AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi I.

df1959

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,

da li može netko napisati koja su pitanja bila na zadnjem roku na usmenom?
Ja sam imala komisiju, pitanja su bila: javne službe (sve o tome, i koncept službi od općeg interesa), navesti instrumente jačanja položaja građana u odnosu prema upravi i objasniti načela zakonitosti, pogrešivosti uprave i odgovornosti uprave, navesti i objasniti ključne institucionalne inovacije koje su ishod demokratskih revolucija.
 

df1959

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
za one koji su položili ovaj predmet može netko odgovoriti na ovo pitanje
  1. Stožer civilne zaštite donio je Odluku o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja, rada u trgovini i uslužnim djelatnostima. S obzirom na naziv Odluke, predstavljaju li odredbe u njoj sadržane interesna ili stručno-tehnička pravila? Ukratko obrazložite vaš odgovor.
Rekla bih da odluka sadrži i jedna i druga pravila jer se temelji na mišljenju i preporukama struke, u ovom slučaju epidemiologa, i u interesu je smanjiti broj zaraženih osoba.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko zna odgovor na ovo pitanje, to je problemski zadatak, tj što napisati

U zemlji X provedena su reformske mjere u sustavu obrazovanja za javnu upravu. U obrazovni program koji je bio isključivo pravno orijentiran uvedeni su novi predmeti iz ekonomskih znanosti, politologije i sociologije te je uvedena obveza stručne prakse pri organizacijama javne uprave. Studentima je omogućeno da nakon stjecanja visoke stručne spreme upišu doktorat znanosti iz područja javne uprave.

a) Objasnite kojim suvremenim trendovima u razvoju upravnog obrazovanja odgovaraju provedene mjere.

b) Objasnite u kojoj mjeri je sustav obrazovanja za javnu upravu u Hrvatskoj usklađen s trendovima iz primjera.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo pitanja sa nauke, usmeni tendencije, birokracija, tus, faze demokratske dekocentracije, servisne organizacije, regulativne
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Ima li tko mozda skeniranu knjigu Upravna znanost - javna uprava u suvremenom europskom kontekstu, konkretno trebale bi mi stranice od br. 30 do 50.
Hvala!
 

Mariya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Ima li tko mozda skeniranu knjigu Upravna znanost - javna uprava u suvremenom europskom kontekstu, konkretno trebale bi mi stranice od br. 30 do 50.
Hvala!
Nemam skenirano, ali mogu ti slikati te stranice pa poslati na mail.
 

AnaStep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav. Idem prvi put na komisiju i zanima me je li to samo usmeni ili ima i pismeni prije njega?
 

anacbanana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, bi li mi netko mogao pomoći, planiram nakon dugo godina izbivanja ponovo upisati. Pa bi mi trebala pomoć oko literature za Nauku o javnoj upravi 1 i 2(prije je sve bila jedna) i oko literature za financiranje javne uprave te sociologiju. Jel se još može nabaviti tamo u kopirani? Da se počnem polako pripremati za jesen :))
 

Tinka04

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, bi li mi netko mogao pomoći, planiram nakon dugo godina izbivanja ponovo upisati. Pa bi mi trebala pomoć oko literature za Nauku o javnoj upravi 1 i 2(prije je sve bila jedna) i oko literature za financiranje javne uprave te sociologiju. Jel se još može nabaviti tamo u kopirani? Da se počnem polako pripremati za jesen :))
Pozdrav,
Ima dobrih skripti u skriptarnici a kopiraoni svakako ima sve sto ce ti trebati. Sretno!
 

Moon.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koprić I., Marčetić G., Musa A., Đulabić V., Lalić Novak G.; Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2021), str. 1-21, 27-72

Postoji li kakva skripta iz ove literature ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks