AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove građanskog prava

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dosta ljudi prenosi ovaj predmet i pada, zar je gradivo tako zahtjevno i tesko ili se ljudi boje izac na taj predmet jer ih plasi gradivo iz knjige od 700 str? citajuci forum vidim da je puno kolega proslo po toj skripti od 80 str,jel je to sreca sto su prosli po njoj ili je skripta stvarno dovoljna?:confused2:
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sve ti je to kolega sreca, neki nauce tih 80. str i produ, a neki nauce cijelu knjigu od A-Ž i pitaju ih npr razliku izmedu redovitog i solidarnog jamstva, i slične razlike, traže da nabroje sve pretpostavke kad je zabluda bitna( u skripti su sam 3-4, a u knjizi ih ima 6) kod keglavic je sad najteze odgovarat, matanovac je stalno nesto zivcana al ako znas neće te rusit..ugl. sve treba nauciti ako eliš proć sto prije, ako ti se ne zuri zavrsit studij- nda uci po skirpti pa ćeš proć iz nekog puta.
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal se izmjenjuju ispitivači svaki rok ili mogu par rokova za redom imat istog ispitivaca?
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
izmjenjuju se svaki put, bar dok sam ja polagala, tak je bilo...
A nije baš da se izmjenjuju svaki put! Može se dogodit da budeš par puta kod istog profesora. :happy: Moje kolegice su uvijek bile recimo kod Matanovac dok ima slucajeva kad si jedom kod Hane pa kod Keglević pa opet kod Hane! :wink5:
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A nije baš da se izmjenjuju svaki put! Može se dogodit da budeš par puta kod istog profesora. :happy: Moje kolegice su uvijek bile recimo kod Matanovac dok ima slucajeva kad si jedom kod Hane pa kod Keglević pa opet kod Hane! :wink5:
mene je zadesilo bilo da sam na 3 roka za redom bila kod Romane, i čak na komisiji gdje sam opet pala. zatim sam 5-i put bila kod Keglević i prošla sam :)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mene je zadesilo bilo da sam na 3 roka za redom bila kod Romane, i čak na komisiji gdje sam opet pala. zatim sam 5-i put bila kod Keglević i prošla sam :)

kaj si ucila iz knjige ili skripte? znaci ovisi i o ispitivacu dal ces proc ili ne...jel tko uopce prošao kod te romane matanovac-vučković?
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kaj si ucila iz knjige ili skripte? znaci ovisi i o ispitivacu dal ces proc ili ne...jel tko uopce prošao kod te romane matanovac-vučković?
a ima ljudi. to je sve individualno. moja kolegica je na dekanskom prošle godine kod romane prošla po skripti od 80 stranica, a ja sam tek peti put dala kad sam učila iz knjige, i to kod Keglević.
meni se osobno, Romana baš i ne sviđa. Mada ona ne komplicira puno i postavlja direktna pitanja, al meni ona djeluje živčano, nestrpljivo, i stalno koluta očima.ne viđa mi se ta žena nikako, a opet, da se prolazi i kod nje, prolazi se, i većinom ljudi po skrpti od 130 stranica prolaze.
Ako ne želiš izać sad na ovom roku, idi slušat ispite kod svakog ispitivača pa ocijeni sama ko ti se najviše sviđa, jer ovako će ti svatko pričat nešto svoje, jer svako svakog doživi na drugi način.
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kaj si ucila iz knjige ili skripte? znaci ovisi i o ispitivacu dal ces proc ili ne...jel tko uopce prošao kod te romane matanovac-vučković?
Ja sam prošla kod nje na roku u 7. mj! :happy: Nije bila živčana i baš je bila ok i korektna. Sve ti zavisi o njihovom raspoloženju, sreći ali i znanju... :mellow: Ja sam učila po skripti od 130 str!
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi jel netko zna koliko otprilike keglavic postavlja pitanja svakome ? Ili to sve zavisi (2-10)
U pravilu postavi iz svakog dijela po jedno pitanje! Ali ti i postavi zamjensko pitanje ako ne znaš odgovor, što recimo Romana ne radi. :happy:
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Problem kod građanskog prava po meni je u nedostatku kolokvija pomoću kojih bi se ovaj ispit mogao dosta bezbolnije i lakše riješiti ili u formiranju ispitnih pitanja za svaki dio kako bi studenti mogli lakše ovo položiti.Njih ima dovoljno na katedri i samo treba malo dobre volje i prisile od strane mutave predstavnice i studenata da to oživi.Zamislite da iz kaznenog ne postoje uopće kolokviji,a kamoli ispitna pitanja(240 komada) za njih i da Bonačić jednostavno kaže da je za materijalno literatura ona prva knjiga,za procesno druga,a za prekrašajno treća.Prolaznost bi bila negdje oko 1%možda.Drugo,predavanja,barem kod Kanceljakice prošle godine bila su doslovno promašaj i žalim što sam ih pohađao mjesec i pol jer su totalno beskorisna i na njima ne možeš ništa saznati što bi ti eventualno olakšalo polaganje ovog ispita.Slušao sam opći dio i stvarno(400 str.knjige),žena je spomenula 2 pitanja koja bi se mogla pojaviti na ispitu.Mislim stvarno?Svi znamo da se pojavljuje minimalno 22 pitanja iz tog dijela samo ona ne želi reći na što da obratimo posebnu pažnju.Stoga,koja je svrha takvih predavanja?Sljedeće,ono pravilo o nemogućnosti polaganja ispita druge godine ako nismo položili sve ispite prve godine najveći je apsurd koji postoji u slučaju da ti sa prve godine ostane samo građansko pravo.Studentima koji prenose samo jedan ispit iz prve godine treba omogućiti polaganje ispita drugih godina sve dok Bolonjski sustav u ovom trulom visokom školstvu ne oživi jednom kako je i bio zamišljen i prepisan od strane drugih mnogo razvijenijih država(to najčešće bude građansko).No,ekipi s katedre očito odgovara ovakva slaba prolaznost,a studenti će i dalje ovo padati u najvećem postotku.To je moje viđenje ovog kolegija.Učim iz knjige i nadam se da ću imati sreće što želim svima vama.:happy:
 

zoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što je šteta, zastara, što su pretpostavke pravnih poslova, što su pr. poslovi, što su vlasničke tužbe
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja kod keglavicke: nuzno nasljedstvo i subjekti, vrste oporuke, prekomjerno ostecenje, pravo zadrzanja (detaljno)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi recite mi dal trebam ucit pravnu narav pravne osobe str. 39.(one neke teorije)?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jednom sam slusala ispit, ako nisu znale studentice odgovor, nije ih rusila odmah vec im je pomagala podpitanjima, no, ne bih se cudila da neki profesor rusi, ako ne znas nesto od vrlo bitnih i najosnovnijih stvari, ono sto sam se naucila na ovom faksu je da ljudi pretjeruju, cak i izmisljaju, tako da se ne plasi komentara.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks