AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

darija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ima li ko da se sprema na ovom roku izaći na ovaj ispit. Ja sam htjela prijavit ali mi preko studomata nije na ponudi u rubrici prijava ispita, pa ne znam ili se ne može sada polagat ili je kod mene u pitanju neka greška
 

darija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
spremam se za pon. za ispit pa sam primjetila da postoje izmjene zakona o osobnoj isaznici koje nisu u prezentacijama pa ako jos neko uci po prezentacijama neka malo obrati paznju na to.
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas na predroku pitanja..rad stranaca, javna okupljanja, supsidijarna zaštita..profesor postavlja dosta potpitanja ali ne traži detaljno znanje..sve smo prosle na predroku
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
spremam se za pon. za ispit pa sam primjetila da postoje izmjene zakona o osobnoj isaznici koje nisu u prezentacijama pa ako jos neko uci po prezentacijama neka malo obrati paznju na to.
Jel bi htjela napisat o koji izmjenama se radi... thnx!

Ne treba, našla sam...
 

Mariah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Današnja pitanja:

1. Ustroj policije
2. Kod policijskih ovlasti, kada policijski službenik smije uporabiti tuđe prijevozno sredstvo ili komunikacijski uređaj?
3. Gdje se javna okupljanja ne smiju održavati (tj. mirno okupljanje i javni prosvjed)?
4. Putne isprave hrv.državljana
5. Što je EU ''plava karta''?

1. Granična kontrola? Kakvoj kontroli podliježu državljani država članica EGP-a? (valjda osnovnoj samo, dok državljani trećih zemalja podliježu temeljitim kontrolama)
2. Kome se ne odobrava azil? A kome se odobrava azil?
3. Što je viza? Kome treba viza za ulazak u RH? (valjda samo nekim državljanima, to je uređeno valjda nekim propisom na razini EU nemam pojma, u magli mi je :D ) Tko izdaje vizu?
4. Stalni boravak?

Mislim da je to to, bile smo jedna kolegica i ja, ocjene 4 i 3, prof.Staničić je odličan, strpljiv, pomaže, pita samo ono najbitnije..tako da bez straha, i sretno :)
 

ana15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja:

1. Ustroj policije
2. Kod policijskih ovlasti, kada policijski službenik smije uporabiti tuđe prijevozno sredstvo ili komunikacijski uređaj?
3. Gdje se javna okupljanja ne smiju održavati (tj. mirno okupljanje i javni prosvjed)?
4. Putne isprave hrv.državljana
5. Što je EU ''plava karta''?

1. Granična kontrola? Kakvoj kontroli podliježu državljani država članica EGP-a? (valjda osnovnoj samo, dok državljani trećih zemalja podliježu temeljitim kontrolama)
2. Kome se ne odobrava azil? A kome se odobrava azil?
3. Što je viza? Kome treba viza za ulazak u RH? (valjda samo nekim državljanima, to je uređeno valjda nekim propisom na razini EU nemam pojma, u magli mi je :D ) Tko izdaje vizu?
4. Stalni boravak?

Mislim da je to to, bile smo jedna kolegica i ja, ocjene 4 i 3, prof.Staničić je odličan, strpljiv, pomaže, pita samo ono najbitnije..tako da bez straha, i sretno :)
U koliko sati je bio ispit? Iz čega si učila?
Hvala!
 

ana15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molila bih nekoga ako ima prebačene prezentacije u Word da mi ih pošalje na mail jer ih ja ne mogu otvoriti!!! Hvala!
 

mape5

Super Moderator
Poštovane kolegice i kolege, do rokova u veljači 2016. godine literatura za polaganje kolegija Policijsko upravno pravo ostaju prezentacije dostupne na stranici. Od rokova u veljači ispit će se polagati po knjizi: Staničić, Frane, Policijsko upravno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2015
 

mape5

Super Moderator
danas sam prošla ovaj ispit. Prof. Staničić ispitivao, bilo nas je troje. Prošle smo nas dvije i jedan dečko nije prošao. Pitanja koja su meni bila: javno okupljanje, do kojeg roka se mora izdati zabrana održavanja javnog okupljanja, vrste stranaca, pa je bilo neko pitanje, moram priznati da ga baš nisam skužila, nešto kao ko ima povoljnije uvjete za dobivanje prebivališa ??? to sam rekla da neznam, pa kada se donosi odluka o ja sam shvatila tko ne može dobiti azil, vrste oružja. To je mene pitao. Ovu curku je pitao - vrste isprava za oružje, uvjeti za dobivanje odobrenja za nabavu oružja - opći i posebni uvjeti, održavanje javne priredbe i ne sjećam se više. A dečka je pitao privremena zaštita stranca ? i to je to što se sjećam. ugodan ispit, bar meni nije bio previše stresan. Učila sam po prezentacijama, koje sam si prebacila u WORD, pa ako nekome trebaju nek mi se javi. vremenski - prije mjesec dana pročitala, zadnjih tjedan dana intenzivno po par sati (3-4 sata) što u čitaonici u TMT a što doma.
 

bemartina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam položila policijsko u 4 mj...pitao me nacelo razmjernosti u radu policije, hijerahijski ustroj, ravnateljstvo policije, tko može biti ravnatelj, tko tj kako se dobiva zabrana ulaska u RH, rokovi, privremena zastita, vize, i nesto jos o strancima ne sjecam se vise....prezentacije nisu dovoljne po meni, pita puno šire nego je u prezentacijama, mene je na vizama provjerio po cemu sa ucila....eto sretno svima :)
 

karlamatus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal zna netko jel bi postojala mogucnost promijeniti termin predavanja ove godine? jer se poklapa sa engleskim sa druge godine a neki imaju i jedno i drugo a htjeli bi upisat ovaj izborni..
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal je ovaj termin predavanja 3. i 4.5. od 17 do 21 ili to stoji još od prijašnjih predavanja?
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja na ispitu kod Stanicica: vrste boravka, zasto bi osoba zeljela stalni boravak, isprave o oruzju, ubrzani postupak kod azila i razlozi za to, kad osoba zatrazi azil ( redovno- pri prijelasku granicnog prijelaza, izvanredno - prema nacelu sur place), izvanredni lijecnicki pregled, prijava javnog okupljanja, razlozi za supsidijarnu zastitu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks