AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, jel itko ikad imao usmeni nakon sto je dosao na uvid jer iz nekog razloga pismeni nije pozitivan bio?
 

mg000

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze mi netko molim vas odgovorit na pitanje o poveljama u ispitu i pod A i pod B?! Hvala!!! :) :) :)
što su javne povelje
POVELJE JAVNIH SLUŽBI – javni su dokumenti u kojima tijela javne uprave jasno određuju standarde obavljanja službe, način postupanja s građanima, postupke pritužbi i eventualne naknade, kao i druga pitanja značajna za odnos s građanima, s ciljem dodatnog jačanja položaja građanina i povećanja kvalitete javnih službi.

karakteristike i svrha javnih povelja
Razlozi donošenja javnih povelja s jedne strane su jasni standardi koje postavlja uprava, a s druge strane činjenica da građani bivaju unaprijed informirani o standardima što bi im trebali pružiti jači položaj u odnosu prema tijelima javne uprave. Građani se unaprijed informiraju o tome što mogu očekivati od konkretne upravne organizacije s kojom ostvaruju kontakt u pogledu određene službe.
 

maja kosa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to je razlika između planiranja programa i planiranja tijeka rada
kod strateškog imas onih 6 faza...odabir opcih ciljeva,utvrđivanje postojece situacije,razrada ciljeva u konkretne zadatke...
 

Zeljaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nije navodno. Već je pisala jedna cura i rekla da je Lalićka na usmenom rekla da stara literatura vrijedi još za 11mj
 

maremiha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, koja je još dobra skripta za učenje i ponavljanje NII, osim one Klee i Leonarde koja obuhvaća i I i II?
 

MsLittle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam i jedinicu i dvojku učila svako cca 3. tjedna, efektivno i manje..po knjizi.. i oboje iz prve prosla..nije neki veliki bauk! :)
 

mis777

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi...zasto se literatura za nauku II razlikuje od literature za nauku I(govorim o novoj literaturi)
 

maremiha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi...zasto se literatura za nauku II razlikuje od literature za nauku I(govorim o novoj literaturi)
Mislim da je to zato što se Nauka II sluša tek u ljetnom semestru. Dakle, dok god se NII ne odsluša po novoj literaturi, ispituje se po staroj literaturi. S druge strane, profesorica Tijana mi je u rujnu na usmenom iz Nauke I rekla da će se nova literatura za ispit iz NII primjenjivati od roka u veljači 2015. I sad ga znaj... No, najvažnije je držati onoga što piše na službenim stranicama.
 

mrt

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, moze mi netko rec odgovor na pitanje ili rec gdje se u knjizi nalazi odgovor na pitanje "objasni objektivne ucinke reformi na upravno osoblje?"
Hvala
 

MOPSYCH

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nesto mi steka studomat. Moze li mi neko rec kad je sutra ispit za nauku 2? I sto je s tom novom literaturom.na stranicama faxa ima samo popis nove za nauku 1.za nauku 2 je stara..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks