AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Službeničko pravo

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Za buduće generacije - preporučam seminar iz ovog predmeta. Pošto sam u zimskom semestru pisala seminarski rad, u ljetnom semestru sam iz ovog predmeta mogla pisati "kolokvij" a ne još jedan pisani seminarski rad (to je mogućnost samo u ovom predmetu pa još jedna korist upisivanja ovog seminara). Dobili smo zadatak napisati rješenje o prijmu u državnu službu, imali smo 2h (od 18-20h) i to smo pisali u Wordu te predali preko Merlina. U slučaju da u zimskom semestru niste pisali rad, onda se treba napisati seminar! :)
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li je neko izašao na ovaj predmet u svibnju? Kako izgleda na Merlinu ovaj ispit,jeli ima usmeni ili je samo pismeni?
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo kolege dojmova od današnjeg ispita - ugodan, nemam nikakvih kritika oko ispitivanja jedino sto ima puno pitanja,odgovaras desetak minuta i prosjecno 4-5 pitanja + na to podpitanja. . nas 3 smo bile u razgovoru i sve smo prošle. pitanja koja nas je pitao: disciplinski postupak, kolektivni ugovori, cijeli baas cijeli postupak prijma u drzavnu sluzbu, onda kako se odlučuje o tome tko ulazi u sluzbu, uvjeti, plan prijma, pravne posljedice stavljanja na raspolaganje i raspolaganje sluzbenika, sto ako se ne nade radno mjesto za sluzbenika na raspolaganju i koliko traje raspolaganje, hrvatsko drzavljanstvo kao uvjet i kada se stranci EU prostora ne mogu zaposliti u sluzbi, razlike gospodarskog i sluzbenickog odnosa, prestanak sluzbe i nabrojati razloge prestanka sluzbe po sili zakona, kada sluzbenik materijalno odgovara, pravo na sindikalno organiziranje drzavnih sluzbenika, pravilnik o unutarnjem redu- kakvo znacenje ima
 
Posljednje uređivanje:

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo kolege dojmova od današnjeg ispita - ugodan, nemam nikakvih kritika oko ispitivanja jedino sto ima puno pitanja,odgovaras desetak minuta i prosjecno 4-5 pitanja + na to podpitanja. . nas 3 smo bile u razgovoru i sve smo prošle. pitanja koja nas je pitao: disciplinski postupak, kolektivni ugovori, cijeli baas cijeli postupak prijma u drzavnu sluzbu, uvjeti, plan prijma, pravne posljedice stavljanja na raspolaganje i raspolaganje sluzbenika, sto ako se ne nade radno mjesto za sluzbenika na raspolaganju i koliko traje raspolaganje, hrvatsko drzavljanstvo kao uvjet i kada se stranci EU prostora ne mogu zaposliti u sluzbi, razlike gospodarskog i sluzbenickog odnosa, prestanak sluzbe i nabrojati razloge prestanka sluzbe, kada sluzbenik materijalno odgovara, pravo na sindikalno organiziranje drzavnih sluzbenika, pravilnik o unutarnjem redu- kakvo znacenje ima

Jel dovoljno učiti iz zakona i knjige?
 

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa današnjeg usmenog:
Teške povrede službene dužnosti, tko odlučuje o njima, ocjenjivanje državnih službenika, kojim zakonom su uređene plaće i na koji način se određuju, kolektivni ugovori i sto je vezano za placu uređeno njima, raspolaganje Vladi, dužnost čuvanja službene tajne, tko službenika može osloboditi čuvanja tajne, izvanredni otkaz, zapošljavanje stranaca i državljana EU (EGP), dužnost izvršavanja naloga čelnika tijela

ugodan usmeni, učila sam po Zakonu o državnim službenicima i skripti i sasvim je dovoljno za sve sto pita, pitanja se ponavljaju.
:)
 

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg roka: izvori sluzbenickog prava, sličnosti i razlike sluzbenickog i gospodarskog odnosa, disciplinski postupak, izvanredni otkaz, pravna stecevina EU, uvjeti i zapreke za prijem, postupak prijema u državnu službu, kolektivni ugovori, javni natječaj, odluka o izboru kandidata, plan prijema u državnu službu, klasifikacija radnih mjesta, što utječe na visinu plaće, ocjenjivanje službenika, žalba protiv rješenja o prestanku sluzbe silom zakona, čuvanje službene tajne
 

Marija Karan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa ispita danas; disciplinski postupak sve o njemu, premjestaj, premjestaj za vrijeme raspolaganja, sukob interesa, diskriminacija, zaposljavanje stranaca (razlika EGP i drz. trecih zemalja), place, kolektivni ugovori, kako i gdje se primjenjuje Zakon o radu na sluzbenicke odnose( raspolaganje traje kao otkazni rok u ZR)
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja s današnjeg usmenog: sukob interesa,izvršavanje naloga, prestanak državne službe, u kojim slučajevima prestaje po sili Zakona -nabrajalica; ocjenjivanje drž. službenika i posljedice, vrste raspolaganja...druga pitanja sam zaboravila...bilo nas 3, 2 prošle. Puno potpitanja,kad zapneš navodi ali ne pomaže previše. Traži i povezivanje i da se razumije. Meni osobno nije bilo lagano ali eto riješeno.
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s usmenog: diskriminacija i sve oko toga (nije dovoljno reći samo ono načelo iz zakona), koje osobe rade u državnoj službi, javni službenici, sve oko toga, zapošljavanje stranaca i državljana EU, razlika EGP i trećih zemalja, tijela koja su ovlaštena za disciplinski postupak, premještaj, ocjenjivanje, napredovanje, redoviti i izvanredni prijam u državnu službu, kolektivni ugovori, plaće... ovo su samo neka od pitanja. Ima jako visoke kriterije za prolaz
 

tonka13

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ide li itko ovaj rok na sluzbenicko? Ja jos nisam dobila poziv, a trebao bi biti sutra
 

MarinaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
@nicole25 kolegicama i meni je usmeni bio jucer popodne, a pitanja su bila disciplinska odgovornost, tko odlucuje, zalbe, ocjenjivanje i postupak, zaposljavanje stranaca u DS, napredovanje, duznost cuvanja sluzbene tajne, kolektivni ugovori, premjestaj i premjestaj za vrijeme raspolaganja, prijam u sluzbu, zapreke za prijam, rasporedivanje sluzbenika, ugl. sve sta se i vrtilo dosad pita
 

nicole25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
@nicole25 kolegicama i meni je usmeni bio jucer popodne, a pitanja su bila disciplinska odgovornost, tko odlucuje, zalbe, ocjenjivanje i postupak, zaposljavanje stranaca u DS, napredovanje, duznost cuvanja sluzbene tajne, kolektivni ugovori, premjestaj i premjestaj za vrijeme raspolaganja, prijam u sluzbu, zapreke za prijam, rasporedivanje sluzbenika, ugl. sve sta se i vrtilo dosad pita
Hvalaa
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks