AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnji kolokvij - online, sat vremena, nema vraćanja na pitanja. Za skoro svako pitanje se tražilo "ukratko opisivanje".
Pitanja:
1. Kolko je mirovinih operacija UN-a provedeno na području RH i navedite nazive / skraćenice 3 misije
2. Navedite i objasnite vrste taktika i strategija pregovaranja
3. Navedite i ukratko opišite temeljne odrednice diplomatskog protokola
4. Opišite ukratko glavne značajke i uzajamne veze pojma i sadržaja međunarodnih odnosa, vanjske politike i diplomacije
5. Definirajte diplomatske imunitete i privilegije, navedite i opišite ukratko neke od njih
6. Nabrojite i ukratko opišite elemente i nove opće vrijednosti suvremenog međunarodnog okružja
7. Objasnite uloge i zadaće DKP i njihove veze i odnose s državom prijateljicom i državom šiljateljicom
8. Navedite i ukratko opišite glavne diplomatske funkcije (poslove)
9. Objasnite multilateralizam u kontekstu razvoja suvremene diplomacije
10. Definirajte diplomatske pregovore i ukratko opišite glavne faze
11. Definirajte bilateralnu i multilateralnu diplomaciju te navedite sličnosti i razlike
12. Opišite najvažnije vrste dokumenata diplomatske korespondencije
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je poslije 1. kolokvija bilo predavanje "Razvoj moderne hrvatske diplomacije"? Čini mi se da ta prezentacija nije dignuta na Merlin?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks