AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da,bile su 4 grupe-ja sam imao pitanje definirati međunarodni ugovor,onda iz prezentacije prof.Sansović-slučaj NOLD,onda značajke i obilježja bilateralne i multilateralne diplomacije,područja javne diplomacije,navesti zatim koliko je bilo mirovnih misija u RH tijekom 90 ih godina i navesti imena za 3 operacije najmanje-kraticama ili punim nazivom (to je ono predavanje od veleposlanika Pelicarića),onda odnos međunarodnih odnosa-vanjske politike i diplomacije( where,how i what),i transformacija srednje,istočne i jugositočne Europe-obilježja,značajke..Za kolokvij su zaista samo dovoljne prezentacije i skužio sam da su mu pitanja općenita, iako sam stekao dojam da će tražiti baš sve detaljno. Rekao je da će rezultati biti u ponedjeljak na stranici našeg faksa,nadam se da smo dobro napisali.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Objavljeni su rezultati kolokvija!
Evo još nekih pitanja koja su bila:
Koje je načelo međunarodnog prava dovedeno u pitanje promjenom shvaćanja o suverenosti države
Navesti glavne elemente suvremenog međunarodnog okružja
Koji međunarodnopravni izvor nije uporište stvaranja diplomatskog protokola (međunar. sporazumi, Bečki kongres, pravila međunar. običajnog prava ili unutarnje nac. zakonodavstvo)
Povijest diplomacije do 2.sv. rata
Funkcije klasične i suvremene diplomacije
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ucite za 2.kolokvij i kako? Opet imam iste poteskoce kao i za 1.kolokvij..
Ja učim po knjizi. Prezentacije su uglavnom naslovi i podnaslovi iz knjige pa ne znam kako bi samo na temelju toga mogao sastaviti pitanje na kolokviju :/
Tako da čitam ono što piše pod tim naslovima.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ma znam..ja sam citao za 1.kolokvij Berkovica i na kraju skuzio da je gubitak vremena. Tak da sada samo prezentacije ucim. A nis nije bilo izvan prez.
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege ide li tko na redovan rok slijedeći tjedan? Mislim na one koji nisu polagali putem kolokvija?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može li netko napisati ako zna što o potpisima, kada ih dijeli ili ih je dijelio, te da li je nešto rekao o tome. Hvala! Mislim na izvanredne da ne bi bilo zabune.
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može li netko napisati ako zna što o potpisima, kada ih dijeli ili ih je dijelio, te da li je nešto rekao o tome. Hvala! Mislim na izvanredne da ne bi bilo zabune.
jučer na kolokviju nije bio on, a profesorica koja je bila umjesto njega nam nije dala potpise rekla je da će on, tak da pretpostavljam da ćemo dobiti na upisu ocjena...
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Rekla je da će rezultati kolokvija biti u danas ili najkasnije sutra, a upis ocjena i potpisi u petak u 17:00 u Gundulićevoj.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Valjda se potpisi odnose na sve.

Objavljeni su rezultati drugog kolokvija! Svi su položili!
Samo mi nije jasan onaj dio sa "usmenim dijelom ispita"?! Kaj postoji usmeni ispit za one koji su položili kolokvij?
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Potpisi su za sve studente koji su slušali u zimskom semestru ak.godine 2015/2016 ovaj kolegij. Ne, mi smo ovaj kolegij riješili preko kolokvija,tako da nema usmenog. Znači u petak je upis ocjena samo!
 

anastasia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitala sam profesora glede usmenog, evo što je odgovorio:
U petak, 5. veljače o.g. svima koji ste položili kroz kolokvije i koji ste prijavili ispit za 5.2. upisat ću izborene ocjene.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks