AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

marina24

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Stigli su rezultati. Jel zna netko ispituju li teorijske modele uprave i za nize ocjene ili samo za 4 i 5?
 

nikolina94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekipaa...ja imam komisiju iz nauke I.u petak ,znači jučer su mi na pismenom uzeli indeks,a meni treba sutra za usmeni iz inf..kako sad da to izvedem?
 

mg000

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Teorijske modele uprave pita samo za veću ocjenu tako je bilo na roku u 7 mj. :) i nadam se da će tako biti i sada. :)
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Što Lalić najčešće ispituje na usmenom? Jel ispituje onih 6.koncepata?
 

marina24

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja kod Tijane: klasifikacija, vrste i prednosti svake, kumunikacije u upravi, horizontalni i vertikalni kanali, poduzetnicka kultura, birokratska kultura, sluzbenicki sistem, planiranje i razlika izmedu planiranja i predvidanja, ljudi u upravi opcenito i s obzirom na zakon o drzavnim sluzbenicima u Hrvatskoj
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
danas odgovarala kod lalic novak. zena je preodlicna, pomaze, sali se kako bi tremu otklonila! sve pohvale :)
pitanja koja su bila kolegici i meni ; hijerarhijski i timski odnosi, personalna politika, sluzbenicki sistem, vodena grupa. profesorica ispituje teorijske modele uprave samo za vecu ocjenu i ako se i ne zna odgovor, ona NE rusi zbog toga. :)
 

mency

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas odgovarala kod lalic novak. zena je preodlicna, pomaze, sali se kako bi tremu otklonila! sve pohvale :)
pitanja koja su bila kolegici i meni ; hijerarhijski i timski odnosi, personalna politika, sluzbenicki sistem, vodena grupa. profesorica ispituje teorijske modele uprave samo za vecu ocjenu i ako se i ne zna odgovor, ona NE rusi zbog toga. :)
Slažem se u potpunosti. Pitanja koja je pitala moju grupu su: reorganizacija, postupak u upravi, formalni i neformalni odnosi, nastanak organizacijske kulture, komunikacije u upravi, okolina upravne organizacije, hijerarhijska organizacija, vođenje u upravi i karakteristike timskog odnosa.
 

fakin

Super Moderator
i može li netko tko je položio ili se bar sprema odgovoriti ovu enigmu zelena knjiga?

vidim da je na zadnjem roku bilo pitanje: zelena knjiga-elementi za eu?


pa može li netko objasniti što znači ta zelena knjiga i eventualno odgovor na ovo pitanje gore?
 

mency

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i može li netko tko je položio ili se bar sprema odgovoriti ovu enigmu zelena knjiga?

vidim da je na zadnjem roku bilo pitanje: zelena knjiga-elementi za eu?


pa može li netko objasniti što znači ta zelena knjiga i eventualno odgovor na ovo pitanje gore?
Mislim da je pitanje bilo da se nabroje elementi koji pridonose uspostavljanju koncepta službi od općeg gospodarskog interesa prema zelenoj knjizi?
Odgovor bi bio: univerzalnost službi, kontinuitet njihova obavljanja, kvaliteta koja je na prihvatljivoj razini, prihvatljivost cijena njihova obavljanja te zaštita korisnika i potrošača.
 

Leo6

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me ako samo prenesem Nauku 2, dal moram na drugoj godini prvo polozit nauku 2 da bi mogao i druge predmete polagat?
 

fakin

Super Moderator
jel zna netko odgovor na ovo: razlike između strateskog i taktickog planiranja i koje su faze strateskog planiranja?
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko danas na ispitu primjetio ili je profesorica napomenula kad ce biti rezultati?
 

petra00

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je netko danas na ispitu primjetio ili je profesorica napomenula kad ce biti rezultati?
kao i svaki put u srijedu u 20h

grupa A danas

1.
a) stajališta promatranja organizacija
b) karakteristike vođene grupe
2.
a) što su javne povelje
b) karakteristike i svrha javnih povelja
3.
a) razlika između profesionalno proaktivne i uredsko reaktivne orijentacije
b) stav i ponašanje službenika u menadžerskoj kulturi
4.
a) 2 temeljne vrste napredovanja
b) prema zods uvijeti redovnog napredovanja
5. ne znam, nešto o komunikacijskim mrežama

može neko pitanja iz B grupe?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks