AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo okoliša

Leica1605

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s roka danas kod Keglević :
definicija okoliša i gdje je definirana, kad je bila zadnja izmjena zakona o okolišu, što obuvaća zakon o okolišu,
tužbe - negatorna, posjedovna, ekološka,
pretpostavke odgovornosti za štetu,
izvori prava okoliša,
vrste zaštite okoliša,
održivi razvitak,
kako je ustavom definirana zaštita okoliša.. ne sjećam se dalje.. bilo nas je četvero na odgovaranju, svi prošli, profa je super :)
 

Mr. Mister

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
16.2. na roku je bila upravna katedra, tj. Lana Ofak! Znači jedan od najboljih i najugodnijih ispitivača, tko god može birat nek ide kod nje. Prošao sam na osnovu 2 pitanja: Ustvana odredba o zaštičenim područjima (čl. 52. Ustava RH), odnosno kako Ustav uređuje pitanja okoliša (ekološke norme, opća dobra i gore navedena odredba o zaštičenim područjima) i ustavno uređenje RH ( određenje RH kao socijalne države i utemeljenost na vladavini prava), a drugo pitanje su bila načela prava okoliša (nabrojao sam iz zakona). I to je to, što se tiče Ustava sam joj rekao uglavnom sve iz knjige i nabrojao joj načela i žena me više nije htjela ispitivat i dala mi 5. Sretno!
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas kod kustrak-managic je bilo dobro,bilo nas je 3 i mislim da smo svi prosli.pitanja:građansko pravni izvori, sta pise u deklaraciji, ekološka tužba, sta kaze ustav o pravu na ograničenje vlasništva,ogdovornost za štetu, kaznenopravne sankcije, načela i koja je najbitnija i objasnit je, objektivna odgovornost stete za okolis. skripta je ok ali je treba nadopunit sa knjigom i zakonom jer fale ne kstvari kao npr.odgovornost, sankcije i treba pogledat sta pise u ustavu vezano za okolis..
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ucila sam samo iz skripte i ovo pitanja sta nisu u skripti sam samo dodala iz zakona tj. treba ispravit koja su načela jer su u skripti kriva,iz zakona treba procitat odgovornost za stetu i sankcije i iz ustava kako se definira okolis, kako je uređeno ograničenje prava vlasništva vezano za okolis. ispitivala je katedra za građansko..
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zna li netko odg.; pretpostavke odgovornosti za štetu i kaznenopravne sankcije za zaštitu okoliša?
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, zanima me kako funkcionira ovaj predmet? Mi moramo naučiti literaturu iz sve tri katedre, a odgovaramo samo onu katedru kod kojeg nas profesora stave, jel tak?
 

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam čula da većinom katedra pita svoje a ponekad pitaju po jeddno pitanje od druge katedre tak da zapravo treba sve učit nažalost... možeš mi reći koja je literatura za to osim onog zakona i dal znaš možda koja bi katedra sad trebala bit u 2 mj. na ovom roku u 11 mj je bila katedra iz građanskog
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Literatura:
O. Lončarić-Horvat, L. Cvitanović, I. Gliha, T. Josipović, D. Medvedović, J. Omejec, M. Seršić; Pravo okoliša; Organizator (2003) (123986)
O. Lončarić-Horvat, L. Cvitanović, I. Gliha, T. Josipović, D. Medvedović. J. Omejec, M. Seršić; Pravo okoliša; (2003) (123682)
Zakon o zaštiti okoliša; (123682, 123986)
Ovo sam našla na stranici faksa za literaturu. A tko bude sljedeći od katedre to neznam.
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zakon koji je moramo znati je onaj od 279 članaka? čini se da ga puno ima.

A gdje ste nabavili one dvije knjige iz tog predmeta?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks