pravnu stečevinu EU i Vijeće Eu- na koji način utječu na službenička prava
5. sve o disciplinskoj odgovornosti službenika, koje su povrede dužnosti, kazne, koja tijela su nadležna
 

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa roka 3.7., 1.grupa:
1. izvori sluzbenickog prava i kakav je njihov medusobni odnos
2. Osobe u drzavnoj sluzbi i njihove znacajke
3. Zasnivanje sluzbenickog odnosa i pretpostavke za prijam u drzavnu sluzbu
4. Place drzavnih sluzbenika (kojima aktima se ureduju i kako se izracunava)
5. Materijalno- pravna i postupovna pitanja disciplinske odgovornosti drzavnih sluzbenika.
Sretno svima!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks