AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi I.

marina24

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pozdrav... kakav je probni test iz nauke? navodno ce nam ga profesorica dat iduci tjedan da pisemo pa me zanima ocjenjuje li se ili ne?
 

niktitanik

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ima li itko neki čudotvoran savjet kako naučiti NAUKU...stvarno mi se čini jako teškom...:(

Ja sam prošla iz drugog puta, išla sam par puta na konzukltacije za sve što nisam kužila u knjizi.

Na konzultacijama sam shvatila da ljudi idu po osmi put na Nauku jer ju ne uče iz knjige.Uglavnom moj savjet je pripremi si vrijeme i živce, cca mjesec dana ... sjdi i uči i to je to. :grin::whistling:
 

liva

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav... kakav je probni test iz nauke? navodno ce nam ga profesorica dat iduci tjedan da pisemo pa me zanima ocjenjuje li se ili ne?
kakav probni test? kaj se ne dijele potpisi sljedeci tjedan? :surprised:
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, da li netko zna odgovor na pitanja:
1. Javni odnosi, uprava kao instrument...
2. Okolina upravne organizacije (i da li to uopće spada u Nauku 1 ili 2)
3. Najveći problem u odnosu građana s upravom
4. Javnost uprave?

Ajde molim vas ako netko zna nešto neka pomogne, naišla sam na ova pitanja, ali nikako da ih smjestim negdje :D
 

Rabbit Roe

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi, da li netko zna odgovor na pitanja:
1. Javni odnosi, uprava kao instrument...
2. Okolina upravne organizacije (i da li to uopće spada u Nauku 1 ili 2)
3. Najveći problem u odnosu građana s upravom
4. Javnost uprave?

Ajde molim vas ako netko zna nešto neka pomogne, naišla sam na ova pitanja, ali nikako da ih smjestim negdje :D
1. Javni odnosi imaš u nastavnim materijalima str. 26. to je faza u razvoju odnosa građana i uprave. Najbitnije je da se uprava promatra kao uslužna organizacija za koju je vrlo važno da građani imaju dobro mišljenje o njoj.
2. ne znam, mislim da to nije u ovom djelu gradiva. neka me netko ispravi ako mislim krivo :/
3. nisam sigurna
4. javnost uprave je svjesno nastojanje da se što većem broju građa pruži maksimalan uvid u organizaciju i rad upravnih organizacija i da se tim upravnim organizacijama osigura što veća obaviještenost o potrebama, mišljenjima i stavovima građana u odnosu prema upravi. Mislim da to možeš povezati sa tvojim 3. pitanjem, jer je to ujedno i nadifuznija i najmanje određena situacija u odnosu uprave i građana. imaš na 29 str. u nastavnim materijalnima
 

DWade3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja cu vam dat odgovore na neka pitanja posto nemogu u skriptarnicu zbog premalo postova.Nauka1 je uvjet za nauku2,po skripti mozete ucit ali po meni nije garancija zato sto je na proslom roku bilo bar 3 pitanja kojih nema u skripti a i profe su alergicne na skripte.Ispit iz nauke1 je 4.2.2014 i evo nadam se da sam nekom rijesio nedoumice.
 

Rabbit Roe

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kakav probni test? kaj se ne dijele potpisi sljedeci tjedan? :surprised:
Na predavanju smo sa Tijanom dogovorili da hoćemo probni test napraviti. tek toliko da okvirno vidimo kako stojimo sa znanjem. Ništa se ne ocjenjuje.
A potpisi će biti isto u utorak. Sad nisam sigurna hoće prvo podijeliti potpise ili ćemo prvo pisati test. Al to se ne mora pisati. Tko hoće, taj može :)
 

liva

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predavanju smo sa Tijanom dogovorili da hoćemo probni test napraviti. tek toliko da okvirno vidimo kako stojimo sa znanjem. Ništa se ne ocjenjuje.
A potpisi će biti isto u utorak. Sad nisam sigurna hoće prvo podijeliti potpise ili ćemo prvo pisati test. Al to se ne mora pisati. Tko hoće, taj može :)
Ahaaa, super hvala :)
 

avidmar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može mi netko reći kada su točno potpisi za redovne? I zašto svi kažu da je tesko?meni se iz ove skripte koraj turina ne čini tako strašno,
 

lasta218

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja cu vam dat odgovore na neka pitanja posto nemogu u skriptarnicu zbog premalo postova.Nauka1 je uvjet za nauku2,po skripti mozete ucit ali po meni nije garancija zato sto je na proslom roku bilo bar 3 pitanja kojih nema u skripti a i profe su alergicne na skripte.Ispit iz nauke1 je 4.2.2014 i evo nadam se da sam nekom rijesio nedoumice.
otukud ti to da je nauka 1 uvjet za nauku 2? to profesorica nije nijednom rekla,samo je spomenila na prvom predavanju da preporuca prvo ucenje nauke 1 jer bi mogli imat problema sa naukom 2 ako ne savladamo prethodno gradivo :hm:
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
otukud ti to da je nauka 1 uvjet za nauku 2? to profesorica nije nijednom rekla,samo je spomenila na prvom predavanju da preporuca prvo ucenje nauke 1 jer bi mogli imat problema sa naukom 2 ako ne savladamo prethodno gradivo :hm:
Nauka 1 se prvo mora položiti da bi se moglo izaći na Nauku 2(što je i logično).

a i na studomatu se može prijaviti samo Nauka 1(ako nije položena) i kada ju položiš tek onda se na studomatu pojavi mogućnost da se prijavi Nauka 2(do tada piše da nisu steknuti uvjeti).
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
znam da ovo nespada U nauku 1 Ali Jel neko zna kad,zasto I koje su karakteristike novog javnog menadzmenta? I kad se pojavio?
 

Rabbit Roe

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
znam da ovo nespada U nauku 1 Ali Jel neko zna kad,zasto I koje su karakteristike novog javnog menadzmenta? I kad se pojavio?
Spada ti to u nauku I. Imaš sve u nastavnim materijalima str. 21. Razvija se tijekom 1970-ih jer su razmišljanja o preskupoj i nefikasnoj državi postajala sve glasnija. Doktrina novog javnog menadžmenta zagovara ekonomske vrijednosti: efikasnost, ekonomičnost i efektivnost. Sve ostale vrijednosti javne uprave stavljene su u drugi plan i upravu se želi odvrći načelima koja vrijede u privatnom sektoru. To je ajmo reći najbitnije :)
 

fakin

Super Moderator
može li mi netko reći TOČNO koja su organizacijska sredstva političke kontrole jer u knjizi ne piše baš najjasnije...
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Spada ti to u nauku I. Imaš sve u nastavnim materijalima str. 21. Razvija se tijekom 1970-ih jer su razmišljanja o preskupoj i nefikasnoj državi postajala sve glasnija. Doktrina novog javnog menadžmenta zagovara ekonomske vrijednosti: efikasnost, ekonomičnost i efektivnost. Sve ostale vrijednosti javne uprave stavljene su u drugi plan i upravu se želi odvrći načelima koja vrijede u privatnom sektoru. To je ajmo reći najbitnije :)
hvala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks