AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove građanskog prava

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dovoljna je skripta..
nemoj slušat ove paničare.
al ju moraš dobro naučit i otić slušat ispit kod svih troje,pa ćeš vidjet kaj sve ispituju i na koji način.a imaš i sva pitanja ovdje...
 

MalaBubama

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dovoljna je skripta..
nemoj slušat ove paničare.
al ju moraš dobro naučit i otić slušat ispit kod svih troje,pa ćeš vidjet kaj sve ispituju i na koji način.a imaš i sva pitanja ovdje...
...a super onda :) :) Po kojoj si ti skripti prosla?? Po ovoj od 130 str ili 80 str???
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
...a super onda :) :) Po kojoj si ti skripti prosla?? Po ovoj od 130 str ili 80 str???
nisam još prošla jer nisam dobro naučila,a koja je skripta pojma nemam,od svake po malo,pa je tako nastala moja vlastita :tongue2:
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a nisi rekla da moraš učit prek ljeta?
jedva naučim i iz vlastitih skripti,di bi još iz knjiga?!
da sam si takvo zlo željela,otišla bi na pravo ili nešto slično(s obzirom na težinu)...
ugl.svima želim ne previše iscrpljujuće učenje građanskog prek ljeta!
pozdraff
 

MalaBubama

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gradanskog mi je bilo dosta proslog ljeta, ovo ljeto imam nesto drugo :( :(

Moja preporuka je da se uci iz knjige jer je puno bolje objasnjeno i lakse je. Skripte su napisane od strane studenata i nisu razumljive. Profesori ne inzistiraju da se citira knjiga, moze se objasnit i svojim rijecima, ali naravno strucnim rjecnikom. Znamo svi jako dobro da su profesori nezadovoljni ako se uci iz skripte, a to da se ucilo iz skripte oni mogu brzo primjetiti :/

Ima par sretnika koji su prosli po skripti i na tome im cestitam :) , ali mislim da se ucenjem iz skripte puno riskira i gubi jaaako puno vremena. Procitala sam jednu skriptu (mislim da onu od 80 stranica) i primjetila da nisu potpune neke osnovne definicije. Naizgled imamo dosta rokova- ali brzo se dode do komisije i onda tu nastaju problemi.

Meni je ovo bio najtezi ispit ikad, i najvise sam se pripremala upravo za njega. Sretno svima :)
 

wendy18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam malo citala vasa iskustva po forumu i vidila sam da ima dosta pitanja sto ste naveli kao ispitna pa me zanima jel moguc prolaz da se uci samo po njima ??
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam malo citala vasa iskustva po forumu i vidila sam da ima dosta pitanja sto ste naveli kao ispitna pa me zanima jel moguc prolaz da se uci samo po njima ??
sva pitanja s foruma su uglavnom cijela literatura...i nije ti dovoljno samo naštrebat definicije nego treba znat i primjere kad pitaju, a to je najlakše da učiš po knjizi jer je jako ljepo i razumljivo napisana. za ovaj ispit treba pošteno sjest i naučiti.

Gradanskog mi je bilo dosta proslog ljeta, ovo ljeto imam nesto drugo :( :(

Moja preporuka je da se uci iz knjige jer je puno bolje objasnjeno i lakse je. Skripte su napisane od strane studenata i nisu razumljive. Profesori ne inzistiraju da se citira knjiga, moze se objasnit i svojim rijecima, ali naravno strucnim rjecnikom. Znamo svi jako dobro da su profesori nezadovoljni ako se uci iz skripte, a to da se ucilo iz skripte oni mogu brzo primjetiti :/

Ima par sretnika koji su prosli po skripti i na tome im cestitam :) , ali mislim da se ucenjem iz skripte puno riskira i gubi jaaako puno vremena. Procitala sam jednu skriptu (mislim da onu od 80 stranica) i primjetila da nisu potpune neke osnovne definicije. Naizgled imamo dosta rokova- ali brzo se dode do komisije i onda tu nastaju problemi.

Meni je ovo bio najtezi ispit ikad, i najvise sam se pripremala upravo za njega. Sretno svima :)
potpisujem :) dok nisam sjela i uzela knjigu nisam ni prošla. dala sam sam ga tek 5.i put. do tad sam učila po skripti od 131. stranicu...ok je ta skripta, al meni nije bila dovoljna jer mi je sa primjerima mnogo lakše povezat to sve.
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
uzmite skriptu i dobro je naučite skup s primjerima i prođi pitanja s foruma i prošli budete.
pa di bi došli da slušamo savjete svih ostalih.svak ima nekaj svoje i svak doživljava drugi ispit na drugačiji način.
meni je recimo upravno bilo katastrofa i nikako mi nije sjelo,a drugi su govorili da nije teško,dok recimo za računovodstvo govore da je teško,a meni je jedan od najlakših ispita.
tako da uzdajte se u sebe i krenite po svom.i izađite na ispit,makar pali.bit će vam puno lakše,bar je meni tako.
sretno!
 

Kleopatra7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
uzmite skriptu i dobro je naučite skup s primjerima i prođi pitanja s foruma i prošli budete.
pa di bi došli da slušamo savjete svih ostalih.svak ima nekaj svoje i svak doživljava drugi ispit na drugačiji način.
meni je recimo upravno bilo katastrofa i nikako mi nije sjelo,a drugi su govorili da nije teško,dok recimo za računovodstvo govore da je teško,a meni je jedan od najlakših ispita.
tako da uzdajte se u sebe i krenite po svom.i izađite na ispit,makar pali.bit će vam puno lakše,bar je meni tako.
sretno!
Slažem se s masom jer meni ne pada na pamet učiti 777 str. iz knjige. I provjereno znam da u skripti ništa ne nedostaje :happy:
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisam bila kod matanovac ali cula sam da ne pita detalje i da je ok! ja sam htjela kod nje ali sam kod keglevic :( skupila sam sva pitanja sa foruma i sad me zanima da li netko zna odgovore na ova pitanja:1.PRESUMIRANA KRIVNJA?
2.PONISTAJ UGOVORA,TUZBA ZA POBIJANJE UGOVORA?
3.UGOVOR O DAROVANJU?
4.FIDUCIJARNO VLASNISTVO?
5.PREJUDICIJELNA I PETITORNA TUZBA?
6.SUBJ. I OBJ. ROK?
nadam se da ce mi netko odgo bar na nesto i sto prije jer je u pon ispit.. help.. :/

e da i kad je donesen zakon o obveznim odnosima i zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima?
 

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima? 1996.g.,stupio na snagu 01.01.1997.

to je jedino kaj znam od tih pitanja kaj si napisala :crazy:
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisam bila kod matanovac ali cula sam da ne pita detalje i da je ok! ja sam htjela kod nje ali sam kod keglevic :( skupila sam sva pitanja sa foruma i sad me zanima da li netko zna odgovore na ova pitanja:1.PRESUMIRANA KRIVNJA?
2.PONISTAJ UGOVORA,TUZBA ZA POBIJANJE UGOVORA?
3.UGOVOR O DAROVANJU?
4.FIDUCIJARNO VLASNISTVO?
5.PREJUDICIJELNA I PETITORNA TUZBA?
6.SUBJ. I OBJ. ROK?
nadam se da ce mi netko odgo bar na nesto i sto prije jer je u pon ispit.. help.. :/

e da i kad je donesen zakon o obveznim odnosima i zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima?
Ukoliko imaš knjigu, na str. 507. ti se nalazi ugovor o darovanju iliti darovanje.
Inače to je ugovor kojim jedna str. dobrovoljno i besplatno prepušta dr. str. neku imovinsku korist , a ova to prihvaća. Onaj koji daruje - darovatelj. Onaj koji dar prihvaća - obdarenik.

Prejudicijelnom tužbom i petitornom tužbom štiti se pravo stvarnoga tereta.
 

kumer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ekipa pomagajte...jel zna netko mozda; susjedska prava?? Kako se popravlja imovinska steta? Nagodba??
 

anchi22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
susjedska prava-ovlasti, dužnosti i zabrane u izvršavanju prava vlasništva na nekretninama koje međusobno graniče ili se nalaze u neposrednoj blizini
Tu spadaju: pravo posijeći grane i korijenje tuđeg drveta; pravo pristupa na tuđu nekretninu; pravo na uporabu tuđe nekretnine radi izvođenja radova...


Ustvari imaš sve ove odgovore u skripti...
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolega, ova skripta od 131 str. je dovoljna il ova od 80 i nesto? iskustva?
što se tiče obuhvaćenog gradiva jednake su, osim što je ova od 131 str. upotpunjena pitanjima i odgovorima (kroz cijelo gradivo). meni je bila dovoljna manja skripta, iako je ova veća vizualno bolje "organizirana", pa sam koji put zavirila i provjerila neke stvari u njoj, ali kažem to je bilo više radi nekakvog povezivanja gradiva koje mi možda na prvu nije baš najjasnije sjelo ;)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
što se tiče obuhvaćenog gradiva jednake su, osim što je ova od 131 str. upotpunjena pitanjima i odgovorima (kroz cijelo gradivo). meni je bila dovoljna manja skripta, iako je ova veća vizualno bolje "organizirana", pa sam koji put zavirila i provjerila neke stvari u njoj, ali kažem to je bilo više radi nekakvog povezivanja gradiva koje mi možda na prvu nije baš najjasnije sjelo ;)
Koliko ti je odprilike trebalo vremena da naucis gradansko po toj skripti? nadam se da ne gnjavim pitam jos gradansko nisam ni taknula.:happy:
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko ti je odprilike trebalo vremena da naucis gradansko po toj skripti? nadam se da ne gnjavim pitam jos gradansko nisam ni taknula.:happy:
naknadno sam skužila da sam odgovorila u porezni odjel, ali pričamo o istim skriptama pa valjda i istom gradivu (ja sam upravni)... iskreno, prvo sam učila neka 2 tjedna i to naravno nije baš bilo dosta i bila sam jako nesigurna, pogotovo sam pomotala vlasništvo i posjed i tako pala kod keglević. zatim sam učila još tjedan dana obvezno, stvarno i nasljedno, ali ono tjedan dana dan i noć...opći dio sam bila ponovila prije ispita (jer sam ga već bila dobro naučila i previše vremena čak izgubila na tom prvom dijelu...) i prošla sam kod matanovac. podijeli si skritu u dijelove i daj si za svaki dio tjedan dana (nasljedno nije tako opširno i vjerojatno ti neće toliko trebati). svaki dio u tih tjedan dana uči, definicije napamet, ponavljaj, čitaj...kasnije će ti se to sve spojiti. nauči i načela kod svakog dijela i onda će ti se to sve povezati u cjelinu i neće biti problem...ako to učiš kao skriptu od 80 strana onda bi mogla imati problema s povezivanjem ako ti nije poznata ta materija iz svakodnevnog života, zato mislim da je bolje dio po dio, to je barem moje iskustvo.
sorry na dugom postu, nadam se da će bar malo pomoći ;)
 

forumasica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam to ucila 40 dana, svaki dan oko 4 sata i prosla od prve kod hana. dobila sam 4 :) napravi si plan koliko ces svaki dan uciti i kad sve to prodes onda samo ponavljaj jer ti je ponavljanje najbitnije u ovom predmetu. recimo ucis 5 dana pa 6. dan ponavljas sve to i tako stalno... a onda si na kraju ostavis jos bar 5 dana prije ispita za cjelokupno ponavljanje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks