AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Službeničko pravo

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav svima
Upisala sam seminar iz ovog kolegija
Zanima me da li profesor/ica na predavanju inzistira na upaljenoj kameri? Sva su nam predavanja u nezgodno vrijeme (ujutro,popodne, tako i ovaj seminar) kada radim pa ne znam kako ce to biti izvedivo sa kamerom. Svaka info dobro dosla :)
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
osvrt na danasnji usmeni: u mojoj grupi bilo nas je 4, prosla sam samo ja, bio mi je drugi izlazak. Profesor ima jako visoke kriterije. Stekla sam dojam da ne voli odgovore svojim rijecima. Neke su kolegice po meni zasluzile prolaz al eto... Postavlja dosta pitanja i podpitanja.
Neka nasa pitanja: modeli sluzbenickih sustava, kakav je kod nas, kako su krize utjecale na sluzbenicki sustav, reforme sluzbenickog sustava, neko podpitanje za izmjene iz 2019.godine, prijam u drzavnu sluzbu, interni oglas, uvjeti za prijam, drzavljanstvo kao uvjet, stranci, razlika izmedju drzavljana trecih zemalja i EGP prostora, izvanredni otkaz, - povezati sa otkazom u radnom pravu odnosno koja je razlika, objasniti sam postupak izvanrednog otkaza, sve o plaći, izračun place, dodaci, kolektivni ugovor, disciplinska odgovornost, izvrsavanje naloga, kada mora a kada moze odbiti izvrsavanje naloga i neka pitanja iz međunarodnog djela.
Sretno svima
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U mojoj grupi prošle smo 2 kolegice i ja, 4.kolegica je na žalost pala. Moja pitanja: ocjenjivanje državnih službenika, osobe koje rade za državu, raspolaganje, pravo EU (utjecaj na službeničko pravo). Učila sam po skripti s foruma, pročitala prezentacije i knjigu, za sve skupa mi je trebalo 10-ak dana.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas u mojoj grupi sve 3 prosle, dvije petice i jedna cetvorka. Pitanja sve o ocjenjivanju, sto izmjene ZDS kazu o sustavu ocjenjivanja, premjestaj i pravna stecevina eu, na sto se sve odnosi osim na slobodu kretanja i zaposljavanja stranaca...kod drugih kolegica klasifikacija radnih mjesta, kolektivni ugovori, disciplinska odgovornost...dalje se ne mogu sjetiti. Uglavnom super usmeni, postavi podpitanja ako zapnes, ne trazi od rijeci do rijeci. Rekao je da je jucer dosta njih popadalo . Sretno svima!
 

Lucijaa19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja: Pravna stečevina EU, na što se odnosi, ugovor na određeno vrijeme i premještaj službenika. Postavi pitanje i pričaš sve što znaš o tome, pa ako zapneš postavi potpitanje. Meni sasvim dobar usmeni, iako su prošli put mnogi pali. Ne gnjavi i sasvim je korektan. Učila sam po skripti i njegovim prezama (koje su bitne!) :)
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kolege molim pomoć nije tema al ipak, zanima me koji su uvijeti za upis na specijalistički studij javne uprave, izvanredni sam student preddiplomskog stručnog studija javne uprave,bila sam parcijala 3 godine,sada na jesen ču upisati sve kaj mi je ostalo od 3 godine pa razmišljam o spesijalističkom tj.4 godini dal je bitan prosijek ili mi automatski možemo upisati ako želimo.Molim savjet ,svaka pomoć bi dobro došla
Hvala
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni danas kod Potočnjaka - moja pitanja: disciplinska odgovornost, izvanredni otkaz, pravilnik o unutarnjem redu. To su glavna pitanja i tu je hrpa potpitanja bila, ali samo jer sam zeznula odmah kod disciplinske odgovornosti nešto oko žalbe, tužbe, sudova tko kome i zašto.
Profesor je okej - je li pravedan u ocjenjivanju neću ulazit - ja sam stvarno zeznula usmeni, ali prolaz je tu.
Inače se iz ovog predmeta daju dobiti i odlične ocjene, gradivo nije teško. Knjiga je fantastično čitljiva i jednostavno pisana.
Pitanja od ostalih kolegica: vrste službeničkih sustava, radni odnos u gospodarstvu vs. službenički radni odnos, premještaj, plaća, kolektivni ugovor, ocjenjivanje, raspolaganje, prestanak službe po sili zakona, zapošljavanje stranaca u hrvatskoj javnoj upravi, ne mogu se dalje sjetiti.
Bilo nas je četiri i sve smo položile.
 

ilma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja: zaposljavanje stranaca u hrv.upravi, clanice EGP-a, neizravna diskriminacija +primjer, ocjenjivanje, kome se izjavljuje zalba protiv rjesenja o ocjeni, uvjeti za prijam, postupak prijma, klasifikacija radnih mjesta, kada rjesenje postaje izvrsno, premjestaj, raspolaganje,napredovanje, zapreke za prijam, pravna stecevina eu...

Uglavnom se ponavljaju pitanja s foruma...profesor je super, postavlja podpitanja ako zapnes
 

Gita22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja: zaposljavanje stranaca u hrv.upravi, clanice EGP-a, neizravna diskriminacija +primjer, ocjenjivanje, kome se izjavljuje zalba protiv rjesenja o ocjeni, uvjeti za prijam, postupak prijma, klasifikacija radnih mjesta, kada rjesenje postaje izvrsno, premjestaj, raspolaganje,napredovanje, zapreke za prijam, pravna stecevina eu...

Uglavnom se ponavljaju pitanja s foruma...profesor je super, postavlja podpitanja ako zapnes
Može primjer neizravne diskriminacije i gdje je to u gradivu?
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja: zaposljavanje stranaca u hrv.upravi, clanice EGP-a, neizravna diskriminacija +primjer, ocjenjivanje, kome se izjavljuje zalba protiv rjesenja o ocjeni, uvjeti za prijam, postupak prijma, klasifikacija radnih mjesta, kada rjesenje postaje izvrsno, premjestaj, raspolaganje,napredovanje, zapreke za prijam, pravna stecevina eu...

Uglavnom se ponavljaju pitanja s foruma...profesor je super, postavlja podpitanja ako zapnes
To si danas imala usmeni? Moja grupa je isto danas trebala imati pa nam je odgodio za sutra.
 

ilma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može primjer neizravne diskriminacije i gdje je to u gradivu?
Nisam to nigdje vidjela u gradivu...rekla sam samo definiciju al primjera se u tom trenutku nisam mogla sjetiti..nakon ispita sam malo pretrazivala po internetu pa sam pronasla ovaj primjer
"Organiziranje tečajeva osposobljavanja izvan radnog vremena (vikendom ili u večernjim satima) može isključiti one radnike/ce koji/e su
zainteresirani/e, ali ih ne mogu pohađati zbog obiteljskih odgovornosti (samohrani roditelji), umanjujući tako svoj izgled u napredovanju."
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 20.4. Pismeni pitanja:
1. Prava i obveze drž. službenika kod izvršavanja naloga čelnika tijela
2. Premještaj službenika
3. Raspolaganje službenika
4. Izvori službeničkog prava i značenje utjecaja svakog od njih na službeničke sustave
5. Uloga Vijeća europe i pravne stečevine EU na službeničke sustave

Cijeli sat se piše. Usmeni samo za višu ocjenu. Skripta od 22 str. i prezentacije više nego dovoljno za ispit.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Rok 20.4. Pismeni pitanja:
1. Prava i obveze drž. službenika kod izvršavanja naloga čelnika tijela
2. Premještaj službenika
3. Raspolaganje službenika
4. Izvori službeničkog prava i značenje utjecaja svakog od njih na službeničke sustave
5. Uloga Vijeća europe i pravne stečevine EU na službeničke sustave

Cijeli sat se piše. Usmeni samo za višu ocjenu. Skripta od 22 str. i prezentacije više nego dovoljno za ispit.
Super, hvala na pitanjima
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
rok 14.06.2022. pitanja sa pismenog
koje su glavne značajke službeničkog odnosa i po kojim se značajkama taj odnos razlikuje od radnog odnosa,
koji su izvori službeničkog prava i koji je odnos među tim izvorima,
objasnite otkaz državne službe,
objasnite oblike i zakonsko uređenje premještaja državnih službenika,
što je to pravilnik o unutarnjem redu, koje on ima značajke za uređenje pravnog položaja službenika, koja se pitanja njime uređuju, tko ga donosi i po kojem postupku.

Skripta iz skriptarnice od 22 stranice dovoljna za ispit.
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
rok 14.06.2022. pitanja sa pismenog
koje su glavne značajke službeničkog odnosa i po kojim se značajkama taj odnos razlikuje od radnog odnosa,
koji su izvori službeničkog prava i koji je odnos među tim izvorima,
objasnite otkaz državne službe,
objasnite oblike i zakonsko uređenje premještaja državnih službenika,
što je to pravilnik o unutarnjem redu, koje on ima značajke za uređenje pravnog položaja službenika, koja se pitanja njime uređuju, tko ga donosi i po kojem postupku.

Skripta iz skriptarnice od 22 stranice dovoljna za ispit.
Znači samo su skriptu bez prezentacije i zakona?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks