AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da nemam. pogledat ću još detaljno po stanu, ali ne mogu danas, imam puno obaveza pa ću sutra potražiti ako negdje imam. iako, sumnjam. mislim da sam je se riješila..ali ću svakako sura pogledati za svaki slučaj pa ako se negdje pojavi, javim.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pa ja učim iz prezentacija,a jedino neke djelove pročitam iz Berkovića, reda radi. Sad što će bit iz knjige,može se nagađat.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pa da u tom i je problem,jesu,šture su i meni je teško to sve pohvatat bez neke pozadine. Ja imam tu knjigu od prof.Berkovića i nju samo čitam i proširujem koliko toliko gradivo. A prošla generacija uopće nije niti pisala dojmove na forumu,ništa.. pa nek se mi ostali mislimo. Koliko sam ja shvatio od njihovih dojmova,profesor je postavljao generalno pitanja iz prezentacija, ali velika većina njih je izgleda isto učila samo prezentacije i tu knjigu od njega. I svi su imali dobre rezultate i bili zadovoljni.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Čitate samo Berkovića? A kaj s ostalom literaturom, mislite da ne treba čitati Šimonovića, Pičuljana i Ćapetu?
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi koji su to slusali i polagali prosle godine isto preko kolokvija, su mi rekli da su ucili po prezentacijama samo i eventualno ucili/citali Berkovica. I svi dobro napisali. Ne znam, ja vjerujem da je tako. Rekli su mi da se vecina pitanja pojavljuje iz prezentacija,a sudeci prema rezultatima koje su ostvarili dobro su napisali. Ja recimo uz prezentacije citam Berkovica i uvidjam da na puno mjesta u prezentacijama dolaze natuknice iz te knjige. Iako se slazem da je koncept potpuno smotan.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kako vam ide ucenje? Meni je strebetanje po pustim natuknicama katastrofa. A ni Berkovic puno ne pomaze,barem meni.
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja si ne mogu niti predočiti kakav koncept pitanja bi bio....što bi tražio za odgovor....
još ova zadnja pp kolko tolko jasna...al one prve dvije....ono....:confused:
 

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
:grin:eek:pet će nas biti po svukud...Valjda će i on znati koja nam je literatura jer sve je zbrda zdola

Možda prizna diplomatske odgovore...puno o svemu i na kraju o ničemu
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
od kolega sam čula da su bile 4 grupe i neka od pitanja su bila: izvori općih načela, mirovne misije u RH i koliko ih je bilo, organi, sličica s onim tko? što? gdje?..., ali molim ostale kolege neka podijele malo s ostalima što je bilo. Poslije je profesor rekao da svako pitanje nosi 2 boda i da nema polovičnih odgovora, ako sam krivo shvatila molim vas ispravite me!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks