AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Službeničko pravo

RinaKne

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kod prestanka DS je trebalo napisati još koji su načini prestanka, tko odlučuje o prestanku i postupak i još objasniti svaku vrstu prestanka, izvore je trebalo objasniti, o pravilniku napisati tko ga donosi, kakav je postupak i koji je njegov značaj za pravni položaj državnih službenika.

ja sam dobila 4 na pismenom i isto mislim da predmet nije težak, ali su pitanja dosta opširna na pismenom. ali može se dobiti dobra ocjena :)
sretno! :)
 

lidach3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s danasnjeg roka:
Radni i sluzb odnos,slicnosti i razlike
Nacela drz sluzb i objasni
Sukob interesa
Koje tijelo odlucuje o pravima i obvezima drz sluzb i objasni
Izvori i njihov medusoban odnos
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja sa pismenog:

1.Glavne značajke službeničkog odnosa i razlike prema radnom pravu....
2.Pravni izvori službeničkog prava i njihov međusobni odnos
3. Kako je uređen sustav plaća?
4. Načini prijma u državni službu i objasni postupaka prijama
5.Materijalno pravna i postupovna pitanja disciplinske odgovornosti službenika
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je dovoljno uciti ZODS i Potočnjak "Radni odnosi državnih službenika"
Ja sam tako učila...mislim da bi trebalo biti jer su pitanja dosta opsirna i tak i tak ne stignes napisati sve sto bi htjela...javim u petak kad nam budu rezultati jel bilo dovoljno ili ne :)
[DOUBLEPOST=1473251242,1473228022][/DOUBLEPOST]Jesu vam unesene ocjene iz pismenog u studomat sa zadnjeg roka?
 

Domagoj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam tako učila...mislim da bi trebalo biti jer su pitanja dosta opsirna i tak i tak ne stignes napisati sve sto bi htjela...javim u petak kad nam budu rezultati jel bilo dovoljno ili ne :)
[DOUBLEPOST=1473251242,1473228022][/DOUBLEPOST]Jesu vam unesene ocjene iz pismenog u studomat sa zadnjeg roka?
Kolege, ocjene iz pismenog su vidljive na studomatu. Kaj mislite hoće li bit sutra samo upis ocjena ili usmeni?
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rekla je na pismenom da na usmenom zna pitati samo one kojima je pismeni izmedu dvije ocjene...tak da...nadam se da sutra nece nikoga :)
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam tako učila...mislim da bi trebalo biti jer su pitanja dosta opsirna i tak i tak ne stignes napisati sve sto bi htjela...javim u petak kad nam budu rezultati jel bilo dovoljno ili ne :)
[DOUBLEPOST=1473251242,1473228022][/DOUBLEPOST]Jesu vam unesene ocjene iz pismenog u studomat sa zadnjeg roka?
Da li je dovoljno uciti ZODS i Potočnjak "Radni odnosi državnih službenika"
danas nam je samo upisao ocjene iz pismenog i nitko nije odgovarao...ja sam učila po knjizi i ZDS-u i dobila 5....sretno....
 

tfabricni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav "supatnicima" .....može li me netko "navigati" na što se misli u ovom pitanju

"5.Materijalno pravna i postupovna pitanja disciplinske odgovornosti službenika" ...da li tu pisati o disciplinskoj odgovornosti u smisli lakih i teških povreda službene dužnosti ili se nešto drugo traži.
 

Domagoj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav "supatnicima" .....može li me netko "navigati" na što se misli u ovom pitanju

"5.Materijalno pravna i postupovna pitanja disciplinske odgovornosti službenika" ...da li tu pisati o disciplinskoj odgovornosti u smisli lakih i teških povreda službene dužnosti ili se nešto drugo traži.
Tu moras pisat lake i teske povrede, kako su propisane, tko odlucuje o njima, da se disc.post. vodi prema pravilima općeg upr.pst, kazne za lake i teske. Sve sto znas. Sretno
 

ČOKOLADA1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ROK 15.11. 2016.

PITANJA
1.osobe u državnoj službi i njihov pravni položaj
2.plaće i akti, druga materijalna prava
3.postupovna i materijalna pitanja disciplinske odgovornosti državnih službenika
4.stavljanje na raspolaganje državnih službenika, pravni status i situacije
5.kolektivni ugovori, koja prava ?
 

rikelme

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
3101.2017. pitanja s pismenog:
1.Razlika između radnog i službenicčkog odnosa?
2.Pravni izvori službeničkog prava i njihov međusobni odnos?
3.Otkaz državne službe?
4.Objasni postupak ocjenjivanja službenika i koji su ciljevi ocjenjivanja?
5.Kolektivni ugovori?
 

Tourniquet

jane doe.
Pitanja 14.2.
1. Izvori službeničkog prava, hijerarhija propisa, odnos jedan prema drugom, što uređuju
2. Pravilnik o unutarnjem redu, što je, tko ga donosi, po kojem postupku, što uređuje, zakaj je bitan
3. Premještaj službenika-sve o tome
4. Sve o dužnostima drž. službenika, koje obveze proizlaze iz tih dužnosti
5. Prestanak državne službe-sve o tome

"Usmeni" je bio danas, prof. Potočnjak super, samo upisao ocjenu iz pismenog i nije ispitivao.
Definitivno je dosta učiti po knjizi i ZDS-u. Eventualno je dobro samo pročitati članak "Oblikovanje modernog službeničkog zakonodavstva" jer su tamo neka objašnjenja izvora službeničkog prava i propisa EU. Ali može se i bez toga. Učila sam oko mjesec dana ali laganim tempom, oko sat,dva dnevno i dobila 5. Zadnjih 2 tjedna ponavljala iz pitanja tu po forumu. Bitno je za ispit detaljno pisat tj. sve kaj znate o tom pitanju. Eto. Ispit stvarno nije težak...
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može netko objasniti pravilnik o unutarnjem redu i izvore sl. prava. Bio bih zahvalan. Čini mi se kako u ispit stave neka podpitanja kojih uopće nema u zakonu i skripti.
 

Tourniquet

jane doe.
O pravilniku ti piše u čl.40. Zakona o drž.služb.
A izvori su ti u knjizi tamo pred kraj..Zakon, uredbe, kolektivni ugovor i Zakon o radu
 

bemartina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege koji ste imali seminar iz ovog predmeta....sto predlazete uzeti, seminarski kolokvij ili pisanje seminara? sto je brze i bezbolnije? :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks