AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

forum

<i>automatski bot</i>
Tema kolegija: Nauka o javnoj upravi II.
http://forum.drustveno-veleuciliste.net/downloads.php?do=cat&id=12
Skriptarnica kolegija

Službena literatura za 2013./2014. akademsku godinu.

NAUKA O JAVNOJ UPRAVI II.

Nastavne cjeline:

I. Upravna organizacija
Organizacija. Kratki osvrt na razvoj teorije organizacije. Mjesto organizacije u razvoju kooperativnih sustava. Temeljne organizacijske varijable: struktura, okolina, veličina. Suprotnosti organizacijske strukture. Primjena organizacijskih znanja: praktična pitanja procesa organiziranja. Organizacijski razvoj. Upravni pregled kao metoda usavršavanja rada i organizacije. Organizacijska kultura i njezino mijenjanje.

II. Ljudi u upravi
Uloga upravnih službenika u društvu. Službenički sustav: klasifikacije službenika, platni sustav i sustav napredovanja. Personalna politika. Etika javnog službenika. Korupcija. Organizacija personalne službe.

III. Metode upravljanja i javnog menadžmenta
Upravni ciklus od planiranja do nadzora. Strateško i taktičko planiranje. Upravni programi. Policy pristup suvremene javne uprave: analiza, pripremanje i ostvarenje javnih politika (obrazovne, socijalne, zdravstvene, regionalne, itd.). Rukovođenje u upravi: od političkog vodstva prema javnom menadžmentu. Komunikacije u upravi. Informatička tehnologija, e-vlada i e-uprava. Standardizacija: upravni postupci. Nadzor u upravi. Promjene u budžetiranju: od financiranja upravnih organizacija prema financiranju javnih programa. Uvođenje ekonomskih i tržišnih načela u upravu. Suvremene menadžerske reforme i učinci u javnoj upravi. Kvaliteta javnih usluga i povelje javnih službi.

Literatura:
Blažević, R (2010) Upravna znanost. Zagreb: Društveno veleučilište. Stranice:59-102, 113-181
Javna uprava: Nastavni materijali (2006). Zagreb: Društveno veleučilište u Zagrebu, Pravni fakultet u Zagrebu.
a. I. Koprić: Upravna organizacija
Pojam i tipovi organizacijske strukture – str. 58-69
Organizacijska okolina – str. 72-75
Organizacijska kultura – str. 84-98
b. I. Koprić: Kriza socijalne države i menadžerske reforme javne uprave, str. 145-158
c. V. Đulabić: Povelje javnih službi: pokušaj podizanja kvalitete i jačanja uloge građana, str. 327-330, 336-341
 

azra0712

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal još nekom tko je dobio podatke za studomat piše da je položio i cjelokupnu nauku, a položio je samo prvi dio?
 

tinchy2205

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal još nekom tko je dobio podatke za studomat piše da je položio i cjelokupnu nauku, a položio je samo prvi dio?
jep, meni. idem sutra izvidit situaciju u referadu pa javim, iako bi bilo baš lijepo da mi ostane tak:grin:
 

tinchy2205

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jep, meni. idem sutra izvidit situaciju u referadu pa javim, iako bi bilo baš lijepo da mi ostane tak:grin:
bila jutros i prijavila problem, zapisale su moje podatke i rekle da će sredit. ugl kome je još tak treba doć u referadu javit jer su idući tj. prijave za rok 4.2. + ponesite index. teta je rekla da bi trebao svako osobno doć, al možete probat telefonom

U drugom djelu se zna pojaviti "Zelena knjiga" kao pitanje pa nemojte na to zaboraviti :)
i koji je odg na to pitanje?:hm::hm:
 

azra0712

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bila bi zahvalna kad bi netko od kolega napisao odgovor koji se odnosi na tu zelenu knjigu,a i čula sam da se kao ispitna pitanja znaju pojaviti nekakve povelje koje u skripti nema pa ako netko zna..
 

irene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok,,,

S obzirom na to kako su prijave za Nauku I i II pod istim rokovima, da li se samo pišu odvojeno od ove godine pod dva, a polažu se kao jedan ispit??

Isto pitanje vrijedi i za ostala dva predmeta Engleski jezik i Opće upravno pravo s druge godine, koje su također " umnožili "??

Hvala!!
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok,,,

S obzirom na to kako su prijave za Nauku I i II pod istim rokovima, da li se samo pišu odvojeno od ove godine pod dva, a polažu se kao jedan ispit??

Isto pitanje vrijedi i za ostala dva predmeta Engleski jezik i Opće upravno pravo s druge godine, koje su također " umnožili "??

Hvala!!
Nauka je sada kao 2 predmeta pa se polaže 2 puta,isto tako Opće upravno pravo

Engleski se polaže i dalje kao 1 ispit bez obzira što mu je u nazivu 1 i 2,3 i 4
 

dvk

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nauka je sada kao 2 predmeta pa se polaže 2 puta,isto tako opće upravno pravo

engleski se polaže i dalje kao 1 ispit bez obzira što mu je u nazivu 1 i 2,3 i 4
engleski se pise odvojeno, kao eng 1, eng 2.. Itd, isti princip kao i sa naukom i opcom upravnim!
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pitanja sa roka 4.2.,A grupa:
1 a) suprotnosti izmedu funkcije I hijerarhije
b) neformalne strukture
2 a) sluzbenicki sistem I sta obuhvaca
b) klasifikacija radnih mjesta
3 a) vodatvo s obzirom na ljude
b) metode vodenja nabrojat I jos nesto
4 a) vrijednosti U upravi I za svaki 2 primjera
b) birokratska vlast I kako je jos nazivamo
5 a) sto je reforma I tipovi reforme
b) smanjenje uprave Kao strukturalni efekti U javnoj upravi

Na usmenom kod lalic Novak su bila pitanja: raspon kontakta I raspon vertikalbe veze,reorganizacija,ideal I ciljevi komunikacijskog sustava,ucinci na upravno osoblje I fragmentiranje drzave

Sretno svima :)
 

barbarabar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko jel sada prof. Lalić na Nauci II a prof. Vukojičić na Nauci I ili se njih dvije izmjenjuju? Kakva je prof. Lalić?
 

barbarabar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
lalic Novak je super,pomaze,da vremena da razmislis,necjepidlaci :)
Znači ona je na Nauci II? Ja sam sada bila kod Tijane na Nauci I. Stvarno je bila super, svaka joj čast..iako ljudi koji su bili na usmenom nisu bas imali nekakve pohvale za nju.
 

Barbara94

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači ona je na Nauci II? Ja sam sada bila kod Tijane na Nauci I. Stvarno je bila super, svaka joj čast..iako ljudi koji su bili na usmenom nisu bas imali nekakve pohvale za nju.
podjelile su se,tijana je na nauci I, a prof lalić na nauci II ;)
 

azra0712

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo, mene je na roku u četvrtom mjesecu pitala što sve organizacijski plan mora sadržavati, koje su vrijednosti u javnoj upravi, profesionalno-proaktivnu i uredsko reaktivnu orijentaciju službenika i koji je problem hijerarhijske organizacije.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks