AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo okoliša

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Onda tko ima vremena kalkulirati neka čeka Belaja jer čovjek stvarno ne ruši nikoga. Jedino da baš ne pogledaš skriptu uopće, ali dovoljno je tjedan dana da se nauči i ponavljaju se neki dijelovi iz građanskog prava.

Skripta kruži po faksu...predlažem otići na rok i pokupiti to od sretnika koji polože.
 
M

Miki

Guest
Pozdrav svima.

Znam da je vec bila ova tema ali buduci da je 14.06. ispit i to kod Mijatovica zanima me par stvari.

Da li prof. Mijatovic ispituje iskljucivo financijski dio ili "od svega po malo" ? Jel jako zahtjevan ? Molim da se sto hitnije javite - pogotovo oni koji su kod Mijatovica odgovarali ovaj predmet kao i oni koji tek budu.

Tnx,

Miki
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko slusao(odgovarao) Pravo okolisa kod Mijatovica?
Nek napise impresije i pitanja?
Hvala lijepo

(mozda netko i odgovori..............)
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit nije bio težak....
pitanja su bila:
žirenje svinja
brst koza
napasanje stoke
ovlasti šumarskog čuvara(oduzimanje protupravnog posječenog drveta)

šalim se pitanja nisu bila teška:
načini zaštite okliša
teorije zaštite okoliša
zaštita zraka
nacionalni park-defenicija,nabrojati, kako se osnivaju....
zaštita od buke
nacionalni parkovi
zaštita šuma
preventivana zaštita-tužbe za zaštitu posjeda,negatorna tužba,ekološka tužba
ne mogu se dalje sjetiti...
ne ide se u detalje ali svakako moraš nešto znati...
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo položih danas okoliš kod prof. mijatovića...pita jedno pitanje iz dijela upravno ili gradanskog dijela, a drugo iz poreza...tako da ne pita samo poreze, kao sto ni drugi ne pitaju samo svoje dijelove.

evo pitanja:

1. tužbe koje se mogu podići protiv imisija
2. nacionalni parkovi
3. poljoprivredno zemljište
4. piguoov porez
5. porez na energiju
6. smjernice EU u svezi poreza na energiju

prva trojka prošla, nadam se da će vas suni izvijestiti o svojoj grupi ;)
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čestitke na ispitu grička! :luxhello: Koliko sam shvatila prof. Mijatović obično ispituje četvrtkom, a prof. Belaj utorkom. Točno?
Vidim da neki spominju skriptu. Gdje se može nabaviti i da li se isplati učiti po njoj? Po čemu si ti učila i koliko ti je trebalo? :confused:
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čestitke na ispitu grička! :luxhello: Koliko sam shvatila prof. Mijatović obično ispituje četvrtkom, a prof. Belaj utorkom. Točno?
Vidim da neki spominju skriptu. Gdje se može nabaviti i da li se isplati učiti po njoj? Po čemu si ti učila i koliko ti je trebalo? :confused:
na prošlom roku Ja bio kod profesora Belaja,bila je srijeda...kasnio je samo četri i po sata...
ja iz knjige....po meni nije ti potrebna skripta...dovoljno ti je da ptočitaš dva puta knjigu..bar sam ja tako..drugi put sam pročitao veče pred ispit...stvarno se lako pamti...jer pola stvari već znaš...i pitaju općenito...i kod sviju je lako položiti....
 

ivana_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi,zašto te skripte nema u skriptarnici... bilo bi lijepo da oni koji su to položili pokažu malo solidarnosti i ne budu škrti... i zanima me jer je dovoljno 2 tjedna učenja budući da kruže takve priče? znam da se priča o nekoj skripti koja ima oko 60-tak strana i da je ok...
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za Belaja čujem da u 9. nije nikog rušio, mada su neki svašta pričali na ispitu.
Mijatović je bio skroz OK.

Stavit ću ja skriptu u skriptarnicu po kojoj sam ja radila - doduše ja sam ju malo i doradila, ali rukom, ne na kompu, ali skripta je OK. Meni je bilo dovoljno tjedan dana da ju doradim po knjizi i naučim.
Samo da pitam kolegicu koja ju se sastavila, ne bi je htjela dijeliti bez njezina znanja.
Iskreno, mislila sam da je ispit puno teži, ali nije. Ima nešto štrebanja (definicija i to) ali da se to svladati.
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne treba ti knjiga...dva tjedna učenja iz skripte su i više nego dovoljna, a i skripta je dovoljna...
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok! Evo ja sam odgovarala pravo okoliša kod Medvedovića sad prošli petak. Kaj da vam kažem?! On je ok. Moj je dojam da je Medvedović ko stvoren za one koji iz nekog razloga nisu naučili gradivo. Tako da budete sigurno svi prošli jer ako i neznate odgovore, on odgovara umjesto vas i prizna ko da je to vaš odgovor. hehe!
Al ukoliko ste puno učili i ako vam je važan prosjek, ja vam nebi preporučila da idete k njemu jer kolko sam skužila, on ne radi nikakve razlike između onih koji niš neznaju i onih koji znaju. iako ja ne pucam na neke veeelike ocjene, Medvedović me je jako razočaral jer mislim da bi trebali dobivati ono kaj zaslužujemo. Mislim nek on pusti sve, al ako neko zna za više, nek mu i više da. al aj, nem sad dramatizirala. jedan ispit mi je manje, tak da juhuuuuuu! :luxhello:

No, sigurno vas više zanima kaj on pita, a ne ovo na kaj se ja žalim pa evo vam nekoliko pitanjca:
izvori prava okoliša, koje su kategorije kakvoće zraka, objasniti ih, ko određuje prekomjerne vrijednosti zraka, kojim aktom, što lokalne jedinice moraju učiniti kod prekomjernog onečišćenja zraka, dali vlasnik smije slobodno sijeći stabla u svojoj šumi, kaj mu treba i sl.
uglavnom pita prvi dio knjige. nije niš pital iz građansko i porezno pravne zaštite.
nemojte se plašiti, zbilja ak i neznate ništa, ja vam garantiram da ćete proći. Valjda sam vam malčice pomogla i olakšala. :)
Sretno vam sutra! pa, pa!
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima!Evo i ja sam danas odgovarala pravo okoliša kod prof. Medvedovića.Odgovarala sam u prvoj trojci tako da nemam previše saznanja ali cu vam reći svoje dojmove.Profesor je ok ali nije sprdačina i tak lagano_Od nas prvih troje dvoje je prošlo i jedan pao(ja prošla hvala Bogu:)).Pitao je samo prvi dio knjige,znači nije pitao građanski i porezni dio.Profesor je ugodan ali dosta ide u detalje(mene je ispitivao oko pola sata,malo manje).Tako da savjetujem da dobro pročitate sve i obratite pozornost na sitnice.Neka od pitanja su:teorije zaštite okoliša,funkcije šuma i koja je najvažnija,šumskogospodarstveno područje,šumskogospodarstvena osnova područja(što je ,tko donosi),koji se dokumenti donose za gospodarenje šumama za uža područja i kraća razdoblja,da li vlasnik u svojoj šumi može sjeći stabla,koji su mu dokumenti za to potrebni,ko izdaje te dokumente,što se dešava ako ti dokumenti budu odbijeni,žirenje svinja,brst koza i napasanje stoke,što je buka,kako se mjeri,gdje je propisana dopuštena razina buke,tko mjeri razinu buke,što se dešava ako buka prelazi dopuštenu razinu,strogi rezervat,zaštićeni dijelovi prirode,nacionalni park,koji je najveći nacionalni park,koliko mora biti velik nac.park,vlasništvo nekretnina u nac.parku,ograničenja vlasnika,da li stranci mogu graditi objekte i izvoditi radove u nac.parku(u knjizi piše da ne mogu ali sad po novom MOGU).
Eto to je to čega se ja sjećam,nadam se da sam bar malo pomogla nekome...
Pozdrav
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eeeeeeeee da i još jedno simpatično pitanje:Zasto se Hajdučki i Rožanski kukovi zovu kukovi?Za sve one koji neznaju(nisam ni ja znala) zovu se kukovi zato što se u Lici i Gorskom kotaru za stijene kaže kuk!;):p
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima!
Ja sam isto u utorak odgovarala kod Medvedovića i prošla sam.:luxhello:
No, moram reći da sam očekivala da će ispit biti puno lakši. Mene je isto pitao samo prvi dio knjige i onaj što je on napisao, no čula sam da je neke prije mene pitao nešo i iz poreza i ekološku tužbu. Ja sam bila negdje pred kraj odgovarala. Nije baš bio predobre volje.:rolleyes: Valjda su ga ovi prije već bili naživcirali.... Uglavnom mislim da sam dosta dobro znala, a dao mi je dva! Malo sam se razočarala... ali nema veze! Prolaz je prolaz!:D
 

Mate

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej jel mžda netko zna gdje mogu nabaviti knjigu iz okoliša,skripta mi se cini super al nema tog dijela o porezima koje vidim pitaju,unaprijed zahvalan.
 

Mate

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
opet Jelene ,hvala na info a jel znas možda jel skripta iz skriptarnice dovoljna i koliki je taj dio o porezim sto fali u skripti,puno puno hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks