AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi I.

Chelsea94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel netko izlazio sad u 11. mjesecu na ispit, a da je pripremao po skripti (Koraj, Turina) ili možda nekoj drugoj...i da je prošao? Ili je baš potrebno po knjizi? Pliz da se stignem pripremiti dok još nije kasno :) jer me zbunjuju stranice i naslovi u knjizi prema navedenoj literaturi :S
 

mg000

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li mi može netko reć koja je skripta najbolja i da li se može proć ako se uči iz skripte?
 

METVICA

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel zna netko iz koje skripte je ovo najbolje uciti?
Po skripti od Klee i Leonarde. Imaš u skriptarnici. Uz to da prije barem pročitaš malo knjigu, sa razumijevanjem..
 

azra0712

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
chelsea, ona skripta od 100i 2 stranice je dovoljna, prvi dio obuhvala od 1 do zaključno 31 stranice i od 89 do 91 stranice
 

sanii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali netko zna, ako sam parcijala druge godine, ako položim nauku 1, dal mogu počet rješavati predmete sa druge godine il prvo moram riješit i nauku 1 i nauku 2? :)
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dali netko zna, ako sam parcijala druge godine, ako položim nauku 1, dal mogu počet rješavati predmete sa druge godine il prvo moram riješit i nauku 1 i nauku 2? :)
moraš prvo položiti sve sa 1.god. znači i 1. i 2. nauku.
 

only girl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li si ti polozila po tome? Koliko je vremena potrebno za spremit ispit?
Skripta od 102 str. je stvarno super. Ja sam položila ovaj predet iz prve po toj skripti. A koliko je vremena potrebno za spremiti ovaj ispit je stvarno individualno, tako da je najbolje da si sama procjeniš. Meni je trebalo oko mjesec dana laganog učenja za cijeli predmet. Nadam se da sam ti pomogla bar malo. :)
 

pobjeda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko odgovoriti, što treba napisati kao odgovor na pitanje
1) Pojam javne uprave
2) Razgraničenje javnog i privatnog sektora
3) Kompleksnost javne uprave
4) Javne službe

Ti naslovi ili pitanja spadaju u Temeljna pojmovna pitanja javne uprave.
Na kojim stranicama knjiga se mogu pronaći.

Isti problem imam i s cjelinom III. JAVNA UPRAVA U DRUŠTVU

1) Povezanost upravnog razvoja i razvoja društva
2) Utjecaj suvremenog razvoja na javnu upravu

Zahvaljujem na odgovorima.
 

SIRKO

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko izlazio sad u 11. mjesecu na ispit, a da je pripremao po skripti (Koraj, Turina) ili možda nekoj drugoj...i da je prošao? Ili je baš potrebno po knjizi? Pliz da se stignem pripremiti dok još nije kasno :) jer me zbunjuju stranice i naslovi u knjizi prema navedenoj literaturi :S

Ja sam prosla nauku iz 1.prvog puta u 9.mj ,tada je to bio jedan predmet i moj savjet je da ucis iz knjige sa razumijevanjem,trebalo mi je nekih mj dana kontinuiranog rada:)
 

niktitanik

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li su predavanja iz nauke obavezna za izvanredne studente? pitam zbog ovog: http://www.pravo.unizg.hr/_download/repository/NJU_I_2013-2014_info_paket.pdf
Ne predavanja ti nisu obavezna, ali svakako preporučam ukoliko možeš da ih poslušaš.

Ja sam prosla nauku iz 1.prvog puta u 9.mj ,tada je to bio jedan predmet i moj savjet je da ucis iz knjige sa razumijevanjem,trebalo mi je nekih mj dana kontinuiranog rada:)
Ja sam Nauku učila iz knjige, jer je iz skripte preteško, treba pročitati u knjizi onaj tekst s malim slovima jer su to objašnjenja i primjerci, koji su meni pomogli u shvaćanju gradiva.:rolleyes:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks