AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

SATINE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, koja poglavlja u skripti od 102 stranice je potrebno pripremiti za nauku o upravi 2?
 

Mayla

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stranice od 32-88, i 92-101, ali svakako preporučam da za drugi dio pročitaš i knjigu.
 

ivana16

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel materijalma sredstva moramo u cijelosti naucit? Jer pise da je literatura od 59.-102.str a materijalna sredstva pocinju na 101.str pa sad nisam sigurna, bila bih zahvala kad bi mi netko odgovorio.
 

natashah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel materijalma sredstva moramo u cijelosti naucit? Jer pise da je literatura od 59.-102.str a materijalna sredstva pocinju na 101.str pa sad nisam sigurna, bila bih zahvala kad bi mi netko odgovorio.
Ne treba cijela učit, na predavanjima je rekla da samo do 102.str. znači samo te dvije stranice o materijalnim sredstvima treba znati :)

Pitanja sa današnjeg roka:
1. a) Objasniti službenike kao nositelje političke vlasti.
b) Merit sustav
2.a) Što je reorganizacija i zbog kojih razloga dolazi do nje
b) Raspon vertikalne veze i raspon kontakta i kako su povezani
3. a i b Pitanja o komunikacijskom sustavu
4. a) Ukratko objasniti objektivne učinke reformi na upravno osoblje
b) Negativne posljedice menadžerskih reformi na upravno osoblje
5. a) Kako se određuje organizacijska kultura
b) Razlika između legalističke i birokratske kulture
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koliko treba otprilike vremena da se ovo nauci i svlada? :\ bila bih zahvalna kada bi mi neko odgovorio!
 

ira555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam ti nauku 2 učila nekih mj dana,iz knjige naravno..ispit nije bio uopće težak,sve sam odgovorila,pitanja su full lagana ak si naučila ko vodu pit..a takav je i usmeni,pita čist oke pitanja,npr.etika službenika,operativne metode.. pita te nekih 3 pitanja i to je to.U mojoj grupi svi su potvrdili trojku s ispita.
 

Smile

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko se cesto pojavljuju pitanja iz poglavlja "Teorijski modeli uprave"? Jel to jako bitno?
 

Smile

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila su identicna pitanja kao na roku u 2. mj. Dakle ova:
pitanja sa roka 4.2.,A grupa:
1 a) suprotnosti izmedu funkcije I hijerarhije
b) neformalne strukture
2 a) sluzbenicki sistem I sta obuhvaca
b) klasifikacija radnih mjesta
3 a) vodatvo s obzirom na ljude
b) metode vodenja nabrojat I jos nesto
4 a) vrijednosti U upravi I za svaki 2 primjera
b) birokratska vlast I kako je jos nazivamo
5 a) sto je reforma I tipovi reforme
b) smanjenje uprave Kao strukturalni efekti U javnoj upravi

Sretno svima :)
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa, znači u pravilu se trinaesto poglavlje- Teorijski modeli uprave baš ne pojavljuje na pismenom. Znači to bi bilo u skripti od stranice 78-88, ili u knjizi 155-180. Ajde molim vas kome je zgodno neka mi pogleda, da znam. Da se ne baziram previše na taj dio :)
Thanks :)
 

ivana16

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa, znači u pravilu se trinaesto poglavlje- Teorijski modeli uprave baš ne pojavljuje na pismenom. Znači to bi bilo u skripti od stranice 78-88, ili u knjizi 155-180. Ajde molim vas kome je zgodno neka mi pogleda, da znam. Da se ne baziram previše na taj dio :)
Thanks :)
Koliko sam ja čula to se ne pojavljuje na pismenom nego na usmenom to pitaju za veću ocjenu, četiri ili pet. Ali nisam sigurna :)
 

mayya992

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit s kojim sam se dugo mučila al kak se kaže bez muke nema Nauke hehe. :) Pitanja s usmenog kod prof. Tijane Vukojičić Tomić: horiznontalni, vertikalni kanali, ljudi u upravi, organizacijska okolina i problemi, povelje javnih službi i gdje se javljaju. Ako se ne zna niti jedan podnaslov u knjizi pad je zagarantiran. Strpljiva je, atmosfera ugodna, pomaže ako vidi da se neko zbunio. Kolegica do mene je imala 16 bodova rasturila usmeni i dobila 5, ja sam dobila 4 jer sam imala 3 iz usmenog i kolegica do nas je potvrdila 3 iz ispita. Najbolje da se prvo krenu učit definicije i podjele (često se traže u pismenom) napamet za neku dvojčicu, a onda sve ostalo jer Nauke 2 ima više, gradivo je kompliciranije i trebat će vam sigurno više vremena da to sve sjedne i budete sigurni barem u prolaz. Sretno svima.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks