AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo okoliša

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Je li litaratura cijeli Zakon o zaštiti okoliša ili samo pojedini dijelovi, i koji?

Nadam se da ne moramo znati cijeli zakon.
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
18.06 bio je ispit kod prof. Keglević,klasična pitanja : ŠTO JE OKOLIŠ?ŠTO SU IMISIJE? NEGATORNA TUŽBA? EKOLOŠKA TUŽBA? PROPISI OBVEZNOG PRAVA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA? KAZNENOPRAVNE SANKCIJE ZA ZAŠTITU OKOLIŠA? Najviše građansko pravni dio,odnosno sve iz njega,sretno svima dalje...
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ovaj predmet teži od policijskog upravnog prava? ako ima tko da je učio policijsko... hvala!
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas sam odgovarala kod prof. Cindori, stvarno je vrlo ugodan ispitivač, kolko znam svi smo prošli i to sa dobrim ocjenama. Neka pitanja bila su: ekološka tužba (protiv koga se može podići), prednosti Pigouova poreza (objasniti samo prvu), načelo kooperacije, napasanje stoke, buka, negatorna tužba, o šumama (vrste šuma, što obuhvaća gospodarenje šumama), načelo opće naknade, što su strogi rezervati, što posebni rezervati, što su imisije, mislim da je to približno to :))
 

lily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
položila predmet a prof. Ofak sve pohvale. Izvuče papirić sa 4 pitanja odgovaraš kojim redom želiš, pitanja ustavna odredba o zašt. područjima, subjekti zaštite okoliša, inspekcijski nadzor (koordinirani nadzor), ne mogu se sjetiti 4-tog pitanja, malo potpitanja i to je to. Sretno svima ! Kolega sa mnom je izvrsno znao, čestitke još jednom !
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako kome trabaju informacije:

ovako, iz ovoga predmeta ispituju tri katedre:
iz građanskog - matanovac, keglević
iz upravne - ofak, šikić
iz financiranja - cindori

Svako pita po svojem, znači za svakoga se treba naučiti drugačije stvari.
Ofak pita samo po zakonu, bitne dijelove- ne cijeli. Keglević i Matanovac najviše se koncentriraju na tužbama - zadnji dio u skripti, ali preporučujem da se ipak prođe cijelu skripta jer znaju pitati i ostalo. A Cindori najviše pita poreze, al isto tako pita iz ostale stvari z skripte. (znači za njih ni ne treba zakon samo ta skripta)

Ova skripta iz skrptarnice je ok, i može se po njoj učiti.
mislim da se izmjenjuju: cindori - ofak - matanovac/keglević.
 

Alma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam polagala par rokova prije kod Cindori i učila sam iz skripte. Savjetujem da naučite i one poreze koje ona voli pitati,možete ih pronaći tu na forumu. Uglavnom dobila sam ocjenu odličan. :)
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dali mi netko moze reci kakav je predmet, jel tesko? kakvi su profesori,ispit, iz cega je najbolje uciti?
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može mi netko potvrditi da li učite ovaj predmet iz skripte s foruma + onaj dio o porezima s foruma, a iz zakona samo one dijelove koji su navedeni na str.katedre?
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dali se moze izaci na ispit ako imamo vise od 1.ispita sa druge godine? i dali je to samo usmeni ili?

i iz cega uciti? jel dovoljna skripta? dali u skripti ima sve sta trebamo iz zakona naucit?
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel to stvarno istina da se može izaći na ispit iz 3.god ako imaš 2 nepoložena iz 2.god??

Nemože se izaći na ispit iz 3. ako imate više od 1.nepoloženog iz 2.god, upravo sam zvala u referadu pa su tako rekli, da se može izaći na ispite iz 3. ako imate 1 nepoloženi iz 2.
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam isla danas na konzultacije kod prof.cindori i rekla je da se nemoze izac tj.da probam prijaviti ispit pa ak sam na popisu onda ok a ak ne da se nemoze jer ovaj predmet drzi 4.katedre i da ih je pola da se cuva ocjena a pola to neda, a i kaze da se ceka nova literatura i novi zakon pa nemozemo polagat po staroj literaturi pa da nam se cuva ocjena kad ce vec neki odgovarat po novoj literaturi, a i bilo je nekih komplikacija kod cuvanja ocjena da su studentima cuvali ocjene pa da su govorili da su dobili vece ocjene nego sto jesu pa sad vise to ne dopustaju...
 

martina_sk

Administrator
Nemože se izaći na ispit iz 3. ako imate više od 1.nepoloženog iz 2.god, upravo sam zvala u referadu pa su tako rekli, da se može izaći na ispite iz 3. ako imate 1 nepoloženi iz 2.
ispričavam se na krivoj informaciji. malo sam se zaboravila i pobrkala :/
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks