AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi I.

gia jordan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanje , ako nismo bili u utorak na podjeli potpisa da li možemo otići na konzultacije po potpis? i da li netko može staviti pitanja s probnog test ? hvala
 

Mima1991

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav!

Nisam bila dugo na faksu pa me zanima sljedece. Ako prijavim nauku I. za 18.2. i primjerice, polozim, dal nauku II. polazem tek u 4. mjesecu il odmah u tom istom roku?
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel mi moze neko objasnit kak izgleda ispit i kak se ono boduje( ne smije se imat 4 il 5 nula bodova zaredom?! )
i tko ispituje na usmenom i kakvi su na usmenom? hvalaa puno :)
 

only girl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi moze neko objasnit kak izgleda ispit i kak se ono boduje( ne smije se imat 4 il 5 nula bodova zaredom?! )
i tko ispituje na usmenom i kakvi su na usmenom? hvalaa puno :)
Pismeni ispit sadrži ukupno 10 pitanja (5x2 pitanja), za svako pitanje možeš dobiti 1 ili 2 bodova. Maksimalan broj bodova je 20, moraš imati 8 bodova za prolaz. Ne smiješ imati više od 4 nule jer onda ni ne gledaju ispit. Na usmenom ispituju T. Vukojičić Tomić i G.Lalić Novak, al neznam kakve su. Ja sam odgovarala kod Tea Giljevića, imala sam 12 bodova i 2 nule, usmeni je bio dosta kratak. Postavio mi je nekoliko pitanja i na svakom me prekinuo kad je vidio da znam. Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla. :)
 

britni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim inf... ako sad 4.2. padnem nauku I. jel mogu na rok 18.2. i mogu li onda pisati nauku I. ili nauku II. ili koji želim?
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim inf... ako sad 4.2. padnem nauku I. jel mogu na rok 18.2. i mogu li onda pisati nauku I. ili nauku II. ili koji želim?
Moraš proći nauku I. da bi mogla uopće izaći na ispit iz nauke II.
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim inf... ako sad 4.2. padnem nauku I. jel mogu na rok 18.2. i mogu li onda pisati nauku I. ili nauku II. ili koji želim?
Nauka 1 i 2 ne ovise jedna o drugoj. Lalićka je na prvom predavanju rekla da možeš prvo polagati koju god želiš, to ovisi o tebi, ali da je lakše kad prvo ideš 1 pa 2
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nama je profesorica na izvanrednom predavanjui rekla drugačije. Da polaganje nauke II. slijedi nakon položene Nauke I. :/ Da je to uvijet za nauku II.
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nama je profesorica na izvanrednom predavanjui rekla drugačije. Da polaganje nauke II. slijedi nakon položene Nauke I. :/ Da je to uvijet za nauku II.
upravo tako. a i u studenome na rasporedu za ispite se moglo vidjeti da se samo mogla polagati Nauka 1(jer je popis studenata bio samo za nju,ne i za Nauku 2).

Koliko vremena treba za spremiti Nauku II?
to je individualno. nekome treba više,a nekome manje.




Kolege POGLEDAJTE NA STUDOMATU,i vidjet ćete da se Nauka 2 ne može ni prijaviti(označena sa * da nije steknut preduvjet za polaganje) dok se ne položi Nauka 1.

iz toga onda slijedi da se prvo mora položiti Nauka 1.
 

DWade3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko reći TOČNO koja su organizacijska sredstva političke kontrole jer u knjizi ne piše baš najjasnije...
Decentralizacija(podijeljena suverenost,teritorijalna decntralizacija),odvajenje funkcija i kolektivnost(funkcionalna decentralizacija)
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
znam da je pitanje malo neuobicajeno, ali kolko treba relativno vremena za naucit nauku 1? meni djeluje puno jednostavnija nego nauka 2, a i ima cca 80 str :)
ja tek sad pocinjem, a ispit je 18.. nadam se da cu stic :/
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znam da je pitanje malo neuobicajeno, ali kolko treba relativno vremena za naucit nauku 1? meni djeluje puno jednostavnija nego nauka 2, a i ima cca 80 str :)
ja tek sad pocinjem, a ispit je 18.. nadam se da cu stic :/
Profesorica iz navedenog predmeta smatra da je mjesec dana kvalitetnog učenja uz razumjevanje dovoljno za prvi dio 'nauke'. Naravno, sve je vrlo individualno i ovisi puno o tome koliko ti dobro leži takva terminologija.

Sretno!
 

natashah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mjesto i vrijeme ispita obično bude dan prije objavljen na studomatu, ali najvjerojatnije bude u 10 sati...tak je inače bilo ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks