AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi evo par informacija za ubuduće kome bude trebalo u vezi ovog predmeta. Predmet je lagan. Sastoji se od 2 kolokvija, jedan sredina 12.mj, a drugi sredina 1.mj. Usmenog nema, samo upis ocjene iz pismenog dijela. Literatura su prezentacije sa weba. Literatura nije opsežna, pitanja klasična već spomenuta tu. A i već sam i zaboravila koja su bila. Evo priznajem, ovo je jedini ispit na faksu kojem sam prepisala 2.kolokvij. Znači može se prepisivati svakako, profa uopće ne gleda. Ali nikad se nezna kad vas može zapasti prva klupa pa onda se ne može baš pred njom prepisati tako da nešto treba i naučiti za svaki slučaj. Eto jedan od laganijih ispita na faksu. Predavanja kao obavezna za izlazak na kolokvij. Al iskreno mislim da to nitko nije gledao. I da, predavanja su dosadna i od strane profesora i profesorice. Predavanja, ispit /kolokvij, upis ocjene, sve je u poslijepodnevnim satima tako da je to dobro za one koji rade. Oni koji nisu izašli na kolokvij na ispitnom roku pišu oba dva kolokvija, znači sve prezentacije.
 

mary-zgb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice mogu samo reci da je jako tuzno da netko na 5. godini studija javno iznosi da je prepisivao s kolokvija i na neki nacin upozorava buduce studente da izbjegavaju prve klupe jer eto, tamo se teze prepisuje. Vidjela sam i ja na svoje oci ljude kako prepisuju i vade papirice i ne mogu shvatiti da si odrasle osobe koje su buduci akademski gradani dozvoljavaju tako nesto, umjesto da dobiju ocjenu koju zasluzuju pa makar bila i dvojka ili pad. S obzirom kako se vecina ljudi ponasa na fakultetu (svaka cast onima koji su fer i posteni), nije ni cudo da nam je drustvo zatrovano mitom i korupcijom i gledanjem kako doci do cilja linijom manjeg otpora. Ispricavam se na postu koji nije vezan za kolegij, ali jednostavno sam morala ovo napisati.
 

fakin

Super Moderator
Jer međunarodni odnosi i vanjska politika imaju ogroman utjecaj u našoj javnoj upravi gdje bi trebali raditi kao specijalisti javne uprave pa će ostati zakinuti za nenaučeno gradivo iz ovog kolegija. 80% gradiva na ovom studiju nema nikakve veze s praksom i onime što bi trebali raditi tako da je prilično glupo nekome osporavati prepisivanje s mobitela ili papirića. Ovo je kao da student medicine 80% gradiva ima o stomatologiji pa mu zamjeraš što prepisuje na ispitu jer će jednoga dana operirati nekoga i spašavati mu život. Nema smisla.
 

mary-zgb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Procitaj jos jednom moj post pa ces shvatit koja je bila poanta napisanog. Nije vazno ni tko studira na kojem fakultetu i hoce li nam gradivo trebati ili ne, nego nesto sasvim drugo. Lijepi pozdrav
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jer međunarodni odnosi i vanjska politika imaju ogroman utjecaj u našoj javnoj upravi gdje bi trebali raditi kao specijalisti javne uprave pa će ostati zakinuti za nenaučeno gradivo iz ovog kolegija. 80% gradiva na ovom studiju nema nikakve veze s praksom i onime što bi trebali raditi tako da je prilično glupo nekome osporavati prepisivanje s mobitela ili papirića. Ovo je kao da student medicine 80% gradiva ima o stomatologiji pa mu zamjeraš što prepisuje na ispitu jer će jednoga dana operirati nekoga i spašavati mu život. Nema smisla.
apsolutno će nam trebati, kao i većina toga, bubetanje napamet zakona od do, zaboraviš za tjedan dana pjesmu. postotak pada na pfzg je među najvećima u hr, mjerilo znanja nikakvo, privatna prčija ukratko. i onda se nađe pošteni/a s pričom iznad.
 

Silinic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U petak je bio ispit kojem sam pristupila samo ja glavom i bradom. Pitanja sva s foruma, ponavljaju se. 16 esejskih pitanja (nije bilo na zaokruživanje). Ja sam si izvkula sva pitanja s foruma i u prezentacijama našla odgovore na njih i samo sam po tome učila. Nisam odgovorila na 2 pitanja, a na ostala djelomično i dobila sam 4.
Ako nekome može pomoći to po čemu sam učila pošaljem na e-mail :)
Pozdrav:)
Molim te može meni na mail po čemu si učila: [email protected]

Hvala puno! :)
 

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U petak je bio ispit kojem sam pristupila samo ja glavom i bradom. Pitanja sva s foruma, ponavljaju se. 16 esejskih pitanja (nije bilo na zaokruživanje). Ja sam si izvkula sva pitanja s foruma i u prezentacijama našla odgovore na njih i samo sam po tome učila. Nisam odgovorila na 2 pitanja, a na ostala djelomično i dobila sam 4.
Ako nekome može pomoći to po čemu sam učila pošaljem na e-mail :)
Poštovana kolegice, ako nije problem molim Vas da i meni prosljedite na mail po čemu ste učili: [email protected] :) unaprijed zahvaljujem :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja iz prvog kolokvija 27.11.:
Globalizacija i utjecaj na međunarodne odnose, institucionalizacija razvoja zajedničke vanjske i sigurnosne politike EU, definicija MOVPD, diplomatsko pravo i izvori međunarodnopravnih pravila, bilateralna i multilateralne diplomacija i sličnosti i razlike, povijesni razvoj diplomacije, priprema pregovora i taktike/strategije pregovaranja te definicija, izvori, temelji, cilj i zadaća te sadržaj diplomatskog protokola
 

OrhidejaMartina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege možete li mi reci da li se predavanje iz ovog predmeta održalo 11.12. I 18.12. jer se ja preko linka za predavanje nisam mogla uključiti? Hvala
 

dimitra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U petak je bio ispit kojem sam pristupila samo ja glavom i bradom. Pitanja sva s foruma, ponavljaju se. 16 esejskih pitanja (nije bilo na zaokruživanje). Ja sam si izvkula sva pitanja s foruma i u prezentacijama našla odgovore na njih i samo sam po tome učila. Nisam odgovorila na 2 pitanja, a na ostala djelomično i dobila sam 4.
Ako nekome može pomoći to po čemu sam učila pošaljem na e-mail :)
Pozz... ako možda još uvijek imaš ova pitanja i odgovore sačuvane na kompu molim te da li mi možeš poslati na e-mail: [email protected]...hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks