AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej ljudi,sto se tice te literature,jel vrijedi ta literatura koju je on objavio na webu ili ono sto pise pod prezentacijama? Pretpostavljam da je jedno te isto sve.
 

martina_sk

Administrator
Evo info s današnjeg predavanja:
prof nije izričito rekao da su predavanja obavezna, već više da bi bilo dobro da na njih dolazimo, ali svejedno se potpisujemo i to na listu na kojoj su već upisana naša imena pa pretpostavljam da će se ipak računati tko je bio na predavanjima.
Literatura se nalazi na web-u, kao i termini predavanja i tematske cjeline o kojima će se pričati. I kolokviji su navedeni u tom popisu. Prvi će biti 27.11. a drugi 29.1.2016. Ako se polože oba kolokvija, položen je ispit! Pitanja će biti pola na zaokruživanje a pola da napišeš neke definicije i sl. Onima koji nisu rasčistili prvu godinu čuva ocjenu do kraja 2016.
Što se tiče literature, rekao je of the record da su prezentacije dovoljne jer prate knjige, a na kraju svake prezentacije nalazi se i popis literature koja se odnosi na taj dio gradiva.
Ispit je samo pismeni.
ispit samo pismeni? lijepo. prosle godine je bio pismeni i usmeni. bar je tako rekao a sad ne znam kako je stvarno bilo jer nitko nije pisao dojmove na forumu niti sam cula od ikog tko je bio na ispitu.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Baš je naglasio kako su kod njega ispiti uvijek samo pismeni. Osim ako sam ja nešto krivo shvatila pa neka me ostali kolege isprave.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja diplomaciju slusam ponovno zato sto sam prosle godine imao zaostatke i prakticki nisam niti isao na predavanja niti na kolokvije. Prosle god.su bila 2 kolokvija koja su oslobadjala pismenog,a usmeni je bio za one koji zele visu ocjenu. Ali mislim da je usmeni znacio i vise literature od ovoga sto je on govorio. U glavnom svi su to rijesili preko kolokvija i vecina je na kraju imala 4 i 5 eventualno par trojki.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
E to nisam siguran. On je na uvodnom predavanju govorio o prisustvovanjima na predavanjima i koliko sam ga skuzio maksimalno se do 2 puta moze izostat. Naglasio je da se ne dovodimo u poziciju da se bude polovicno prisutno jer kakti nece biti dobro. Prosle god.je jako gledao na dolaske jer su oni uvijet za polaganje kolokvija.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko ima skeniranu literaturu za ovaj predmet? Ako da, bila bih jako zahvalna kad bi mi to netko poslao na mail...mail pošaljem u privatnoj poruci. Hvala
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam si isprintao samo Borkovica i po njemu prolazim iako mislim da je i on puno obzirom da je rekao da su prez.dovoljne.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
literatura je totalno konfuzna!
U uvodnoj prezentaciji navedene su ukratko teme za svako predavanje i literatura koja se odnosi na to predavanje (obavezna i dopunska), a to se ne poklapa s literaturom koja je navedena na kraju objavljenih prezentacija!
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
to je i nama govorio prošle godine da su dovoljne prezentacije, ali nije baš tako bilo. :))
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks