AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ni ja nemogu pronaći nešto o sezonskom graničnom prijelazu ???
To nađi u Uredbi o graničnim prijelazima u Republici Hrvatskoj, konkretno članak 21. ;
Sezonski međunarodni granični prijelazi određeni člankom 14. i člankom 16.
ove Uredbe, otvaraju se za međunarodni promet u razdoblju od 1. travnja do
31. listopada svake kalendarske godine.

Ukoliko u kalendarskoj godini uskrsni blagdani započnu prije 1. travnja, granični
prijelazi iz stavka 1. ovoga članka otvaraju se za međunarodni promet sedam dana
prije početka blagdana.
 

rsimac

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li tko bio na ispitu jučer tj. 18.06. i kakva je bila prolaznost? Sto najčešće prof. pita?
 

irenas

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas nas je na ispitu bilo 3,jedna pala,nas dvije prošle.ok je prof.pita konkretna pitanja ,npr.mene je pitao-razlozi isključenja kod azila.budući da nas je bilo malo,malo je i pitanja..klasika..vrste boravka,objasni,putne isprave hrv.državljana,odobrenje za držanje oružja,granični prijelazi,supsidijarna zaštita,uvijeti za vozača koji prevozi opasne tvari.to je to.ja dobila 3 kolegica 4.npr.ja ostala u čudu kad je prvu curu pitao rad stranaca..ona počela pričat radnoj i poslovnoj dozvoli a kad tamo on kaže to više ne postoji..eto to je to,
 

rsimac

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne postoji više (već duže vrijeme tj. od stupanja na snagu novog Zakona o strancima NN 130/11) radna i poslovna dozvola već je riječ o dozvoli za boravak i rad odnosno o potvrdi o prijavi rada.
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prošla danas Staničić: granice (mene je pitao međunarodni i pogranični prijelaz i sezonski, kolegicu nadzor granice), vrste putnih isprava i posebno o putnom listu, koje isprave imamo kod oružja i u koju kategoriju spada oružje onesposobljeno za uporabu tehničkim postupkom (kategorija D). kolegica i ja smo prošle i dobile 3, jedna kolegica je pala iz istog razloga ko i ja prošli put: promjenio se zakon o strancima nove su prezentacije pa pogledajte malo ako ste si prezentacije s neta skinuli već puno prije. sretno :D
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koja je razlika između pograničnog i međunarodnog prometa ?
pogranični je namjenjen za osobe hrvatskog državljanstva koji žive blizu granice. imaju odobrenje za prelazak izvan radnog vremena graničnog prijelaza, to je za one koji žive blizu granice a recimo rade u susjednoj državi i slično
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li se treba učiti onaj dio sa državljanstvom i osobnim stanjima građana budući da smo to već imali u općem upravnom pravu i koji zakoni su se mjenjali što se tiče knjige koliko sam skužio poglavlje o strancima je novo kao i državljanstvo?? jel to to il ima nešto još što se mjenjalo???
 

enna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolege,razmišljam da upišem ovaj predmet kao izborni,dajte mi recite dal je težak ispit? ne znam što da izaberem..hvala..
 

hrgolina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolege,razmišljam da upišem ovaj predmet kao izborni,dajte mi recite dal je težak ispit? ne znam što da izaberem..hvala..
ja ne znam za ispit ali iz osobnog iskustva preporučam socijalnu politiku i izborne sustave...:happy:
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ne znam za ispit ali iz osobnog iskustva preporučam socijalnu politiku i izborne sustave...:happy:
moja frendica je imala ovaj izborni, i mislim da spada u malo teže izborne, izborne sustave sam i ja imala i lagan je ispit i civilno društvo isto lagano :wink5:
 

zoks3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok, može mi netko reči tko je friško položio ovaj predmet iz čega je učio, hvala :)
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok, može mi netko reči tko je friško položio ovaj predmet iz čega je učio, hvala :)
ja sad pripremam taj ispit za 11 mj. i koliko sam skužio imaš na stranici prava na katedri za upravnu znanost pod našim studijom prezentacije i po njima se uči a imaš i knjigu stipe ivanda policijsko upravno pravo, pa probaj kombinirati to dvoje, znam samo da je zakon o državljanstvu novi kao i zakon o strancima, a ima i nekih sitnih promjena i u drugim zakonima
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja sam to prošla sad u 9 mj i učila sam samo iz tih prezentacija i to je skroz dovoljno
Slažem se s kolegicom. Prezentacije su dovoljne i za ocjenu odličan. Ja sam to davno polagala sad ne znam jel došlo do kakvih promjena u literaturi.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal treba znat i privatnu zaštitu kod poglavlja poslovi opće sigurnosti osoba i imovine jer vidim da toga nema u prezentacijama!!
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vi koji učite ovaj predmet,možete li otvoriti zadnju prezentaciju prijevoz opasnih tvari?
ja ne mogu ili nemam program u kojem je pisana ili nešto s njom ne štima
pa ako ima netko ko ju je otvorio bila bi zahvalna da mi kaže u kojem ju je programu otvorio
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks