AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

just_me

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko koja je literatura za ovu akademsku godinu, jesu li to još uvijek samo one prezentacije sa weba ili ima i knjiga, zakoni? Ide li možda netko u 11. mjesecu na ispit?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko koja je literatura za ovu akademsku godinu, jesu li to još uvijek samo one prezentacije sa weba ili ima i knjiga, zakoni? Ide li možda netko u 11. mjesecu na ispit?
ja idem u 11 mj :)) neznam koja je literatura točno. ja sam počela učiti po skripti iz skriptarnice
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala! skinula sam si te prezentacije i prošla sam sve slajdove i skriptu i u prezentacijama ima dosta toga. jel baš moram sve znat iz prezentacija ili postoji nešto što ne pita?
ispituje profesor staničić ili?
da,Staničić ispituje :happy:
 

just_me

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja idem u 11 mj :)) neznam koja je literatura točno. ja sam počela učiti po skripti iz skriptarnice
Pošto sam bila do sada bolesna tek ću sada početi učiti pa nisam sigurna da li ću stić to sve naučit do 7.11., jel ti već dugo učiš? Hoćeš li samo po prezentacijama ili ćeš tražiti i državljanstvo i ovo ostalo što su spominjali?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pošto sam bila do sada bolesna tek ću sada početi učiti pa nisam sigurna da li ću stić to sve naučit do 7.11., jel ti već dugo učiš? Hoćeš li samo po prezentacijama ili ćeš tražiti i državljanstvo i ovo ostalo što su spominjali?
ja učim nekih tjedan dana i naučila sam skriptu al sam sad počela malo kombinirati i prezentacije. mislim da bi trebala stić. imaš još 2 tjedna što ti je po mom mišljenju sasvim dovoljno
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi dajte neke dojmove s ispitnog roka u 11. mjesecu i ko je bio ispitivač.
evo mene :)
ispit je bio u ponedjljek 7.11. u 8h (tak je navodno najčešće ispit iz policijskog)
ispitivao je prof. stanišić, kolko ja znam samo on to ispituje bar na zadnjim rokovima. bilo nas je 3 na ispitu. samo ja sam prošla. ostale 2 cure su pale al svojom krivnjom, spetljale su se na najednostavnijim pitanjima.
učila sam nekih 10 dana po prezentacijama.

evo mojih pitanja:
1. odobrenje za držanje oružja - kome će se dati, da li se uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti izdaje trajno ili ne, koliko često osoba mora ići na zdravstvene preglede (svakih 5god) , tko osobu može uputiti na izvanredni zdravstveni pregled i zašto (policijska postaja ili uprava ako posumnja da više nije spspban za držanje oružja), što ako se osoba ne odazove na zdravstveni pregled, što ako se ustanovi da je osoba nespspbna za držanje oružja
2. vrste oružja
3. što je to spajanje obitelji - kome se odobrava, kome će se uvijek odobriti (azilantu)
4. azil- kome se odobrava, kome se ne odobrava, kome se podnosi zahtjev

kolegice je pitao ova pitanja:
1. vrsta putnih isprva hrvatskih državljana, ovjasni putni list
2. viza - što je viza, vrste viza, objasni ih, što ako je strancu istekla vize (u kakvom je on ona statusu u rh-nezakonitom boravku), što će se onda učiniti (protjerivanje stranca), što ako stranac na napusti rh (prisilno će ga se udaljiti
3. odobrenje za nabavu oružja - tko izdaje, kome, uvjeti
4. vrste putovnica, rok važenja putovnica, dilpomatska i službena putovnica
5. vrsta boravka stranca u rh, objasni stalni boravak - kome se odobrava, uvjeti
6. radna i poslovna dozvola
7. razlika azil i supsidijarna zaštita
8. tko odlučuje o zahtjevu za azil
9. privremena zaštita

sretno svima!
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako nekome treba dajem za male novce svoju literaturu i materijale iz kojih sam učila policijsko.
sve informacije u inbox
 

Tommy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i mene zanima literatura, konkretno, dali je dovoljno učiti samo prezentacije ili treba i knjiga i zakoni...
 

Sanjek

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
S obirom da nismo imali predavanje zadnji put, poslala sam mail profesoru što se tiče predroka. Rekao je da će bit u ponedjeljak 28.05. u 9 sati, ĆM4, soba 11
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam pitanje u vezi sa sezonskim prelaskom granice: jel to još uvijek aktualno pitanje jer ja to nemogu pronač u svojim prezentacijama :dry:
ako neko zna može mi odgovorit našla sam tu na forumu : što je to sezonski granični prijelaz i na koliko dugo može biti otvoren?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks