AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

ICE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo ja bila i prošla od prve kod Medvedovića. to je bilo tamo negdje u 2. mjesecu prošle godine tak da neznam tko danas drži taj ispit. no, dakle policijsko......mene je pitao samo o oružju......razgovor ugodni, nisam briljirala dobila 2. SAVJET: naući o svemu ponešto samo da ne šutiš, medo voli i priupitati nešto iz opće kulture, barem izgledaj pametno! sretno
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da samoj sebi odgovorim na pitanje, i ja sam prošla kod Medvedovića. Princip ispitivanja: postavi jedno pitanje, počneš odgovarati a on se zapriča i jedno 20 min. nalazi neke zgode za prepričavanje, pa onda drugo pitanje pa opet zgode i tako redom... Ali barem je nasmiješen i dobre volje pa sumnjam da će itko kod njega loše proći. A pitanja su bila:
1. Definicija stranca, kojim zakonom je pitanje stranaca regulirano u RH, vrste boravka stanaca
2. Koje se isprave mogu izdati strancima, putne isprave stranaca, kada se strancu izdaje putni list
3. Kada se stanac može protjerati iz RH i tko donosi tu odluku
4. Putne isprave hrv. državljana
5. Razlika između diplomatske i službene putovnice
6. Razlika između brodarske i pomorske knjižice i čemu služe (osim kao putna isprava)
7. Vatreno oružje
8. Nabava kojeg oružja je zabranjena u RH
9. Primjer oružja koje ima izgled drugog predmeta
10. Da li je kuhinjski nož oružje :)

Ponovila bi savjet kolegice Ice, prođite kroz knjigu tako da mu znate o svemu ponešto reći, malo pratite vijesti i čitajte novine da se možete s njim raspravljati i bit će oduševljen.
Sretno svima!
 

Kizo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Došao kod Medvedovića, prvo smo malo općenito pričali, onda me pitao putne isprave, kada se izdaje putni list, kada se izdaje putni list za stranca i vrste vatrenog oružja, nije puno tražio, nakon 5-6 minuta rekao je dosta, dobio 5:luxhello:
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok, iz čega učite policijsko. dali ima tko kakvu skriptu da stavi u skriptarnicu
 

Kizo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok, iz čega učite policijsko. dali ima tko kakvu skriptu da stavi u skriptarnicu
Imaš knjigu od Ivande "Policijsko upravno pravo", potrcrtaš si najbitnije da znaš o svemu pomalo pričati, s time da ti najviše pita putne isprave, oružje i to je to.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Knjiga je fakat okej, tim vise sto je prvih 100 stranica prepisano iz upravnog općeg dijela (drzavljanstvo, osobna iskazn, jmbg,putne isprave...)
Naucljivo je. ja izlazim prvi put sada u 11. i ne zabrinjavam se previse...
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
isto učim iz te knjige, pošto nitko nije napravio skriptu. A šta i zakon o strancima treba?????ja sam mislila da je dovoljno o strancima ono što piše u knjizi.

e i jel znaš razliku pomorske i brodarske knjižice? što je točan odgovor?

i ono pitanje dali je kuhinjski nož oružje?

koji put izlaziš?

sad sam skužila da je zakon o strancima novi pa valjda zato i njega treba učit!
jesi ti onda onaj dio o strancima iz knjige preskočila i što se tiče stranaca samo iz zakona učiš? ili treba nešto i iz knjige?
 

leonela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Strance učim iz zakona samo onoliko koliko piše u knjizi. Za kuhinjski nož ću doznati neki smislen odgovor jer nisam baš sigurna, izgleda mi kao navlakuša i što god kažem bit će netočno.
Kako sam shvatila pomorsku i brodarsku knjižicu, brodarskom se može prijeći i državna granica dok pomorskom ne može i kod brodarske se kao uvjet za izdavanje ne traži tečaj iz temeljnih sigurnosti na brodu.
Izlazim prvi put i učim tek nekih dva tjedna. Ti?

Kuhinjski nož nije hladno oružje ukoliko je njegova namjena rezanje kruha, ali ako posluži za napad onda je hladno oružje.
 

leonela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej! Naletjela sam na novi Zakon o oružju iz 2007. i vidim da ima podjelu oružja po nekim A, B, C, D kategorijama i još nekih izmijenjenih stvari.

Ima i novi Zakon o azilu ali nisam još pogledala promjene.
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi, jel mi netko moze pogledat kad je policijsko sljedeći tjedan.

i dal ima netko neka pitanja, puno bi mi pomoglo jer neću stići sve naučit.

mrzim kad imamo nove zakone a staru knjigu pa nek mi sad uspoređujemo, uzas.

novi je Zakon o oružju, Zakon o azilu i Zakon o strancima, tj. 3/4 knjige, koma.
ne znam po čemu da učim.

Pozdrav ljudi i sretno!
 

pristina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanje: za izvanredne studente po starom programu da li još moraju polagat ovaj ispit? čula sam da je konzularno ukinuto za izvanredne pa me zanima da li je i ovo.

hvala na odgovoru
 

Dobri Duh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prva informacija, ja sam bio prije 2 mjeseca i dosta ljudi pada iz policijskog nije baš lagano kao i drugi izborni, nešto je zahtjevniji, a vidjeh da od 1-05-08 dolazi i do izmjene literature za taj ispit tako da ne vjerujem da ga se onda ukida. Odkuda uopće ti informacija da je ukinut?
 

leonela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobri Duše, nemoj mi to govoriti. Stekla sam dojam da ispit nije težak, ali sad više nisam sigurna. Ako ti se bude dalo, napiši koje pitanje.
Hvala!
 

martina k.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam polozila ispit u 2.mj i mogu jedino reći da se za ispit moraš dobro pripremiti jer ljudi iz tog predmeta zaista padaju. Mene je pitao sto znam o opasnom teretu i koja je uloga policije kod opasnog tereta, zatim javno okupljanje, vrste boravka stranaca iz novog Zakona o strancima i kad je taj zakon stupio na snagu i da li se sve njegove odredbe primjenjuju?
Na ispitu prođe cijelu knjigu. Moj savjet - nemojte ništa izostaviti u ucenju, jer zaista pita sve.
Sretno!
 

Dobri Duh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
tri pitanja iz Zakona o strancima me pitao. Prestanak važenja poslovne dozvole. Koje kategorije mogu raditi bez radne ili poslovne dozvole, te one do 30 dana i ostalo (malo skratih). Niti na jedno pitanje nisam niti zucnuo i zasluženo sam pao, sve bilo gotovo u minuti. Ispit podcijenih i zasluženo padoh, mada nisam baš za nabrajanja vrsta plinova i sličnih pitanja ali tko me pita
 

pristina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prva informacija, ja sam bio prije 2 mjeseca i dosta ljudi pada iz policijskog nije baš lagano kao i drugi izborni, nešto je zahtjevniji, a vidjeh da od 1-05-08 dolazi i do izmjene literature za taj ispit tako da ne vjerujem da ga se onda ukida. Odkuda uopće ti informacija da je ukinut?
pa nemam informaciju zanima me jer to mi je izborni kao i konzularno, a za konzularno mi je rekla frendica da piše na zidu ispred referade da izvanredni studenti ne moraju više polagat.pa možda i policijsko:laughing:
samo ispitujem.jaaaaaaaaaaako dugo moje noge nisu vidle fakultet:confused2:, trebala bi otić i pogledat malo šta ima novog :cool:
 

Dobri Duh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit na prvi pogled (izborni) ne izgleda, ali je po meni vrlo zahtjevan (naravno sreća je bitan faktor - odnosno da te otvori sa dobrim pitanjem. Ja učim knjigu i zakone i to sada u detalje. Mislim da zaštitu od požara, priv. zaštitu, osobnu i državljanstvo ne treba uopće jel to mislim da nije nikada pitao, ali nikada se ne zna, po meni malo prezahtjevan ispit za izborni (detalji koji su posve nepotrebni)

Za konzularno ne znam to sam položio nedugo
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks